Aktualności

Published on 24 października, 2016 | by admin

Zaostrzenie kar sposobem na chuliganów?

Zaostrzenie sankcji sposobem na stadionową agresję? Tak wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.

Dziennikarze Radia ZET zaprezentowali wyniki sondażu dotyczącego środowiska kibicowskiego. 39 % respondentów opowiedziało się, że najskuteczniejszym sposobem na walkę z agresją wśród kibiców jest zaostrzenie kar. 26 % ankietowanych nie wierzy w żadne skuteczne rozwiązanie a 22 % jest za zwiększeniem uprawnień funkcjonariuszy policji w stosunku do sprawców czynów o charakterze chuligańskim. Według badania ankietowego, zwiększenie bezpieczeństwa jest możliwe przez zastosowanie polityki odbierającej możliwość wpływu stowarzyszeniom na sprzedaż wejściówek.

Co ciekawe, największe przyzwolenie dla zaostrzenia kar dominuje wśród mieszkańców wsi, a także małych oraz średnich miast.

– Mamy problemy z grupkami bandziorów, a nie z kibicami – powiedział wiceminister sprawiedliwości i poseł PiS Michał Wójcik, w programie “Śniadanie w Radiu ZET”.

– Olbrzymia odpowiedzialność leży na klubach, ale nie wykorzystują instrumentów, które posiadają (…) Polska jest jedynym krajem, w którym doszło do połączenia polityki i bandytyzm Połączenie patriotów polskich z kibolami jest absolutnym skandalem. To jest odpowiedzialność Prawa i Sprawiedliwości – powiedział Paweł Zalewski z PO, który w rozmowie przyznał, że nigdy nie był ze swoimi dziećmi na mecz piłki nożnej, bo bał się o ich bezpieczeństwo.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv