Stadiony

Published on 23 marca, 2019 | by admin

Częstochowa: Projekt dla stadionu Rakowa w czerwcu?

Nawet na przełomie maja i czerwca może już być wiadomo, czy Częstochowa zdoła w założonej kwocie zbudować nowy stadion dla Rakowa. Jest już projektant, zgodził się zrealizować zadanie w niecałe dwa miesiące!

Raków utrzymuje bardzo bezpieczną przewagę 11 punktów i jest niemal pewny awansu do Ekstraklasy. Na dodatek odprawił z Pucharu Polski Legię Warszawa i przeszedł do półfinału. Są sensacyjne wyniki sportowe, jest zainteresowanie w Częstochowie, ale stadionu wciąż nie ma.

Na szczęście sytuacja zaczęła rozwijać się coraz szybciej. Do przetargu na wykonanie projektu i kosztorysu stanęło aż pięciu kandydatów. Jak na ironię, odrzucono tylko ofertę autora oficjalnej koncepcji, którą znacie z wizualizacji, firmę ART – Artur Grodziński. Wszystkich pozostałych oferentów możecie zobaczyć poniżej, wraz z ich oceną w przetargu.

Oferent Cena całkowita Czas wykonania Punkty
DEMIURG Project S.A.
DEMIURG Sp. z o.o. Sp.k.
 330 771,60 zł  59 dni  274,20
VITARO SP. z o.o.  295 200,00 zł  180 dni  259,68
ARP Autorska Pracownia
Projektowa Manecki
 405 900,00 zł  90 dni  213,87
An Archi Group Sp. z o.o.  982 770,00 zł  300 dni  83,88

Skoro jest ocena, to znaczy, że przetarg został rozstrzygnięty. Wygrało konsorcjum spółek Demiurg z Poznania, teraz trwa 10-dniowy okres na ewentualne odwołania. Jeśli ich nie będzie, już 1 kwietnia będzie można podpisać umowę na wykonanie projektu. A ponieważ Demiurg zobowiązuje się wykonać zadanie w niezwykle szybkim tempie (59 dni!), projekt i kosztorys mogą być gotowe już na początku czerwca.

To sporo, ponieważ da podstawy do rozpisania przetargu na budowę i tym samym „podkładkę” dla warunkowego otrzymania licencji na grę w Ekstraklasie. Czy kosztorys potwierdzi, że Częstochowa ma dość środków na rozpoczęcie budowy? Na to jeszcze musimy poczekać. Przypomnijmy, że stadion dla 6152 osób ma powstać w kwocie poniżej 40 mln zł.

źródło: stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv