Aktualności

Published on 18 czerwca, 2020 | by admin

Wojewoda śląski wyraził zgodę na organizację imprez masowych z udziałem fanów.

Mecze PKO Ekstraklasy, Fortuna I ligi i II ligi na Śląsku będą mogły odbywać się przy ograniczonej liczbie widzów. Wojewoda śląski ogłosił w czwartek swoją zgodę na organizację imprez masowych z udziałem fanów.

“Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wygasił decyzje z marca br. dotyczące zakazu organizacji imprez masowych z udziałem publiczności. Decyzje te dotyczyły klubów piłkarskich: Górnik Zabrze, Piast Gliwice, GKS Katowice, GKS Tychy i GKS Jastrzębie” – głosi komunikat opublikowany przez Śląski Urząd Wojewódzki.

Kibice będą mogli wejść na stadiony od 19 czerwca. Zgodnie z wcześniej przedstawionym przez PZPN i zaakceptowanym przez rząd planem, czyli widzowie zajmą maksymalnie 1/4 stadionu, usiądą co cztery miejsca i co drugi rząd. To ma zapewnić wszystkim kibicom bezpieczeństwo i spowodować, że stadiony piłkarskie i mecze nie będą kolejnymi ogniskami koronawirusa.

Górnik Zabrze swój mecz zagrał już w piątek o 20:30 z Koroną Kielce. W sobotę Piast Gliwice zmierzy się o 17:30 z Lechem Poznań.

źródło: Futbol.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv