Sezon 2013/2014

Published on 4 marca, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 28.02-02.03.2014

W ostatniej kolejce aż roiło się od meczów przyjaźni – Ruch grał z Widzewem, Zagłębie Lubin z Zawiszą, a Lechia z Wisłą. Ponadto na meczu Cracovia – Śląsk w sektorze gości pojawili się wiślacy. Dwa mecze – w Zabrzu i Bielsku – rozegrano bez udziału publiczności, jednak wszystko przyćmiły wydarzenia ze spotkania Legii z Jagiellonią.

Bezpośrednio po meczu w stolicy zatrzymano 36 kibiców z Białegostoku, z kolei we wtorek klub z Łazienkowskiej nałożył pierwsze zakazy klubowe.

Kibice Wisły za derby z Cracovią zostali ukarani przez Komisję Ligi zamknięciem sektora C (młyn) na mecz z Ruchem. O ile Legia w podobnej sytuacji wpuściła kibiców na inne trybuny, Wisła zapowiedziała, że żadna z osób, która na meczu z Cracovią była na trybunie C, nie będzie mogła wejść na stadion – możliwość zakupu biletów dla tych osób została zablokowana. Klub tłumaczył się tym, że taką karę nałożyła na Wisłę Komisja Ligi, jednak fanatycy uważają, że to forma “układania” się Jacka Bednarza z policją oraz wspomnianą KL, aby kara nałożona na klub była jak najniższa.

Ekstraklasa:

Ruch Chorzów 2-1 Widzew Łódź (1000).
Na meczu przyjaźni w Chorzowie 6800 widzów, w tym 1000 fanów Widzewa. Jedyną atrakcją ultras było rozłożenie na górze sektora 8 foliowego napisu “W&R” oraz machanie flagami na kiju w barwach obu klubów. Na meczu zadebiutowała nowa flaga RTS-u “Braci się nie traci”.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok (800).
Mecz od początku zapowiadał się interesująco. Miało to związek z przejęciem przez Legię sporej liczby flag białostoczan. Jagiellonia otrzymała początkowo 1500 biletów, ale po tym jak zamknięto Żyletę pula została zmniejszona do 800 sztuk. Przyjezdni w sektorze gości zaprezentowali się w żółtych i czerwonych pelerynach. Legioniści na wschodniej, gdzie wystawili młyn, zaprezentowali oprawę – biało-czerwony transparent “Wieczna chwała Zmarłym, hańba Ich mordercom” oraz flagi i folie aluminiowe. Później legioniści rozciągnęli “Panoramę Warszawy”, a po jej prezentacji wywieszone zostały dwie najdłuższe ze skrojonych flag Jagiellonii. W końcówce pierwszej połowy doszło do awantury w sektorze gości. W przerwie meczu spiker podał informację o przedwczesnym zakończeniu spotkania, na wniosek biura bezpieczeństwa miasta.

Cracovia – Śląsk Wrocław ().
Cracovia zaprezentowała na meczu oprawę składającą się z malowanej sektorówki prezentującej świński ryj, nieprzypadkowo przypominający wojewodę małopolskiego, transparent “Świńskie zwyczaje, ubeckie metody, takie są zasady pana wojewody”, a całość uzupełniło kilkanaście odpalonych rac. Cracovia wywiesiła także transparent “Żołnierze niezłomni – Cracovia nie zapomni”. Śląsk, wspierany przez Wisłę (204), wykorzystał przyznaną im pulę biletów i nieźle oflagował swój sektor.

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków (500).
Na meczu przyjaźni pojawiło się niespełna 11,5 tysiąca kibiców. Gospodarze wywiesili transparenty poświęcone Żołnierzom Wyklętym, a także płótno “Nadworny błaznem pomorskiego magistratu”. Wisły tym razem zdecydowanie mniej niż zazwyczaj na meczach przyjaźni – około 500, z pięcioma flagami.

Zagłębie Lubin – Zawisza Bydgoszcz ().
Zagłębie Lubin na meczu z Zawiszą Bydgoszcz Kibice z Bydgoszczy wcześniej zapowiedzieli bojkot meczów swojego klubu i w Lubinie się nie pojawili. Na trybunach zaprezentowana została choreografia – sektorówka z łączonymi herbami Zawiszy, Zagłębia i litera “h”, transparent z hasłem “Wszyscy niech usłyszą, Zagłębie zawsze z Zawiszą”, a całość uzupełniły flagi na kiju w barwach obu klubów.

Lech Poznań – Piast Gliwice (100).
Mecz w Poznaniu obejrzało 13,6 tysiąca kibiców, którzy od początku dawali swoim piłkarzom do zrozumienia, że muszą dać z siebie wszystko. Lechici wywiesili transparent “Bohaterowie Wyklęci”. Fani Piasta przyjechali w 100 osób, z dwiema flagami – “Żulbanda” i “Szlachta Gliwic”. Przyjezdni tylko kilka razy zaznaczyli swoją obecność okrzykami.

Górnik Zabrze – Korona Kielce (-).
Zabrzan na meczu 3 tysiące. Wywiesili płótno biało-czerwone “Patrioci” i machali flagą na kiju z orłem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin (-).

Wyjazd tygodnia: 1000 kibiców Widzewa w Chorzowie
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu z Jagiellonią

Źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv