Published on 20 maja, 2014 | by admin

“Wolna Polska” majora Baumana: Narodowcy skazani na kary aresztu za okrzyki!

Wczorajszy wyrok sądu we Wrocławiu przejdzie z pewnością do annałów “sprawiedliwości” w wykonaniu funkcjonariuszy demoliberalnego reżimu. Nacjonaliści z Narodowego Odrodzenia Polski oraz kibice Śląska i Sparty Wrocław oskarżeni o zakłócanie porządku publicznego podczas wykładu majora Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim w dniu 22 czerwca 2013 roku, przekonali się na własnej skórze, iż krytyka byłego oficera zbrodniczych formacji komunistycznych jest czymś niedopuszczalnym w “wolnej Polsce”.

Siedem osób skazanych na kary 20-30 dni aresztu, dwanaście na grzywny po kilka tysięcy złotych, cztery uniewinnione. Wyroki wyższe niż wnioskowali oskarżyciele wydał sędzia Paweł Chodkowski. “Precz z komuną”, “hańba”, “ten wyrok to zdrada narodowa” – tak orzeczenie sądu przywitała publiczność. Sędzia na kilkanaście minut przerwał odczytywanie uzasadnienia wyroku i wyprosił publiczność z sali.

Skazani zapowiadają odwołanie się od wyroku.

„Obwinieni okazali pogardę wobec państwa prawa” – mówił w uzasadnieniu wyroku. Wśród publiczności był Kornel Morawiecki, legendarny przywódca Solidarności Walczącej. – Sędzia, który wydał ten wyrok powinien zostać zdegradowany – powiedział. Przypatrujący się sprawie Białorusin podsumował, iż w jego kraju za takie coś można dostać maksymalnie 15 dni aresztu, a my przecież żyjemy w oazie „wolności i demokracji”. To chyba pierwszy przypadek po 1989 roku, by kogoś skazano na karę aresztu za okrzyki. Prof. Jerzy Marcinkowski z Uniwersytetu Wrocławskiego tak skomentował wyrok: „Wstydzę się, że będąc profesorem Uniwersytetu sam nie zaprotestowałem wtedy kiedy Bauman został zaproszony, nie powinno się takiej kreatury na porządny Uniwersytet zapraszać, po pierwsze dlatego, że jest stalinowskim łotrem, a po drugie dlatego, że opowieści o tym, że to jest wielki uczony są bardzo bardzo przesadzone”.

Przed ogłoszeniem wyroku odbyła się pikieta solidarnościowa organizowana przez działaczy Narodowego Odrodzenia Polski.
Prezes NOP w krótkich słowach odniósł się do orzeczenia sądu: „Waśnie zakończyła się sprawa „NOP kontra Bauman”. I są wyroki – areszty po 30-20 dni i kary finansowe po mniej więcej 5 tysięcy na głowę. Wyroki oczywiście nieprawomocne, ale sam fakt mówi wiele. Dyspozycyjność sędziego, zadziwiająca. Walka trwa dalej”.

źródło: http://www.nacjonalista.pl/

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv