Published on 4 października, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 29.09-02.10.2017

Przy okazji meczu Warty z ŁKS-em trwający od ośmiu lat układ chuligański pomiędzy “Kolejorzem” a Łódzkim Klubem Sportowym zamieniony został w zgodę. “Rodowici Łodzianie” dzień później licznie wsparli poznaniaków na ich meczu z Legią. Ligowy klasyk poniekąd zawiódł – głównie pod względem frekwencji gości. Wydaje się, że wszyscy mają już lekki przesyt tak częstych spotkań obu klubów.

Z obu stron nie zabrakło natomiast odpalonej pirotechniki.

Meczem numer dwa minionego tygodnia, który elektryzował kibiców, były derby Górnego Śląska pomiędzy Górnikiem i Piastem. Gliwiczanie nie uszanowali minuty ciszy dla zmarłego kibica KSG, a w trakcie meczu obrzucali sektory rodzinne petardami i racami. W sektorze gości wyrwanych zostało także trochę krzesełek. Fani Piasta muszą się liczyć z zakazem wyjazdowym. W trakcie spotkania gospodarze spalili zdobyte flagi gliwiczan.

Bardzo dobry wyjazd zaliczyli fani GKS-u Katowice do Bytowa (723 os.), gdzie zajęli nie tylko sektor gości, ale i niedostępną na co dzień trybunę. Kibice Pogoni Szczecin bez młyna podczas meczu z Koroną, zamiast tego Portowcy wybrali się do Kołobrzegu na mecz swoich rezerw z Kotwicą, podczas którego zaprezentowali wspólną choreografię.

Ciekawie zapowiadające się spotkanie Chrobrego z Odrą Opole zepsuli mundurowi oraz działacze z Głogowa, którzy po pierwszej próbie wjazdu z bramą przyjezdnych, nakazali ich zawrócenie. Dwa dalekie wyjazdy (do Suwałk i Olsztyna) w ciągu kilku dni zaliczyli kibice Rakowa. Oprawy z wykorzystaniem pirotechniki zaprezentowali fani Stali Mielec i Radomiaka.

Ekstraklasa:

Górnik Zabrze – Piast Gliwice (977).
Derbowe spotkanie wzbudzało spore zainteresowanie już sporo przed meczem, m.in. przez organizowany przez gliwiczan przemarsz na stadion Górnika, który ostatecznie został zablokowany. Piast w sektorze gości stawił się w 977 osób. Zabrzanie w trakcie spotkania zniszczyli zdobyte wcześniej płótno przyjezdnych. Po raz kolejny w tym sezonie na trybunach zanotowano komplet widzów. Fani KSG wywiesili transparent i odpalili race w kształcie krzyża, upamiętniając tym samym zmarłego kibica swojego klubu.

Lech Poznań – Legia Warszawa (757).
Zainteresowanie meczem było trochę mniejsze niż zwykle, czego efektem “tylko” 36,8 tys. kibiców na trybunach, w tym 757 kibiców ze stolicy. Poznaniacy wywiesili transparent “Stadion Lecha i kibole – ostatni bastion wolności w umęczonym lewacką paranoją Poznaniu”, a spotkanie rozpoczęli od pokazu piro. Na drugą oprawę lechitów składał się malowany transparent “25 lat zgody – mecze – melanże – kibolskie przygody”, flagi na kiju oraz pokaz pirotechniczny. W ten sposób fani KKS-u świętowali 25-lecie zgody z KSZO Ostrowiec. Przyjezdni zaprezentowali sektorówkę w kształcie herbu oraz race + stroboskopy. Legioniści skandowali m.in. “Gdzie są wyniki, Mioduski, gdzie są wyniki?!” oraz “Zamiast kręcić wciąż lokami, weź pogadaj z piłkarzami”. Kilka godzin po meczu, w Warszawie piłkarze odbyli przymusową “rozmowę wychowawczą” z kibicami.

Arka Gdynia – Cracovia ().
Na meczu przyjaźni kibice Cracovii zasiedli razem z arkowcami na sektorze, a frekwencja na tym spotkaniu wyniosła 8,5 tysiąca widzów. Liczba “Pasów” trudna do oszacowania. Bez oprawy.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok (95).
Frekwencja na tym meczu przeciętna. Jagiellonia także w skromnej grupie, bez flag, jedynie z transparentem “www.jagapjw.pl”. Wiślacy przeprowadzili zbiórkę na oprawę meczu z Legią.

Pogoń Szczecin – Korona Kielce (55).
Koroniarze na ten daleki wyjazd wybrali się w 55 osób z dwiema flagami. Na trybunach słaba frekwencja – Portowcy w ten weekend bardziej zaangażowali się w mecz swoich rezerw w Kołobrzegu.

Wisła Płock – Termalika Nieciecza (15).
Niska frekwencja na trybunach i skromny młyn gospodarzy. Termalika przyjechała w 15 osób z dwiema flagami i sektorówką rozłożoną na krzesełkach.

Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław (-).
Z powodu zakazu wyjazdowego, fani Śląska nie mogli pojawić się w Niecieczy, gdzie rozgrywano spotkanie. Sandecja z bardzo słabą frekwencją.

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin (-).
Niespełna 9,4 tys. kibiców obejrzało sobotnie spotkanie w Gdańsku. Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi. Sektor gości pozostał pusty. Lubinianie tego dnia wybrali wyjazdowe spotkanie Odry Opole w Głogowie.

Niższe ligi:

Bytovia Bytów – GKS Katowice (723).
Po świetnym wyjeździe Górnika do Szczecina, GieKSa zanotowała kapitalną liczbę w Bytowie, gdzie stawiło się ich 723, w tym Banik (22) i Górnik (12). Katowiczanie otrzymali na to spotkanie 300 wejściówek, ale Bytovia nie robiła przyjezdnym problemów z oglądaniem spotkania z boiska bocznego.

Chrobry Głogów – Odra Opole ().
Gospodarze na meczu z dobrym młynem, w którym rozciągnęli sektorówkę w kształcie koszulki i odpalili race. Przyjezdni dotarli na miejsce w dobrej liczbie, wspierani przez Zagłębie Lubin (190). Jak tłumaczy klub z Głogowa, niewpuszczenie przyjezdnych było związane z tym, że “grupa kibiców gości niezgodnie z przepisami wtargnęła na przeznaczony dla niej sektor”. Później swoje zaczęła wyprawiać policja, która gazowała i powijała przypadkowe osoby.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Widzew Łódź (352).

Ruch Chorzów – Miedź Legnica (230).

Kotwica Kołobrzeg – Pogoń II Szczecin (200).
Na meczu zaprzyjaźnionych ekip stawiło się 200. Portowców, wraz z którymi Kotwica wystawiła 400-osobowy młyn. Zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki, transparentu “Zachodniopomorska rodzina nad wybrzeżem łapę trzyma”, a całość uzupełniły race i stroboskopy.

Stomil Olsztyn – Raków Częstochowa (178).
Gospodarze wspierani przez Wisłę Płock (30) oraz Lechię (20), wystawili 450 osobowy młyn. Raków przyjechał w 178 osób z jedną flagą.

Soła Oświęcim – Motor Lublin (170).
Motorowcy wspierani przez Śląska (12) i Chełmiankę (9).

Radomiak Radom – GKS Jastrzębie (108).
GKS przyjechał do Radomia w 108 osób z trzema flagami i kilkoma flagami na kiju. Gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z pasów materiału, transparentu “Skrajna natura, pełna kultURa” oraz kilkunastu rac.

GKS Przodków – Elana Toruń (68).
Wigry Suwałki – Raków Częstochowa (67).
Stal Rzeszów – JKS Jarosław (60).
Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik (48).
Cartusia Kartuzy – Pogoń Lębork (37).
Dąb Dąbrowa Białostocka – Sparta Augustów (30).

Olimpia Elbląg – GKS Bełchatów (34).
Gospodarzy w młynie 60. Bełchatowianie z jedną flagą.

ROW Rybnik – Gwardia Koszalin (17).
Garbarnia Kraków – Stal Stalowa Wola (-).

KKS Kalisz – Górnik Konin (-).
Gospodarzy w młynie do 150. Z powodu braku sektora dla przyjezdnych, fanów Górnika brak.

Puchar Polski:

Chrobry Głogów – Piast Gliwice (40).
Przyjezdni z jedną flagą. W Głogowie zainteresowanie meczem bardzo słabe jak na rangę meczu – niewiele ponad tysiąc widzów, w tym półtorej setki w młynie.

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv