Published on 22 maja, 2016 | by admin

Wisła Płock w Ekstraklasie !

Dla tych co jeszcze nie słyszeli ( o ile to możliwe) – po 9 ciężkich latach Wisła wraca do Ekstraklasy. Po masie wzlotów, upadków, momentów rozpaczy jak chociażby zeszłoroczna porażka z Termalicą, wracamy na nasze miejsce. Wiem, że ciężko w to uwierzyć,. Już w następnym sezonie odwiedzimy świetne stadiony, zobaczymy naszego zawodnika w turbokozaku, a także pogramy Wisłą Płock w FIFĘ 2017. To wszystko przed nami. Zanim do nas to dojdzie, wróćmy jeszcze do dnia 20 maja. Wczorajsze święto idealnie pasuje do cyklu „ Chodź wnuczku, dziadek opowie Ci niezłą historię”.

Dzięki mocnej mobilizacji zarówno ze strony klubu jak i stowarzyszenia od rana czuć było w powietrzu atmosferę piłkarskiego święta. Spory ruch pod stadionem, zmniejszająca się ilość biletów z minuty na minutę. Kurcze – to dziś jest ten dzień. Dzień, który dał nam Pan! O godzinie 16:30 zaplanowano przemarsz najbardziej zniecierpliwionych kibiców w stronę stadionu. Tłumy ludzi podążały w kierunku Łukasiewicza 34. Race, fajerwerki ludzie mogli podziwiać jak już przed meczem bawią się Nafciarze! Tutaj od razu trzeba podziękować Jarosławowi Murawskiemu oraz Mikołajowi Łakomskiemu za pomoc w promowaniu spotkania, ale i nie tylko. Zrobiliście dla Wisły tyle, że aż naprawdę ciężko to opisać!
Starcie drugiej drużyny z trzecim zespołem pierwszej ligi oglądało ponad 7 tysięcy widzów ( ja będę się upierał, że więcej). Bardzo głośny doping rozchodził się po mieście, a euforia po kolejnych bramkach powodowała, że ludzie na pobliskich osiedlach zamykali okna z powodu hałasu. Warto zaznaczyć, że wczoraj dopingował cały stadion, a zgromadzeni kibice większość spotkania oglądali na stojąco. Około 70 minucie na trybuny „wchodzi” sektórówka ze snajperem okraszona transparentem „Myśliwy musi być cierpliwy”, która idealnie odnosi się do gry Nafciarzy w tym sezonie. Wszystko dopełniają środki pirotechniczne. WIELKIE BRAWA dla ultrasów za fenomenalną wręcz oprawę. Pomysł i wykonanie 10/10. To zdecydowanie jedna z najlepszych opraw na naszym stadionie. Piłkarze wygrywają 5-0 i zaczyna się feta!
To co działo się po meczu zasługuje na oddzielną książkę. No może przynajmniej na pracę magisterską pt. „Jak bawić się po zdobytym awansie”. Zaczęło się od zabawy na murawie. Następnie większość kibiców przeniosła się pod ratusz by całą noc fetować to na czym nam w tym sezonie najbardziej zależało. Około 21 odkrytym autobusem dojechali piłkarze, którzy na postawionej scenie bawili się z kibicami. Całe to wydarzenie dopełniały race, fajerwerki oraz konfetti. Po „oficjalnej” części można było porozmawiać z piłkarzami i osobiście pogratulować im awansu do Ekstraklasy. No albo ich ucałować, jak to ja w ramach podziękowań niejednokrotnie robiłem! Emotikon wink
Wielki DZIĘKUJĘ dla Zarządu, trenera, piłkarzy za to co zrobiliście. Szacunek dla kibiców za wspaniałą atmosferę. Pamiętajmy jednak, że Wisła to nie tylko mecz z Zawiszą Bydgoszcz. Idziemy dalej!
Wczorajszy dzień pokazał jak przez 9 lat brakowało miastu Ekstraklasy!

źródło: Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv