Stadiony

Published on 21 lutego, 2018 | by admin

Znamy już komplet ofert na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla rozbudowy stadionu ŁKS

Znamy już komplet ofert na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla rozbudowy stadionu ŁKS. Wpłynęły trzy, ale tylko jedna jest zgodna z oczekiwaniami finansowymi miasta.

Po przedłużeniu o dwa dni terminu składania ofert dobra wiadomość jest taka, że są chętni na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego trzech trybun stadionu ŁKS. Nieco gorsza to ceny dwóch z ofert, które przekraczają oczekiwania zamawiającego. Miasto chciało za program zapłacić nie więcej niż 147 tys. zł, tymczasem tylko jedna firma znalazła się poniżej tej granicy.

  • Art (Tarnów), cena: 82 600 zł
    Metropolis (Szczecin), cena: 211 560 zł
    Sweco Conuslting (Łódź), cena: 223 860 zł

Wszystkie trzy oferty muszą zostać przeanalizowane pod kątem zgodności z warunkami przetargu. Jeśli najtańsza spełni oczekiwania, nie będzie problemu. Jeśli trzeba będzie sięgnąć po którąś z droższych, konieczna będzie decyzja o powiększeniu budżetu na ten cel lub powtórzenie przetargu.

Gdy już zwycięzca zostanie wyłoniony, będzie miał 75 dni od podpisania umowy na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU). Na jego podstawie będzie można rozpocząć przetarg na doprojektowanie i budowę trzech brakujących trybun nowego stadionu. Gdy PFU już będzie, powinniśmy również poznać przybliżony koszt ukończenia stadionu.

źródło: Gol24.pl / Stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv