Stadiony

Published on 17 marca, 2021 | by admin

Zabrze: Latem nowe boisko przy Arenie

Długo wyczekiwane główne boisko treningowe dla Górnika Zabrze ma być oddane przed sezonem 2021/22. Prace rozpoczęły się w marcu, wkrótce zostanie wyłoniony dostawca lamp doświetlających boisko.

3 marca rozpoczęły się prace wykonawcze za północną trybuną Areny Zabrze. Powstaje tam zapowiadana już od kilku lat nowa murawa treningowa. Będzie to pierwsze przy zabrzańskim stadionie boisko z oświetleniem i ogrzewaniem, do tego z pojemnikiem zdolnym zmagazynować prawie 370 ton wody opadowej na użytek wewnętrzny.

Firma Interhall z Katowic zobowiązała się dostarczyć ten istotny element infrastruktury za 4,49 mln zł. Na realizację potrzeba ok. 3 miesięcy, co oznacza, że nowe pole gry o całkowitej powierzchni 8338 m2 będzie gotowe przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Podgrzewanie murawy to jeden z elementów mających zapewnić całoroczne użytkowanie boiska. Innym jest zamówienie lamp doświetlających. Dwie mobilne konstrukcje (każda zdolna jednorazowo dać światło dla 100 m2 trawy są objęte osobnym przetargiem, w którym otwarcie ofert planuje się na 18 marca. Lampy mają dotrzeć do Zabrza w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy, czyli najpewniej jeszcze przed ukończeniem nowego boiska.

Oba przetargi prowadzi miejska spółka Stadion w Zabrzu, będąca jednocześnie operatorem stadionu. Podmiot obiecał, że co tydzień w piątek będzie pokazywać na profilu facebookowym postępy z budowy nowego boiska. Oto stan na zeszły piątek, 12 marca.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv