Aktualności

Published on 18 września, 2023 | by admin

Wysokie kursy bukmacherskie – czy warto je wybierać i jeśli tak, to kiedy?

W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej zagadnieniu wysokich kursów bukmacherskich i spróbujemy odpowiedzieć na pytania, czy i kiedy warto je wybierać?

żródło: https://pl.pinterest.com/pin/627970741788222075/

CZY WARTO I KIEDY WYBIERAĆ WYSOKIE KURSY BUKMACHERSKIE?

        Zakłady bukmacherskie stały się jedną z ulubionych rozrywek dorosłych Polaków. Co czwarty pełnoletni przed ukończeniem sześćdziesiątego roku życia korzysta z ich oferty. Branża cały czas kwitnie i przynosi wielomiliardowe przychody. Powstaje coraz więcej legalnych bukmacherów, przez co rośnie zjawisko zdrowej konkurencji, która korzystnie wpływa na atrakcyjność i zróżnicowanie oferty zakładów sportowych. Kluczowym pojęciem przy obstawianiu są kursy bukmacherskie, określające prawdopodobieństwo danego wyniku. Im ono wyższe, tym niższy kurs, a im teoretycznie niższe, tym wartość kursu jest wyższa. Czy warto wybierać wysokie kursy bukmacherskie i w jakich sytuacjach robić to najczęściej?

Co to są kursy bukmacherskie i jak się je oblicza?

        Kursy bukmacherskie to dziesiętne określenie prawdopodobieństwa wystąpienia konkretnego wyniku lub zdarzenia w zakładach sportowych. Jeden podzielone przez kurs bukmacherski i pomnożone razy sto procent to procentowe szanse zdarzenia wynikające z danego kursu. Z kolei jeden podzielone przez prawdopodobieństwo procentowe, wyrażone w ułamku dziesiętnym, równa się wartości kursu bukmacherskiego. Ewentualna wygrana w obstawionym zakładzie to wysokość postawionej stawki pomnożona przez kurs bukmacherski. Pamiętać trzeba jeszcze o odjęciu podatku obrotowego w wysokości 12% od obstawionej kwoty, a przy wygranych powyżej 2280 zł dodatkowego podatku dochodowego 10%. Kursy na to samo zdarzenie mogą się obniżać lub zwiększać im bliżej jego daty. Może to wynikać z różnych przyczyn, jak kontuzje, absencje, transfery czy inne istotne czynniki. Im wyższy kurs, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia, natomiast im niższy, tym ono większe. Kiedy warto wybierać wysokie kursy bukmacherskie?  

Wysokie kursy bukmacherskie – kiedy warto grać?

         Niespodzianki zdarzają się w każdym sporcie. Niełatwo je jednak przewidzieć. Czasem najdrobniejszy detal może zadecydować. Jednak kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Tak samo jest w przypadku wysokich kursów bukmacherskich. Aby zminimalizować ryzyko przegrania własnych pieniędzy, zawsze możemy obstawiać wyższe kursy, korzystając ze środków bonusowych z promocji powitalnych, bonusów za doładowania, darmowych zakładów czy zakładów bez ryzyka, dostępnych u bukmachera Ivibet-pl.com i wielu innych. Przydatna też może się tutaj okazać opcja cashoutu.

 Istotna jest także własna opinia, przyprawiona dużą dawką wiedzy i analizy oraz odrobiną intuicji. Kluczowe są statystyki z poprzednich meczów, aktualna sytuacja w tabeli, kontuzje, absencje i transfery, obecna forma drużyny, kondycja fizyczna zawodników, bilans i historia pojedynków bezpośrednich, najświeższe doniesienia z ostatniej chwili i tym podobne. Jeśli jesteś na bieżąco, zawsze możesz skorzystać z nietypowych rodzajów zakładów bukmacherskich i odnieść sukces. Warto śledzić i porównywać kursy na to samo wydarzenie u różnych bukmacherów, w czym mogą pomóc dostępne w sieci porównywarki kursów bukmacherskich.

żródło: https://pl.pinterest.com/pin/273453008616472622/

Przy obstawianiu zakładów z wysokimi kursami ważne jest także odpowiednie dopasowanie stawki, można tu skorzystać z dostępnych systemów stawkowania, takich jak płaska stawka i stawkowanie procentowe dla początkujących graczy czy stawkowanie modulowane, system Kelly’ego lub system Greenwood dla bardziej zaawansowanych. Na przykład 2x większy kurs – 4x mniejsze stawki, 3x większy kurs – 9x mniejsze stawki itd. 

Skutecznym pomysłem jest także typowanie wyników o wysokich kursach na kuponach pojedynczych, czyli SOLO czy SINGLE. Szanse trafienia wysokiego kursu na kuponie akumulacyjnym z kilkoma zdarzeniami są naprawdę znikome. Ważna jest też umiejętność znajdowania valuebetów, czyli zdarzeń o wyższym prawdopodobieństwie niż teoretycznie wskazuje na to kurs bukmacherski. Bukmacherzy i analitycy sportowi od zakładów również czasem się mylą.

Plusy i minusy wysokich kursów bukmacherskich

         Plusy obstawiania zakładów bukmacherskich cechujących się wysokimi kursami:

  • Potencjalna możliwość stosunkowo wysokiej wygranej z niską stawkę
  • Szansa na odrobienie ewentualnych wcześniejszych strat z nawiązką
  • Zawodowi gracze bardzo rzadko stawiają kursy < 1.50, bo to nieopłacalne
  • Brak asekuracji wysokich kursów przynosi większe zyski w perspektywie czasu

         Minusy obstawiania zakładów bukmacherskich cechujących się wysokimi kursami:

  • Stosunkowo niższa ogólna skuteczność trafionych kuponów z wygraną
  • Konieczność jeszcze bardziej wnikliwej i szczegółowej analizy zakładu
  • Ryzyko zniechęcenia się po dłuższej serii nietrafionych zakładów

Podsumowując, w obstawianiu zakładów sportowych warto zachować równowagę i nie grać ani zbyt niskich – nieopłacalnych, ani zbyt wysokich – nieosiągalnych kursów. Przy niższych kursach stosować wyższe stawkowanie, a przy wyższych – niższe. Balans to klucz.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv