Aktualności

Published on 16 marca, 2014 | by admin

420 zakazów

Aż 420 zakazów stadionowych wydała w piątek Wisła Kraków. Objęto nimi osoby podejrzewane o udział bądź współudział w zakłócaniu porządku podczas meczu Wisła Kraków – Ruch Chorzów.

Z naszych informacji wynika, że zakaz dotknął nie tylko osoby, które zostały spisane przez policję po tym spotkaniu, ale również te, co do których zachodzi podejrzenie, że mogą zakłócać porządek na kolejnych meczach.

– Naszym nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo ludzi, dla których dobrem jest przede wszystkim futbol i Wisła Kraków – podkreśla prezes klubu Jacek Bednarz. – Żeby o to dobro zadbać, jesteśmy gotowi podjąć dramatyczne kroki, które w jakimś stopniu ograniczą swobodę, również nas samych. Próbowaliśmy już wszystkiego. Dialogu, porozumienia. Okazało się, że te metody zawiodły.

Zapewnia, że właściciel klubu Bogusław Cupiał popiera podjęte kroki. – Jesteśmy przygotowani na to, że spadnie nam znacząco frekwencja na meczach. Poradzimy sobie z tym problemem. Jesteśmy gotowi walczyć o spokój i bezpieczeństwo, nawet jeśli ma to potrwać kilka lat. Nie ma już odwrotu! – dodaje Bednarz.

źródło: Dziennik Polski

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv