Published on 11 czerwca, 2018 | by admin

Wywiad z chuliganem – Agnieszka Matusik.

Gościem najnowszego programu Piotra Lisiewicza “Wywiad z chuliganem” jest mec. Agnieszka Matusik, która opowiada m.in o bezpieczeństwie podczas imprez sportowych.

(…) W mediach pokazywane jest tylko obrzeże zjawiska. Z raportu PZPN wynika, że na 296 meczy, które odbyły się w Ekstraklasie, tylko w 2,6 proc. miały miejsce zakłócenia spokoju na stadionie. I to większości polegać one miały tylko na używaniu słów wulgarnych. Z tego raportu wynika więc, że na stadionach jest bezpiecznie. Na obrzeżu każdego zjawiska zdarza się jakieś ekstremum, z socjologii i psychologii wiemy, że tego nie da się całkowicie wykluczyć – mówi mec. Matusik.

– Sprawy kibiców są często błahe, o znikomej szkodliwości społecznej, a takie postępowanie można umorzyć. Często interweniuję w takich sprawach i odbijam się od ściany – opowiada.

– Zakaz sektorówek pozbawiłby ruch ultras i najbardziej zagorzałych kibiców, którzy przygotowują takie oprawy, możliwości ich tworzenia. Zniszczyłby cały urok meczu. To ta trybuna ultras, w naszym przypadku „Żyleta”, w tym także te sektorówki, tworzą atmosferę meczu. A nie ma piłki nożnej bez fanatycznego kibica – stwierdza mecenas Matusik.

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv