Published on 8 sierpnia, 2016 | by admin

Zadyma na meczu Unia – Górnik

“W czasie wczorajszego meczu IV ligi lubelskiej Unia – Górnik II Łęczna doszło do bijatyki między kibicami. Stadion zamienił się na kilka minut w pole bitwy, mecz przerwano” – podaje regionalny portal informacyjny lubiehrubie.pl

“Wczorajszy mecz IV ligi lubelskiej Unia Hrubieszów – Górnik II Łęczna był tzw. meczem podwyższonego ryzyka. Do Hrubieszowa miało przyjechać ponad 100 kibiców drużyny z Łęcznej. Kibiców przyjechało znacznie więcej, w tym również grupy powiązane z Chełmianką i Motorem Lublin. Po prowokacji przeprowadzonej przez dwóch z nich, doszło do bijatyki i gonitwy po hrubieszowskim stadionie.

Wkroczyła policja, sytuację opanowano, przyjezdni kibole zapakowali się do autokaru i samochodów, którymi przyjechali i chcieli opuścić stadion. Udało im się to jednak dopiero po kilkudziesięciu minutach, w czasie których prawdopodobnie policja ustalała ich personalia, by wszcząć postępowania karne. Pod policyjną eskortą odjechali z Hrubieszowa.

Uciekinierów, którzy próbowali opuścić teren HOSiR skacząc przez płot, pomógł ująć policyjny pies.

Ciekawostką było zastosowanie do rejestracji wydarzeń, oprócz tradycyjnych stacjonarnych kamer, drona, który krążył nad stadionem.

Przerwa w meczu trwała kilka minut.”

źródło: lubiehrubie.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv