Aktualności

Published on 19 grudnia, 2017 | by admin

Zatrzymanie grafficiarzy w Łodzi

Polowanie na grafficiarzy w Łodzi trwa w najlepsze. Zatrzymano czterech mężczyzn którym może grozić teraz pięć lat więzienia.

Policjanci zostali wezwani na interwencję ok. godziny 23:00 na łódzkie Bałuty. Tam zastali tylko napis na elewacji budynku przy ul. Szamotulskiej. Po krótkich poszukiwaniach namierzyli sprawców ulicę dalej gdzie właśnie malowali kolejne graffiti.

– Funkcjonariusze namierzyli czterech mężczyzn w wieku od 21 do 31 lat – relacjonuje Adam Kolasa z biura prasowego KWP w Łodzi. – Przy podejrzewanych policjanci znaleźli 5 sztuk farb w aerozolach a także 6 pustych opakowań po farbie.

Kibice byli pod wpływem alkoholu. Mieli od 0.3 do 1 promila substancji we krwi. W najbliższych dniach zostaną przesłuchani.

– Śledczy będą docierać do zarządców budynków w celu oszacowani powstałych strat – mówi Kolasa. – Jeśli zachowanie podejrzewanych zostanie zakwalifikowane jako przestępstwo uszkodzenia mienia, może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To kolejne już zatrzymanie grafficiarzy w Łodzi. Pod koniec listopada policja zatrzymała tam kibiców ŁKS Łódź, którzy usiłowali zamazać napis „1910” mieszczący się na elewacji budynku przy ul. Gdańskiej.

źródło: kibice.net/news/6651-zatrzymanie-grafficiarzy-w-lodzi.html

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv