Aktualności

Published on 6 września, 2017 | by admin

8 miesięcy za zerwanie flagi

Kibic Unii został skazany za zerwanie flagi podczas zawodów żużlowych w Lesznie. Został mu postawiony zarzut prowokowania kibiców do działań zagrażających bezpieczeństwu imprezy. Usłyszał wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności.

W niedzielę 20.08.2017 podczas zawodów żużlowych pomiędzy Unią Leszno a ROW Rybnik, jeden z miejscowych kibiców, przedostał się na pas bezpieczeństwa i zerwał flagę gości. Następnie przeskoczył na przez płot na tor. Pracownicy ochrony zatrzymali go dopiero w parku maszyn i przekazali policji.

Pierwsza rozprawa odbyła się dwa dniu później. Sąd zwrócił uwagę na fakt, że kibic posiadał już sądowy zakaz wstępu na imprezy masowe, o czym jak zeznał oskarżony nie wiedział. Z tego względu przewodniczący składu orzekającego, zdecydował się odroczyć rozprawę.

W poniedziałek kibic usłyszał wyrok. Postawiono mu zarzut prowokowania kibiców gości oraz nie stosowania się do zakazu wydanego wcześniej. Leszczyński sąd skazał go na 8 miesięcy pozbawienia wolności i zawiesił wykonanie kary na okres 5 lat oraz 6-letni zakaz wstępu na imprezy masowe. Oprócz tego kibic Unii przez rok czasu będzie pod elektronicznym dozorem policyjnym, zapłacić grzywnę 600 zł oraz przepracować 30 godzin na cele społeczne.

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv