Stadiony

Published on 20 kwietnia, 2021 | by admin

Wrocław: Nowa siedziba Śląska, wielki punkt szczepień

Dekadę po otwarciu, Stadion Wrocław faktycznie stał się siedzibą Śląska Wrocław. Przeniesione biura dadzą więcej miejsca na rozwój sportowy przy Oporowskiej. Z kolei przed stadionem ruszył największy w Polsce punkt szczepień drive-thru.

We wrześniu minie 10 lat od inauguracji Stadionu Wrocław. I choć Śląsk Wrocław od początku dumnie pełni rolę gospodarza, to dopiero teraz jest nim też poza boiskiem. Klub przeniósł swoją administrację ze starego obiektu przy Oporowskiej na trzecie piętro trybuny wschodniej przy al. Śląskiej.

Do nowych pomieszczeń przenieśli się zarząd, pion sportowy, skauting, księgowość i kadry, dział administracji i bezpieczeństwa, marketing i promocja, biuro prasowe, ticketing, SLO, a nawet dyrekcja akademii piłkarskiej. Sama akademia pozostanie przy Oporowskiej, a zwolnione pomieszczenia pozwolą lepiej ją zorganizować.

Dodatkowe przestrzenie oddane zostaną do dyspozycji trenerom zespołów akademii piłkarskiej oraz drużyn sekcji kobiecej, usprawniając tym samym organizację pracy sztabów szkoleniowych. Przy Oporowskiej w dalszym ciągu mieścić się będzie również główny magazyn sklepu Śląska, FanShop #Oporowska, jak i kasy biletowe.

Największy samochodowy punkt szczepień w Polsce
Stadion Wrocław uczestniczy również w programie szczepień przeciwko COVID-19. Pierwotnie otwarto tylko punkt stacjonarny wewnątrz obiektu, jednak od wczoraj czynny jest również wielki punkt samochodowy. To w sumie 20 stanowisk na parkingu przy obiekcie, z czego dwa oferują szczepienia pieszym i rowerzystom.

Dzięki liczbie stanowisk i przepustowości ok. 600 aut/pacjentów na godzinę, jest to największy samochodowy punkt szczepień w całym kraju. Aktualnie maksymalna przepustowość to 8400 aut dziennie, od poniedziałku do piątku. W razie wzrostu zapotrzebowania możliwa jest działalność również w weekendy.

Wjazd odbywa się bramą B, następnie trzeba przejechać przez ustawiony tor. Ma on zapewnić sprawne kolejkowanie pojazdów, bez korkowania al. Śląskiej. Zmieści się ok. 500 aut. Po otrzymaniu szczepionki pacjenci powinni odczekać 15-20 minut w specjalnej strefie za punktem szczepień. Zapewniono dla nich podstawowe zaplecze sanitarne.

Istotna informacja: do punktu trzeba się zarejestrować z wyprzedzeniem, nie ma możliwości wjazdu/wstępu „z ulicy”.

źródło: stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv