Aktualności

Published on 27 grudnia, 2013 | by admin

Zakaz stadionowy dla… piłkarzy

Dwuletnimi zakazami stadionowymi ukarano dwóch… piłkarzy A-klasowej Korony Majdan Królewski: Karola Żaka i Dominika Letniowskiego. Decyzją Sądu Rejonowego w Mielcu, obaj zawodnicy mają dwuletni zakaz uczestnictwa w meczach piłkarskich na terenie Podkarpacia.

Obaj piłkarze majdańskiej Korony zostali ukarani nie tylko dwuletnim zakazem stadionowym. Zostali również zobowiązani do osobistego stawiennictwa w komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej w czasie trwania meczów z udziałem swej drużyny. To pokłosie sierpniowego meczu Korony z Sanem Kłyżów.

„Potraktowano nas jak nie wiadomo kogo”

– Jeden z kibiców rywali rzucił petardą w naszego. Zaczęła się zadyma – wspomina w rozmowie z weszlo.com pomocnik Korony, Karol Żak (25 l.). – Tamci mieli przewagę, więc my, jako piłkarze, zaczęliśmy pomagać, rozdzielać itd, bo by ich tam pewnie pozabijano. Wszystko przeniosło się na boisko. Sędzia przerwał mecz i mnie i dwóm kolegom dał czerwone kartki. Mieliśmy potem rozprawę w OZPN-ie.

– Wszystko zostało zweryfikowane, kary rozdzielone. Myśleliśmy, że tak się to skończy. Ale potem dostaliśmy wezwanie na policję. Policję, która przyjechała piętnaście minut po zadymie i spisała wszystko na podstawie protokołu meczowego, czyli czerwonych kartek. Powiedzieli, że będą kary. Dali jakieś wnioski do podpisania i że niby jak się nie zgodzimy, to będą rozprawy sądowe. Dwóch kolegów się nie przyznało i tyle, koniec sprawy.

– A ja nie miałem czasu na rozprawy, bo pracuję w Krakowie, więc przyjąłem. I myślałem, że to koniec. Aż do piątku, kiedy dostaliśmy z Sądu Rejonowego w Mielcu dwuletnie zakazy stadionowe z obowiązkiem jeżdżenia na komendę w Kolbuszowej w trakcie meczów swojej drużyny. Potraktowano nas jak nie wiadomo kogo – dodał Żak.

źródło: supernowosci24.pl


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv