Sezon 2013/2014

Published on 12 marca, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 07-09.03.2014

Mecze rozgrywane z udziałem kibiców przyjezdnych powoli odchodzą do lamusa. Ostatnie 6-miesięczne zakazy wyjazdowe dla Legii i Jagiellonii, do tego zamknięte sektory dla przyjezdnych na stadionach Górnika, Widzewa, Jagiellonii, Podbeskidzia i Legii sprawiają, że coraz mniej spotkań odbywać się będzie z udziałem fanów drużyny gości.

Jeśli dodać do tego należy skomplikowaną sytuację w Kielcach i Bydgoszczy, to w Ekstraklasie tylko na dwóch stadionach w minionej kolejce pojawili się kibice przyjezdni, a liczby Cracovii w Szczecinie i Podbeskidzia w Gliwicach były akurat słabe.

Ta kolejka była także słaba jeśli chodzi o oprawy meczowe. W ekstraklasie ultrasowali jedynie fani Korony, ale ich oprawa tylko ze względu na brak konkurencji została choreografią tygodnia. Nie można nie wspomnieć o akcji wiślaków, którzy meczu z Ruchem nie mogli obejrzeć z młyna. W ramach pokazania wszystkim, że zamykanie trybun nie rozwiąże problemu pirotechniki Wisła odpaliła zza stadionu flary, z których część wylądowała na murawie.

Zarząd Wisły wyraził oburzenie z powodu akcji kibiców i braku reakcji policji. “(…) Zarząd Towarzystwa Sportowego “Wisła” Kraków wyraża głębokie oburzenie, że między innymi teren należący do Towarzystwa został bez wiedzy Zarządu wykorzystany do odpalenia rac. (…) Uważamy również za konieczne napiętnowanie zachowania oddziałów policyjnych obecnych w trakcie tych karygodnych zajść, które, jak wynika z analizy materiału dowodowego oraz nagrań, wykazały się wyjątkową biernością, a zgrupowane ok. 50 m od miejsca zdarzenia nie zapobiegły czynom grożącym życiu i zdrowiu widzów na stadionie. Ponadto bulwersuje fakt, że policja, pomimo iż wiedzę o planach odpalania rac z bocznego boiska Towarzystwa powzięła ok. 3 godzin przed meczem od pana Jacka Bednarza, Prezesa Wisły Kraków SA, nie tylko nie podjęła działań zapobiegających, ale także nie interweniowała ani w trakcie ani zaraz po zdarzeniu (tj. jak wynika z nagrań ok. godz. 18:30) oraz nie uczyniła nic w celu zatrzymania jego sprawców. (…)” – czytamy w oświadczenia zarządu krakowskiego klubu.

W niższych ligach warto odnotować dobre wyjazdy GKS-u Katowice do Nowego Sącza, Górnika Łęczna do Płocka, GKS-u Bełchatów do Brzeska czy Stomilu do Rybnika.
Ekstraklasa:

Pogoń Szczecin 0-0 Cracovia (110).
Portowcy zaprezentowali na meczu sektorówkę z datą utworzenia klubu. Rzucili także trochę serpentyn. Gości setka, z kilkoma flagami, w tym jedną Lecha.

Piast Gliwice 0-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (90).
Słabiutki wyjazd Podbeskidzia do niedalekich Gliwic. Przyjezdni bez flag. Młyn Piasta z dopingiem przez całe spotkanie.

Śląsk Wrocław 1-1 Legia Warszawa (-).
Fani Legii do Wrocławia pojechać nie mogli z powodu zakazu wyjazdowego, który obowiązywać będzie przez najbliższe pół roku. Śląska na stadionie ok. 15 tysięcy. Planowana przez nich oprawa nie doszła ostatecznie do skutku.

Wisła Kraków 0-1 Ruch Chorzów (-).
Kibice, którzy mieli wykupione bilety na młyn na mecz derbowy z Cracovią, nie mogli zakupić wejściówek na spotkanie z Ruchem. Decyzją wojewody został zamknięty młyn na stadionie Wisły. Do Krakowa nie mogli także przyjechać kibice z Chorzowa, którzy mieli zakaz wyjazdowy. Zwycięstwo z Wisłą świętowali na swoim stadionie. Wiślacy chcieli pokazać, że decyzje Komisji Ligi i wojewodów są absurdalne i odpalili zza stadionu kilkanaście flar, które spadły na murawę.

Korona Kielce 1-0 Lechia Gdańsk (-).
Koroniarze na meczu z Lechią zaprezentowali skromną oprawę – flagi na kiju na górnej trybunie i malowaną sektorówkę z hasłem “Władcy tych barw” na dolnej. Na stadionie obecnych było ok. 6 tysięcy kibiców. Lechiści na wyjazd nie pojechali, bowiem wojewoda zakazał sprzedaży biletów na sektor gości kibicom zameldowanym w województwie małopolskim. W związku z tym, że gdańszczan licznie chcieli wesprzeć fani Wisły, lechiści zrezygnowali z wyjazdu.

Zawisza Bydgoszcz 3-1 Górnik Zabrze (-).
Smutny mecz na trybunach, bowiem Zawisza nadal bojkotuje spotkania swojej drużyny. Górnik tymczasem, mimo sprzedania 1600 biletów, zrezygnował z wyjazdu. “Solidaryzując się z kibicami bydgoskiego Zawiszy, a tym samym przyłączając się do ich protestu, kolejny raz udowadniamy, iż wśród kibicowskiej braci w Zabrzu nie jest obce hasło Piłka Nożna Dla Kibiców” – napisali w oświadczeniu fani KSG.

Widzew Łódź 2-2 Lech Poznań (-).
Na stadionie Widzewa od dawna zamknięty jest sektor gości. Gospodarze z dopingiem przez cały mecz, bez oprawy.

Jagiellonia Białystok 1-0 Zagłębie Lubin (-).
Kolejny mecz w Białymstoku bez kibiców gości. Gospodarze rzucili konfetti i machali flagami na kiju.

I liga:

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice (253).
Do Nowego Sącza pojechało 253 fanów GKS-u, mimo że dostali tylko 216 biletów. Wraz z nimi Górnik (7) i Banik (4). Gospodarze wspierani przez Czarnych Jasło (70).

Wisła Płock – Górnik Łęczna (230).
Dobry wyjazd Górnika do Płocka, gdzie w sektorze gości wspierał ich Motor (42) i Chełmianka (37). Na stadion weszli dopiero w przerwie spotkania. Wywiesili pięć flag, w tym dwie Chełmianki.

Okocimski Brzesko – GKS Bełchatów (174).
GKS na pierwszy wiosenny wyjazd pojechał w 174 osoby, w tym Wisła Sandomierz (47). Przyjezdni wywiesili 3 flagi. Gospodarzy w młynie 70, z dwiema flagami.

ROW Rybnik – Stomil Olsztyn (160).
Stomilowcy do Rybnika przyjechali w 160 osób, w tym Hutnik Kraków (23) i Polonia Bydgoszcz (2). Wywiesili 9 flag.

Flota Świnoujście – Miedź Legnica (73).
W Świnoujściu pojawiło się 73 kibiców gości, w tym Śląsk (11) i Promień (1).

GKS Tychy – Arka Gdynia (-).
Mecz rozegrany w Jaworznie bez udziału kibiców gości.

II liga:

Wigry Suwałki – Radomiak Radom (120).
Radomiak dotarł na ten wyjazd mocno spóźniony. W sektorze gości wywiesili 5 flag.

Pogoń Siedlce – Stal Rzeszów (121).
MKS Kluczbork – Chrobry Głogów (89).

Warta Poznań – Jarota Jarocin (76).
Goście wspierani przez Astrę (13) i LKS Czarnylas (5). Gospodarzy w młynie 50. Machali flagami na kiju i rozciągnęli sektorówkę w kształcie proporczyka.

Siarka Tarnobrzeg – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (15).
Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Calisia Kalisz (-).
Błękitni Stargard Szczeciński – Zagłębie Sosnowiec (-).
Stal Stalowa Wola – Motor Lublin (-).
Olimpia Zambrów – Wisła Puławy (-).

Niższe ligi:

RKS Ursus Warszawa – RKS Radomsko (62).
Fani z Radomska nie zostali wpuszczeni na stadion, a także nie pozwolono im prowadzić dopingu zza ogrodzenia. Tym samym, po zaznaczeniu swojej obecności kilkoma okrzykami, musieli ruszyć w drogę powrotną.

Wyjazd tygodnia: brak
Oprawa tygodnia: Choreo Korony na meczu z Lechią

Źródło: legionisci.com

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv