Stadiony

Published on 3 maja, 2021 | by admin

Władysław Król patronem stadionu ŁKS?

“Pomysł ten jest bliski realizacji” – napisał ŁKS na swojej oficjalnej stronie. Chodzi o nadanie nowemu stadionowi imienia Władysława Króla, legendy Łódzkiego Klubu Sportowego.

W piątek na stronie ŁKS-u pojawił się komunikat informujący o staraniach zmiany nazwy nowego stadionu. Do członu „Stadion Miejski” miałby dojść patronat Władysława Króla. Król grał w ŁKS w latach 1928-1946. Zaliczył kilkaset występów i strzelił 95 bramek. Po wojnie wrócił jako trener i stworzył słynną drużynę „Rycerzy Wiosny”, która zdobyła Puchar Polski (1957) i mistrzostwo kraju (1958).

Król to też niezła sportowa wizytówka Łodzi. Zaliczył 4 występy w Reprezentacji, był członkiem hokejowej kadry podczas Igrzysk Olimpijskich 1936 i był desygnowany do reprezentowania kraju w kolejnej edycji, w 1940.

Za nadaniem obiektowi patronatu Władysława Króla stoją zarząd klubu, stowarzyszenie kibiców, a także Koło Seniorów. Pomysł zyskał już aprobatę Komitetu Sterującego ds. Rozbudowy Stadionu. Konieczna jest jednak oficjalna zgoda na taką zmianę nazwy przez centralne władze Łodzi. Dlatego w piątek oficjalnie sygnatariusze wystąpili do prezydent Hanny Zdanowskiej z wnioskiem w tej sprawie.

Zmiana nazwy istotna dla wykonawcy
Obiekt ŁKS jest obecnie rozbudowywany i główny wykonawca zwrócił uwagę, że czeka na ostateczną nazwę obiektu. Konieczne będzie przecież zamówienie odpowiedniego szyldu. Sprawa nie jest pilna, ale to jedna z wielu decyzji, które muszą zapaść w najbliższych tygodniach.

Podobnie jest z kolorystyką fotelików. Pierwsze zamówienie na krzesełka już poszło i te są obecnie produkowane. Układ z dominacją wieli ma największy sens choćby z racji dopasowania do istniejącej głównej trybuny, ale opcji wprowadzenia elementów dekoracyjnych wciąż pozostaje wiele.

Aktualnie na budowie stadionu pracuje ok. 130-140 osób, a liczba powinna wzrosnąć już po majówce. Układane są wszystkie elementy poszycia (nie tylko membrana, ale też uzupełniające całość poliwęglan i blacha trapezowa), a najwięcej pracy pozostało do wykonania na północy. To tutaj w najnowszą trybunę wbudowany będzie biurowiec. Aktualnie ułożony jest strop jego parteru i trwa wylewanie kolejnego.

Znamy już lokalizację telebimów, pojawią się one w narożnikach południowo-zachodnim oraz północno-wschodnim. Dodatkowo, na południowym wschodzie znajdzie się zegar. O tym i innych zmianach opowiadał w najnowszym raporcie Marek Rosa, kierownik kontraktu z ramienia firmy Mirbud.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv