Aktualności

Published on 1 października, 2013 | by admin

10 kibiców Ruchu ukaranych za mecz z Wisłą

Obowiązek wykonania prac społecznych i zakazy stadionowe – takie kary orzekł sąd wobec siedmiu kibiców Ruchu Chorzów, którzy złamali prawo podczas sobotniego meczu ekstraklasy piłkarskiej z Wisłą Kraków. Sympatycy chorzowskiego klubu podczas meczu odpalili race.

adobe creative suite download


Informację na temat kar dla zatrzymanych przekazała we wtorek chorzowska policja.

W sobotę na stadionie przy ulicy Cichej w Chorzowie rozgrywany był mecz pomiędzy miejscowym Ruchem a Wisłą Kraków. Spotkanie zakwalifikowane było jako impreza o podwyższonym ryzyku, na trybunach zasiadło około 5 tys. widzów, w tym 800 gości z Krakowa.

W poniedziałek wobec siedmiu pełnoletnich zatrzymanym sąd orzekł ośmiomiesięczny zakaz stadionowy i karę ograniczenia wolności – wykonanie 30 godzin prac społecznych. Trzej nieletni staną wkrótce przed sądem rodzinnym. Policjanci wobec nich również wnioskowali i wydanie zakazów stadionowych.

Policja wyjaśnia, w jaki sposób kibicom udało się wnieść na mecz kilkadziesiąt rac. Jak zaznaczyła Dziedzic, za to, by nie dochodziło do takich przypadków odpowiadają pracownicy ochrony stadionu.

Rzeczniczka poinformowała także, że w sobotę został zatrzymany jeszcze jeden fan, który nie miał nic wspólnego z odpaleniem rac. Usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Grozi mu za to do roku więzienia.

źródło: interia.pl \ zdjęcia: Niebiescy.pl

zp8497586rq

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv