Stadiony

Published on 26 grudnia, 2022 | by admin

Skierniewice: Efekty przebudowy stadionu coraz bardziej widoczne

Na Stadionie Miejskim w Skierniewicach od czasu rozpoczęcia modernizacji w sierpniu tego roku zmieniło się wiele. Firma Mirbud odpowiedzialna za przeprowadzenie inwestycji szybko uporała się z wyburzeniem starych trybun i przystąpiła do wznoszenia docelowych konstrukcji. Trybuna główna dosłownie rośnie w oczach.

Poprzedni stadion Unii Skierniewice praktycznie przestał istnieć. To jednak dobra informacja dla mieszkańców tego miasta, bo stary obiekt najlepsze lata miał już dawno za sobą. Dość powiedzieć, że była to arena o układzie lekkoatletycznym, z tym że bieżnia była bardzo zaniedbana i od dawna nie spełniała już swej funkcji. Dzięki dotacji z rządowego funduszu „Polski Ład” w wysokości 28,5 mln zł oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej opiewającego na 2,4 mln zł możliwe wreszcie stało się rozpoczęcie z dawna wyczekiwanego projektu.

Magistrat ze swojej kasy dołożyło prawie 18,5 mln zł, tym samym ustalając budżet inwestycji na prawie 50 mln zł i taka też jest wartość kontraktu z firmą Mirbud.

Wysiłki generalnego wykonawcy skoncentrowane są na trybunie głównej Stadionu Miejskiego przy Pomologicznej, do której będzie przylegać budynek klubowy. Obecnie trwa montaż elementów prefabrykowanych oraz wykonywane są niezbędne instalacje podposadzkowe. Sama widownia pnie się w górę, a budowniczowie wykonali już fundamenty pod zadaszenie sektorów dla widzów.

Pamiętajmy, że inwestycja zakłada zlikwidowanie bieżni lekkoatletycznej i przekształcenie areny w obiekt typowo piłkarski. W tym celu powstanie zupełnie nowa płyta boiska wyposażona w nowoczesny system nawadniania i odwadniania. Na stadionie pojawi się oświetlenie i ekrany LED. Na ty nie koniec, bo oprócz pełnowymiarowego boiska głównego powstaną też obiekty treningowe o powierzchni przekraczającej 2,5 tys. m². Znajdą się tam m.in. dwa kryte boiska z syntetyczną murawą, które przykryje balon pneumatyczny.

Prezydent Skierniewic, Krzysztof Jażdżyk, ma powody do dumy, co przyznaje na łamach serwisu Skierniewice.eu: Myślę, że tę inwestycję z ogromną uwagą śledzą nie tylko kibice. Takich obiektów nie buduje się często. Jestem przekonany, że prace będą przebiegały wyjątkowo sprawnie. Z uwagą podglądamy także sportowe poczynania naszych piłkarzy. Pozycja skierniewickiej Unii jako wicemistrza jesieni w trzeciej lidze również napawa optymizmem.

Projekt Stadionu w Skierniewicach zakłada powstanie dwóch w pełni zadaszonych trybun o pojemności blisko 3 000 widzów. Z obiektów mają też korzystać dzieci, trenujące w lokalnych klubach. Mirbud na dokończenie inwestycji ma czas do października 2023 roku. Na razie ten termin nie wydaje się być zagrożony.

źródło: stadiony.net / fot. skierniewice.eu

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv