Published on 4 września, 2019 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 30.08-02.09.2019

Przed przerwą na mecze reprezentacji Polski na trybunach naszych stadionów działo się co nieco. Na trybunach pojawiły się transparenty odnoszące się do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Najliczniej na wyjazdowym szlaku pokazała się Pogoń we Wrocławiu, stawiając się na tym stosunkowo niedalekim dla nich wyjeździe (400 km) w 910 osób. Liczny wyjazd do Warszawy zaliczył Raków, a swój debiut na tym meczu zaliczyła flaga “Podróżnicy”.

Niezłe frekwencje miały miejsce w Poznaniu, Wrocławiu oraz na Wiśle Kraków. Oprawy przygotowali fani Lecha i Wisły Płock, a w niższych ligach Sandecja, Stomil, Chrobry, Unia Tarnów i Resovia. Zdecydowanie najciekawszą prezentację przygotowali jednak ultrasi Falubazu, z wykorzystaniem słów kultowego “Bohemian Rhapsody” zespołu Queen – “Is this a real life? Is this just fantasy?”, malowanej sektorówki oraz solidnej porcji świec dymnych.

Do końca sezonu, a także w całych kolejnych rozgrywkach, zamknięty będzie sektor gości na ŁKS-ie, co ma związek z planowaną rozbudową łódzkiego stadionu.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin (910)
Portowcy do Wrocławia przyjechali w bardzo dobrej liczbie pociągiem specjalnym. W sektorze gości zasiadło 910 fanów, w tym delegacja Kotwicy (9). Przyjezdni zaprezentowali transparent “Spalone wsie, zniszczone miasta i miliony zamordowanych. Niemieccy zbrodniarze, Polacy wam nie zapomną. 1939-1945”. Gospodarze z dobrze nabitym młynem i niezłą frekwencją na całym stadionie. Wrocławianie wywiesili transparent “Nim Hitler runie, śmierć komunie!”, z symbolami sierpa i młota oraz swastyki na szubienicy.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa (646)
Raków w dobrej liczbie przyjechał do Warszawy pociągiem specjalnym, wraz z nimi Chemik (20) i Lechia (5). W sektorze gości wywiesili dwie flagi, w tym debiutujące płótno “Podróżnicy”. Cały sektor gości posiadał szaliki z takim właśnie motywem. Ponadto wywiesili transparent “Obrońcy polskich granic – dziś Was z dumą wspominamy”. Na Żylecie zadebiutowała biało-czerwona flaga “Wrzesień 1939”.

Lech Poznań – Cracovia ()
Na meczu przyjaźni bardzo dobra frekwencja – ponad 25,7 tys. fanów. Pasy zasiadły wraz z lechitami w Kotle. Tam też zaprezentowana została oprawa składająca się z herbów obu klubów, folii w barwach, transparentu “W przyjaźni mijają lata, tu brat wspiera brata” oraz kilkunastu rac.

Wisła Płock – ŁKS Łódź (480)
Gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z trzech sektorówek przedstawiających niebieską, białą i niebieską świecę dymną, transparentu “W mieście kominów trybuny pełne dymu” oraz oczywiście świec dymnych. ŁKS pomimo zakazu wyjazdowego pojawił się w sektorze gości.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin (127)
Ponad 16 tys. widzów na trybunach na meczu w Krakowie. Zagłębie w niezbyt licznej grupie pojawiło się w sektorze gości. Z pięcioma flagami oraz transparentem upamiętniającym 37. rocznicę zbrodni lubińskiej.

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok (126)
Gospodarze wywiesili na trybunach transparent skierowany do trenera – “Lettieri out”. Na trybunach niewiele ponad 5 tys. widzów. Białostoczanie w sektorze gości stawili się w 126 osób i wywiesili jedną flagę.

Arka Gdynia – Górnik Zabrze (114)
Ponad 6,3 tys. widzów na trybunach stadionu w Gdyni. Wśród nich 114 kibiców gości, w tym skromna delegacja Wisłoki (3). Przyjezdni z pięcioma flagami. Z obu stron nie brakowało uprzejmości, tym bardziej, że Arka wspierana była tego dnia przez Polonię Bytom.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk (90)
W Gliwicach słabsze wyniki sprawiły, że i zainteresowanie meczami spadło. Na meczu z Lechią obecnych 4,8 tys. widzów. Lechiści również w skromnej grupie, zaledwie 90 osób z biało-czerwoną flagą.

I liga:

Stomil Olsztyn – Zagłębie Sosnowiec (185)
Gospodarze zaprezentowali sektorówkę-szachownicę, transparent “White-blue army” oraz białe i niebieskie świece dymne. Zagłębie wspierane przez Olimpię Elbląg (50), Legię (15), GKS (1) oraz Czuwaj (1).

GKS Bełchatów – Chrobry Głogów (134)
Przyjezdni wspierani przez Stilon Gorzów (63). Zaprezentowali transparent “Na dobre i na złe”, nad którym machali flagami na kijach.

Puszcza Niepołomice – Stal Mielec (123)
Termalica Nieciecza – Podbeskidzie Bielsko-Biała (105)

Niższe ligi:

Widzew Łódź – Stal Rzeszów (410)
Stal wspierana przez Elanę (25) i Karpaty (15).

Sokół Sieniawa – Wisłoka Dębica (125)
Przyjezdni wspierani przez Górnika (7), Siarkę (7), ROW (3) i GKS Katowice (1).

Gwardia Koszalin – KKS Kalisz (66)
Tur Bielsk Podlaski – ŁKS Łomża (44)
Resovia – Olimpia Elbląg (19)
Górnik Konin – Kotwica Kołobrzeg (0)

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv