Published on 3 listopada, 2013 | by admin

Zdewastowany stadion i zalane biura Arki po meczu z Chojniczanką

Derby Pomorza pomiędzy Arką Gdynia i Chojniczanką były nie tylko gorące na boisku, ale także na trybunach.

Nowy stadion GOSiR, który do użytku oddany został w lutym 2011 roku, to jeden z piękniejszych stadionów w Polsce. Podczas derbów Pomorza frekwencja wyniosła 5728 widzów, w tym ponad 500 kibiców gości. Przez większość spotkania piłkarze z Chojnic nie otrzymywali żadnego wsparcia od kibiców, którzy wciąż intonowali pieśni o Lechii i te obrażające gospodarzy.

Po spotkaniu okazało się, że wyzwiska kibicom gości nie wystarczyły. Dużo większą rozrywką było zdewastowanie sektora oraz toalet. Po wstępnym oszacowaniu zniszczeń okazało się, że przez zalanie toalet dewastacji uległy także biura gdyńskiego klubu zlokalizowane poniżej trybuny dla gości.

– Łącznie zniszczono około 200 siedzisk w sektorze gości – mówi kierownik gdyńskiego stadionu Dariusz Schwarz.

Zniszczenie krzesełek to jedno, najpoważniejsze straty zanotowano jednak w wyniku zalania toalet.

– Nie ma zniszczeń w armaturze. Natomiast widać, że celowo został zniszczony, najwyraźniej poprzez skopanie, zawór wody zimnej. Ponadto celowo papierem toaletowym i papierowymi ręcznikami zatkano kratki ściekowe. Na skutek tego doszło do zalania biur Arki, które znajdują się pod sektorem gości – informuje przedstawiciel GOSiR. – Wstępnie szkody szacujemy na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dokładną wycenę zniszczeń po sobotnim meczu będziemy mieli w poniedziałek. Stadion jest ubezpieczony, ale nie od aktów wandalizmu. Dlatego, zgodnie z procedurą, fakturę wystawimy organizatorowi meczu, czyli Arce. Wtedy zapewne gdyński klub będzie dochodził tej kwoty od Chojniczanki – dodaje Dariusz Schwarz.

Źródło: trojmiasto.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv