Kibolskie Turnieje

Published on 3 lipca, 2017 | by admin

XVII TURNIEJ KIBICÓW Wisły Płock o puchar SSKWP

W minioną sobotę (01.07) na tzw. “balonie” odbyła się już XVII edycja Turnieju Kibiców o Puchar Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock. Zainteresowanie od początku było ogromne, o czym świadczy aż 16 drużyn, które wzięły udział – osiedla: Skarpa, Podolszyce (2 zespoły), Wielka Płyta, Słodkie, Międzytorze, grupy: Patologang, G.U.N., Dogs Band, Gentlemenels, fan-cluby: zjednoczone oraz Sierpc, goście: Stomil Olsztyn i Orlęta Radzyń, a także pracownicy klubu Wisła Płock.
Oprócz grających osób, od początku turnieju aż do jego zakończenia można było spotkać naprawdę bardzo dużą ilość ludzi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z pamiątkami, a także stoisko z grillem i napojami procentowymi :). Ciężko nam oszacować, ile osób mogło być na terenie “balona” przez cały czas trwania rozgrywek, ale była to naprawdę bardzo duża liczba, co niezwykle cieszy.
Wróćmy jednak do sportowych aspektów. Zwycięzcami okazali się pracownicy klubu Wisła Płock, drugie miejsce zajęło osiedle Słodkie, trzecie miejsce osiedle Wielka Płyta, zaś czwarte miejsce osiedle Tysiąclecia.
Każdemu spotkaniu towarzyszył doping, co chwilę pojawiała się pirotechnika, zaś na całej szerokości płotu wisiały flagi. Mecze przynosiły wielką ilość emocji i żywiołowe reakcje, a na samym boisku brakowało może czasem techniki, ale na pewno nie walki, charakteru i zaangażowania.
Warto też wspomnieć, że odbyła się zbiórka pieniędzy na rehabilitację dla Maćka z Drobina, który uległ poważnemu wypadkowi kilka miesięcy temu. Flaga z jego wizerunkiem oraz hasłem pozdrawiającym go wisiała aż do samego końca turnieju.
Już po zakończeniu rozgrywek i dekoracji, impreza przeniosła się do lokalu Lisia Jama, gdzie płoccy kibice w towarzystwie gości z Olsztyna, których w Płocku pojawiło się ok. 70 oraz gości z Radzynia Podlaskiego, których przyjechało ok. 25, hucznie integrowali się.
Podziękowania dla wszystkich, którzy dołożyli choćby najmniejszą cegiełkę do organizacji i trwania tego turnieju, bo chyba wszyscy zgodnie stwierdzą, że było to naprawdę udane wydarzenie w płockim świecie kibicowskim. I do zobaczenia na meczach!
PODIUM
1. Pracownicy klubu Wisła Płock
2. Słodkie
3. Wielka Płyta
NAGRODY INDYWIDUALNE
Najlepszy zawodnik – Łukasz Trzciński
Najlepszy strzelec – Mateusz Bartkowski
Najlepszy bramkarz – Damian Kijek

źródło: facebook.com/SSKWP

Tags: , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv