Aktualności

Published on 1 lutego, 2018 | by admin

Wyroki za śmiertelne pobicie Człowieka.

W miniony poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Krakowie zapadły kolejne wyroki w sprawie śmiertelnego pobicia kibica Pasów, Tomasza C. – “Człowieka”. Czworo mężczyzn oskarżonych o udział w śmiertelnym pobiciu na krakowskim Kurdwanowie, po 6 latach ukrywania się i poszukiwania listami gończymi, dobrowolnie zgłosiło się do krakowskiej prokuratury.

Wyrok zapadł bez przeprowadzania procesu. Oskarżeni przyznali się do winy, wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze i uzgodnili z prokuraturą wymiar kary.

Pierwszy z oskarżonych został skazany na 5,5 roku więzienia, drugi na 4,5 roku, trzeci na 4 lata, ostatni natomiast usłyszał wyrok 3 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Dodatkowo każdy musi zapłacić rodzinie kibica Cracovii od 40 do 50 tys. zł zadośćuczynienia. Jak podkreśla obrona oskarżonych, kwoty zostały już przekazana najbliższym.

Mężczyźni zostali objęci listem żelaznym, który gwarantuje pozostawanie na wolności do czasu uprawomocnienia się wyroku.

– Postawa oskarżonych wskazuje, że cele postępowanie zostały osiągnięte. Wyrazili żal i skruchę z powodu tego, co zrobili, każdy z nich do końca życia będzie nosił w swoim sumieniu skutki swojego czynu – podkreślała sędzia Sylwia Kwaśniewska.

Do tej pory w sprawie tragicznych wydarzeń na Kurdwanowie, sąd skazał 13 osób, które zostały pozbawione wolności od 8 do 10 lat pozbawienia wolności.

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv