Published on 8 grudnia, 2015 | by admin

Ruch przeniesie się do Kotła Czarownic?

W połowie 2017 roku zmodernizowany Stadion Śląski ma zostać oddany do użytku.

Rok 2016 to będzie ważny rok dla Stadionu Śląskiego. Nie tylko z uwagi na kontynuację prac, które mają doprowadzić do zakończenia jego modernizacji na wiosnę 2017 r., ale także dlatego, że 22 lipca 2016 r. mija 60. rocznica otwarcia śląskiego giganta – mówił Krzysztof Klimosz, prezes zarządu spółki Stadion Śląski. – 17 grudnia tego roku kończy się montaż płyt poliwęglanowych, które pokrywają dach stadionu. Na tę chwilę nie mamy informacji, aby coś temu terminowi zagrażało. Zakończenie prac związanych z zadaszeniem kończy bardzo trudny, ale też i ważny etap modernizacji obiektu, który cały czas czeka na swoje drugie otwarcie – dodał prezes.

W poniedziałek na Stadionie Śląskim zorganizowano spotkanie dla mediów. Dziennikarze mogli się zapoznać z postępem prac, zwiedzić prezydencką lożę, a nawet – po podpisaniu stosownego oświadczenia – wejść na dach obiektu. Ważną rolę podczas tego spotkania odgrywał prezes chorzowskiego Ruchu Dariusz Smagorowicz, który od pewnego czasu forsuje pomysł przenosin “Niebieskich” na Stadion Śląski.

– Chcielibyśmy, żeby ten stadion był areną domową Ruchu Chorzów – podkreślił Kazimierz Karolczak. – Obecność naszego klubu na Stadionie Śląskim to najlepsze rozwiązanie. Jesteśmy zainteresowani rozgrywaniem meczów na tym obiekcie – dodał prezes “Niebieskich”.

Prezes Ruchu obiecał, że przed podjęciem decyzji w sprawie stadionu będzie rozmawiać z kibicami “Niebieskich”. Fani popierają inne rozwiązanie, czyli modernizację stadionu przy ul. Cichej. Wiele w tej kwestii wyjaśni się w najbliższych dniach. Na grudniowej sesji chorzowscy radni dyskutować będą o finansowaniu tego przedsięwzięcia.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv