Stadiony

Published on 26 listopada, 2020 | by admin

Opole: Miał być przetarg, nie ma ani złotówki na stadion

Jesień 2020 miała przynieść przetarg na nowy stadion, by budowa ruszyła wcześnie w 2021. Jednak przetargu nie ma, a w projekcie budżetu na przyszły rok nie ma żadnych środków na inwestycję. Co dalej?

24 września pojawiła się informacja o otrzymaniu kompletnej dokumentacji i pozwolenia na budowę. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zapewniał wtedy na Twitterze, że budowa ruszy w 2021 roku. Przetarg na rozpoczęcie prac miał pojawić się jeszcze w tym roku.

Tymczasem minęły równo dwa miesiące, a o przetargu cisza. Do końca roku został miesiąc. Co gorsza, w projekcie budżetu na 2021 rok nie ma ani złotówki na prace budowlane nad areną dla 12 tys. widzów.

Czy to oznacza koniec marzeń o nowoczesnym stadionie? Rzeczniczka urzędu miasta uspokaja, że to nie oznacza rezygnacji z budowy.

– Trudna sytuacja gospodarcza spowodowana epidemią koronawirusa nie pozostaje bez wpływu na finanse miasta. Mimo tego w przyszłym roku planujemy wydać na inwestycje blisko 350 mln zł. Sam budżet pozostaje elastyczny. Jeśli w kolejnych miesiącach widoczna będzie poprawa sytuacji finansowej, to możliwe będzie umieszczenie rozpoczęcia budowy stadionu w budżecie – argumentuje Katarzyna Oborska-Marciniak.

Choć miasto otrzymało od architektów kompletną dokumentację (jej częścią miał być kosztorys), wciąż nie ma informacji o szacowanych kosztach, które dla przetargu i planowania wydatków są kluczowe. Pierwotnie zakładana kwota 100 mln zł dla tej inwestycji pochodzi jeszcze z wyliczeń z 2017 roku. Nie tylko więc trzeba wziąć pod uwagę inflację, ale też wpływ pandemii na rynek budowlany.

źródło: NTO.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv