Aktualności

Published on 13 marca, 2014 | by admin

Zagłębie Lubin sprzedaje bilety na mecz ze Śląskiem wszystkim zainteresowanym kibicom

Bilet na mecz Zagłębia ze Śląskiem w Lubinie może kupić każdy kibic z Wrocławia, nawet jeśli nie przyjedzie na spotkanie w zorganizowanej grupie fanów. Przez ostanie lata wejściówki dla kibiców przyjezdnych rozprowadzano tylko wśród szalikowców.
Śląsk na derbowe spotkanie z Zagłębiem zamówił tysiąc biletów – czyli tyle, ile mieści sektor przeznaczony dla kibiców gości. Bilety te rozprowadzają między sobą szalikowcy Śląska.

Ale tym razem mecz na stadionie w Lubinie mogą też zobaczyć na żywo inni kibice futbolu. Bilety kupować mogą również pozostali fani, którzy nie przyjadą do Lubina w zorganizowanej grupie i nie chcą siedzieć w sektorze wyznaczonym dla przyjezdnych. Ta oferta skierowana jest dla kibiców indywidualnych.

Nie dojdzie więc do sytuacji z minionych lat, kiedy w Lubinie nie sprzedawano biletów osobom, które w dowodzie osobistym miały wrocławski adres zameldowania. Przedstawiciele Zagłębia tłumaczyli wówczas swoją decyzję tym, że Śląsk otrzymał pulę biletów na specjalny sektor i rozprowadzał ją wśród szalikowców. Pozostali wrocławscy kibice nie mieli możliwości indywidualnego kupna biletu. Byli i tacy, którzy pojechali do Lubina, ale w kasie odmówiono im sprzedania wejściówki, gdyż byli zameldowani we Wrocławiu. Teraz się to zmieni.

– Nie dzielimy kibiców na sympatyków poszczególnych drużyn. Lubiński stadion jest dostępny dla każdego. Nie ma więc znaczenia, jakie miejsce zameldowania w dowodzie osobistym ma kibic. Przecież na mecze “miedziowych” przychodzą nie tylko miejscowi fani, ale i sympatycy z okolicznych miejscowości – tłumacz rzecznik Zagłębia Zygmunt Kogut.

Tym razem chcąc kupić bilet na mecz Zagłębia z Śląskiem wystarczy pokazać dowód osobisty lub prawo jazdy. Miejsce zamieszkania nie będzie miało już żadnego znaczenia.

– Bilety na mecze lubińskiej drużyny może kupić każdy, kto spełni określone warunki. Jednym z nich jest kulturalne zachowanie. Kibic zespołu gości chcący kupić wejściówkę, na inny sektor, niż ten, w którym będzie siedziała zorganizowana grupa fanów, musi pamiętać o tym, aby szanować sympatyków gospodarzy i stosownie się zachowywać, nie prowokując ich – podkreśla rzecznik Zagłębia.

Derbowe spotkania pomiędzy Śląskiem i Zagłębiem od zawsze budziły sporo emocji wśród dolnośląskich kibiców. W przeszłości czasami dochodziło do bójek pomiędzy szalikowcami obu klubów. Przed jednym z derbowych meczów pseudokibice Śląska awanturowali się na ulicach Lubina, bijąc przechodniów ubranych w barwy Zagłębia. Z kolei w 2010 roku podczas meczu w Lubinie kibole “Miedziowych” pobili w toalecie na stadionie ówczesnego prezesa Śląska Piotra Waśniewskiego.

Zagłębie oraz policja w Lubinie wszechstronnie przygotowują się do zabezpieczenia derbowego pojedynku ze Śląskiem. Każdy, kto kupi bilet na niedzielny mecz, musi się liczyć ze wzmożoną kontrolą ze strony ochrony stadionu
Piłkarskie derby Dolnego Śląska wzbudzają wielkie emocje wśród kibiców, ale są równocześnie poważnym przedsięwzięciem organizacyjnym. Fani obydwu klubów są wrogo do siebie nastawieni, dlatego szefowie lubińskiego klubu ogromne znaczenie przykładają do właściwego zabezpieczenia meczu.

Mecz Zagłębia ze Śląskiem rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 15.30 w Lubinie.

Źródło: sport.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv