Published on 5 września, 2016 | by admin

Zaprezentowano nowy stadion Pogoni.

W magistracie Szczecina odbyła się konferencja prasowa w trakcie której zaprezentowano wizualizację stadionu Pogoni z czterema trybunami.

Dziś w Szczecinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Piotra Krzystka, prezesa Pogoni Jarosława Mroczka oraz dyrektora MOSRiR Wojciecha Olbrysia. Poznaliśmy efekty trwających od kwietnia rozmów pomiędzy miastem a klubem i jego kibicami.

Miasto uwzględniło niemal wszystkie uwagi klubu oraz kibiców. Nie udało się zrealizować jedynie postulowanego przez kibiców Pogoni przeniesienia sektora gości. Ten, z uwagi na układ komunikacyjny, pozostanie w aktualnym miejscu, u styku północnej i wschodniej trybuny.

Najgorsza wiadomość uzyskana podczas konferencji to harmonogram dalszych prac. Dopiero w marcu ma być gotowy projekt budowlany, choć już w lipcu miasto informowało o złożeniu przez architekta pełnej dokumentacji.

Z kolei projekt wykonawczy będzie dopiero w trzecim kwartale 2017, przez co rozpisanie przetargu i jego rozstrzygnięcie może nastąpić najwcześniej pod koniec przyszłego roku. W efekcie trudno spodziewać się początku budowy wcześniej niż w 2018 roku, chyba że nastąpi przyśpieszenie względem zapowiedzianych dziś terminów.

– Dziekuję za dotychczasową współpracę prezesowi i kibicom i wszystkim osobom, które brały udział w przygotowaniu koncepcji, którą dziś prezentujemy. Jest to bardzo dobrze wykonana praca. W zasadzie wszystkie postulaty jakie można było spełnić zostały uwzględnione. Mamy funkcjonalną koncepcję, która odpowiada miejscu w jakim zostanie umieszczona. Do tegu da nam się zrealizować ten projekt w sposób umożliwiający stałą grę Pogoni podczas przebudowy obiektu na Twardowskiego – powiedział Prezydent Piotr Krzystek. – Myślę, że ten obiekt funkcjonalnością i urodą będzie konkurował z tymi najlepszymi obiektami w Polsce.

źródło: UM Szczecin / materiały prasowe / stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv