Aktualności

Published on 15 kwietnia, 2014 | by admin

400 Widzewiaków na zakazie w Szczecinie

Ani zakaz wyjazdowy, ani kiepskie wyniki drużyny, ani daleka odległość nie przeszkodziły kibicom Widzewa zjawić się w sobotę w Szczecinie. Wyjazd w zachodnio-pomorskie zaliczyło ok. 400 osób, większość z nich zasiadła wspólnie na jednym z sektorów, z którego kilkukrotnie zaznaczyli swoją obecność.

Wyjazd do Szczecina był drugim, po Cracovii, na który kibice Widzewa nie mogli się normalnie udać. Na skutek zakazu otrzymanego po meczu w Gdańsku sektor gości na stadionie Pogoni pozostał pusty, ale nie oznacza to, że w sobotę fanów z Łodzi zabrakło. Przeciwnie, spora grupa zasiadła na jednym z sektorów gospodarzy, niemało osób rozsianych było także w innych częściach stadionu.
Do stolicy województwa zachodnio-pomorskiego kibice docierali samodzielnie, nie była to żadna zorganizowana grupa. Na krótko przed pierwszym gwizdkiem sektor nr 14 zapełniał się coraz mocniej, a większość jego krzesełek w dolnych rzędach zajęta została przed widzewiaków. W momencie wyjścia piłkarzy na boisko dało się usłyszeć głośne „Jesteśmy zawsze tam…”, a później także „Angielkę” oraz „Jesteśmy z Wami”. Wraz z gospodarzami wykrzyczano również „Piłka nożna dla kibiców”.

Później już panowanie nad sytuacją na dobre przejęli „Portowcy”, których młyn z łatwością połykał każdą inicjatywę wokalną gości. Nie ma w tym nic dziwnego – półtora tysiąca gardeł górowało nad trzema setkami widzewiaków (reszta rozlokowała się w różnych częściach stadionu) bez problemu.

Po dwóch tygodniach przerwy (nie licząc zakazów) widzewiacy wrócą na wyjazdowy szlak. Pierwszym przystankiem, 27 kwietnia, będą Kielce, później czekać na nich będą jeszcze wyprawy do Wrocławia i na koniec do Lubina (31 maja).

Jest jeszcze mecz w Bielsku-Białej, ale Podbeskidzie nadal nie wpuszcza gości na modernizowany stadion.

źródło: widzewtomy.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv