Published on 2 kwietnia, 2019 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 29-31.03.2019

Na niedzielnym meczu Wisła – Legia na trybuny w Krakowie wróciło oflagowanie, w tym flaga “Wisła Sharks”, która – o czym prezes krakowskiego klubu zapewniał jeszcze kilka dni wcześniej – miała już nigdy nie pojawić się na stadionie. Było także racowisko, za którego skutki ma zapłacić grupa Ultras Wisła. Pomysłową oprawę przygotowali kibice Korony, prezentując malowaną sektorówkę/transparent w formie szalika owiniętego na szyi kibica.

Fani Arki na meczu ze Śląskiem upamiętnili rocznicę śmierci Ś.P. Mariego, odpalając race nad transparentem “Wbity w plecy nóż, tego nie wybaczy nawet Bóg”. Niestety, na większości stadionów, ze względu na zakazy wyjazdowe, zabrakło kibiców gości. W niższych ligach ultrasowali fani GKS-u Katowice, Stomilu, Ruchu Radzionków, GKS-u Bełchatów i GKP Targówek.

Ekstraklasa:

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec (500)
Na trybunach niespełna 5 tysięcy widzów i mocno przeciętny młyn Miedzi. Zagłębie, pomimo zakazu wyjazdowego, do Legnicy pojechało dzięki uprzejmości miejscowych. W sektorze gości wywieszono cztery flagi. Miedź wywiesiła transparent “NIE dla lewackiej indoktrynacji naszych dzieci”.

Górnik Zabrze – Cracovia (500)
Dobry wyjazd “Pasów” do niedalekiego Zabrza. W sektorze gości zasiało ok. 500 kibiców gości, z dobrym oflagowaniem. Na trybunach tego dnia łącznie ponad 13,4 tys. widzów.

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice (100)
Trochę lepsza frekwencja na piątkowym meczu w Gdańsku, na poziomie 15 tysięcy. Atrakcji kibicowskich brak. Fani Piasta przyjechali w ok. 100 osób i z dwiema flagami.

Wisła Płock – Zagłębie Lubin (31)
Frekwencja na piątkowym meczu słaba, nawet pomimo symbolicznych cen za bilety (1 zł). Lubinianie przyjechali w bardzo skromnej grupie (31), w tym Zawisza (4), bez flag.

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok (-)
Ze względu na rozpoczętą budowę stadionu w Szczecinie, liczba miejsc na trybunach została ograniczona do niespełna 5 tys. Przez najbliższe dwa sezony kibice gości nie będą wpuszczani na stadion Pogoni.

Korona Kielce – Lech Poznań (-)
Gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki stylizowanej na szalik, którym owinięta była postać kibica, z hasłem “Fanatycy ciągle w szale”. Całość uzupełniły świece dymne w barwach kieleckiego klubu. Lechici w Kielcach nie mogli się pojawić z powodu zakazu wyjazdowego.

Wisła Kraków – Legia Warszawa (-)
Legioniści do Krakowa pojechać nie mogli z powodu zakazu wyjazdowego. Wisła szybko sprzedała wszystkie bilety na ten mecz, także na bufory i sektor gości. W końcu przy Reymonta pojawiły się flagi, w tym także płótno “Wisła Sharks”, które – jak zarzekał się prezes klubu – miało nigdy więcej nie zawisnąć na tym stadionie. W centralnym miejscu młyna zawisł transparent “Against modern football”. W drugiej połowie wiślacy odpalili kilkadziesiąt rac. Grupa Ultras Wisła przeprowadziła zbiórkę pieniędzy, która ma pokryć karę Komisji Ligi za odpaloną pirotechnikę.

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław (-)
Spotkanie straciło na wartości, ze względu na zakaz dla wrocławian. Arkowcy zaprezentowali oprawę poświęconą Ś.P. Mariemu, prezentując transparent “Wbity w plecy nóż, tego nie wybaczy nawet Bóg”, nad którym odpalonych zostało kilkanaście rac.

I liga:

Odra Opole – GKS Katowice (545)
Katowiczanie do Opola przyjechali w nadkomplecie, wspierani przez Banika (23) i Górnika (13). Przyjezdni zaprezentowali sektorówkę podświetloną pirotechniką.

ŁKS Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała (5)
Sandecja Nowy Sącz – Warta Poznań (3)

Stomil Olsztyn – GKS Jastrzębie (-)
Gospodarze zaprezentowali transparenty na dwóch kijach, flagi, folie w barwach oraz 500 serpentyn. Przyjezdnych brak, z powodu zakazu.

Niższe ligi:

Górnik Łęczna – Widzew Łódź (400)
Pomimo zakazu wyjazdowego, fani z Łęcznej wpuścili widzewiaków na trybuny. Fanów RTS-u około 400.

Rozwój Katowice – GKS Bełchatów (119)
Bełchatowianie na tym wyjeździe odpalili zielone świece dymne.

Kujawianka Izbica Kujawska – Włocłavia Włocławek (118)
Wissa Szczuczyn – Warmia Grajewo (100)

Wisłoka Dębica – Stal Sanok (100)
Kibice Stali wspierani na tym wyjeździe przez Resovię (60).

Gryf Słupsk – Kaszubia Kościerzyna (91)
Kaszubia na tym wyjeździe wspierana przez Gwardię Koszalin (25) i Gryfa Wejherowo (10).

Ruch Radzionków – Stilon Gorzów (72)
Stilon wspierany na tym wyjeździe przez Chrobrego (40). Ruch zaprezentował sektorówkę, flagi na kiju i trochę pirotechniki.

Piast Tuczempy – JKS Jarosław (70)

Świt Nowy Dwór Maz. – ŁKS Łomża (56)
ŁKS wspierany na tym wyjeździe przez Stomil (22) i Spartę Szepietowo (10).

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv