Published on 4 października, 2017 | by admin

Zabrze: Będzie dodatkowe zabezpieczenie sektora gości

Po incydentach z meczu Górnik – Piast kibice obrzucani racami nie muszą płacić za wstęp na kolejny pojedynek. Z kolei sektor gości zostanie oddzielony siatką od reszty widowni.

Wczorajszy mecz Górnika Zabrze z Piastem Gliwice odbył się przy komplecie publiczności (22 708 widzów) i dał zabrzanom prowadzenie w tabeli. Niestety nie obyło się bez incydentów. Na Torcidzie zapłonęły flagi Piasta, a z sektora gości w stronę kibiców Górnika poleciały różne przedmioty, w tym race.

W efekcie niebezpiecznego obrzucania gospodarzy – w tym sektora zajmowanego przez rodziny z dziećmi – część kibiców uciekła z trybuny i nie wszyscy zdecydowali się powrócić na swoje miejsca.

Górnik, choć nie zdobył się na potępienie patologicznych zachowań ze strony swojej części publiczności, zareagował właściwie na sytuację osób poszkodowanych w trakcie incydentów.

Kibice z sektorów A05 i A06 mogą na mecz z Koroną Kielce wejść za darmo. By nie spotkała ich już nieprzyjemność podobna do tej z meczu z Piastem, sektor gości na Arenie Zabrze zostanie oddzielony od pozostałych siatką od podstawy trybuny do samego dachu.

Po niedzielnym meczu znaczne straty odnotowano też w samym sektorze gości. Ofiarami „bohaterstwa” chuliganów padły krzesełka, wyposażenie toalet oraz ogrodzenie.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv