Aktualności

Published on 17 kwietnia, 2016 | by admin

Wiślaccy Patrioci pomagają!

Oto cała relacja jaką otrzymaliśmy:

ZAGRALIŚMY DLA JULKI !

10 kwietnia. Niedziela. Dzień po definitywnej stracie możliwości gry w pierwszej ósemce polskiej ekstraklasy przez Wisłę Kraków. Kac, rozżalenie, niedowierzanie? Bynajmniej! 10 kwietnia zagraliśmy dla Julki!

Turniej piłkarski, zbieranie funduszy, aukcje, kapitalna atmosfera. Przede wszystkim jednak szczytny cel, tak w skrócie wyglądał dla nas ten dzień. Ale po kolei…

Julia Dryndos z małopolskich Zebrzydowic cierpi na zespół Westa. Pojawia się on zazwyczaj w wyniku organicznych zmian w obrębie mózgu, a objawia napadami zgięciowymi, zaburzeniem rozwoju psychoruchowego i hipsarytmią w zapisie EEG. Dziewczynka codziennie poddawana jest intensywnej rehabilitacji tak by na tyle na ile jest to tylko możliwe dać jej namiastkę normalności.

I właśnie o tę normalność, oprócz rzecz jasna niezwykle dzielnej mamy, starają się ludzie z zewnątrz, zupełnie bezinteresownie. W tym kibice związani z Białą Gwiazdą. Turniej „Gramy dla Julki” to inicjatywa dzięki której Julia, przynajmniej w dzień swoich urodzin, ma szansę nie myśleć o bólu, problemach związanych ze schorzeniem.

10 kwietnia Julia skończyła 8 lat, był tort, głośne ‘sto lat’, no i turniej! Wszystko rozpoczęło się tuż po godzinie 8 rano i trwało do samego wieczora. Dwadzieścia dwie drużyny toczyły zacięty bój nie tylko o zwycięstwo zespołowe, ale i indywidualne gratyfikacje jak choćby tytuł najlepszego bramkarza, czy strzelca. Ostatecznie główne trofeum zgarnął Klasn Łysego. Na ‘pudle’ znaleźli się ponadto Chłopcy z drewna i Super Team.

W przerwie zawodów odbyły się liczne aukcje. Z bardziej intratnych propozycji wymieńmy koszulki piłkarzy oraz koszykarek Wisły Kraków, złoty medal Tauron Basket Ligi, piłkę od siatkarzy, koszulkę Kajetana Kajetanowicza, czy płytę Janusza Panasewicza. Jako Wiślaccy Patrioci przekazaliśmy koszulkę wydaną w ramach obchodów 110-lecia Klubu i akcji ‘Przelej Krew za Wisłę’, w której na przedmeczowej rozgrzewce w meczu z Zagłębiem Lubin wystąpili piłkarze Białej Gwiazdy.

Dzień zdominowany przez piłkarski turniej miał również inne akcenty, najmłodsi mieli swój kącik zabaw, wszelakie gry i malowanie twarzy pochłonęły dzieciaki do reszty. Na turnieju nie zabrakło również poczęstunku.

No i fundusze! Oprócz wpisowego od każdej drużyny, wspomnianych aukcji, zbierano także wolne datki. Na koniec dnia po zliczeniu wszystkich środków do wszystkich dotarła naprawdę dobra informacja. 15 tysięcy złotych! Tyle udało się zebrać, licznik nie pozostawiał wątpliwości.

Pełen sukces! Przede wszystkim organizatorów. Darek, Człowiek Instytucja, główny propagator inicjatywy, związany ze Stowarzyszeniem Kibiców Wisły Kraków. Ponadto Stowarzyszenie GPS, portal ‘Nasza Kalwaria’, fundacja ‘Pomóc Więcej’. Patronat nad turniejem sprawuje burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej, pan Augustyn Ormanty. Wielkie brawa dla Was wszystkich!

Wiślaccy Patrioci pojawili się tego dnia na turnieju w dziesięcioosobowym składzie. Oprócz koszulek przygotowaliśmy okolicznościowy transparent „O Twoje lepsze jutro dziś my walczymy, tak świętujemy Twoje urodziny!”. Zarejestrowaliśmy się w bazie DKMS, innymi słowy wyraziliśmy chęć oddania szpiku kostnego w razie gdyby ktoś potrzebował z niego skorzystać. Do DKMS dołączyła również Mama Julii, czy przebywający na turnieju zakonnicy.

10 kwietnia. Niedziela. Kapitalny dzień. Trzymaj się Julia!

Jeśli chcielibyście pomóc Julce, możecie wesprzeć ją finansowo.

Fundacja Pomóc Więcej, ul. Modrzejowska 20 41-200 Sosnowiec

Numer konta: 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302, tytuł wpłaty: Julia Dryndos

https://www.facebook.com/Julia-Magdalena-Dryndos-932048103515850/?fref=ts

https://kobietaroku.kik.pl/k/martaDryndos

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv