Published on 3 maja, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 27-30.04.2018

W ostatnim tygodniu liczby wyjazdowe zarówno w Ekstraklasie, jak i w niższych ligach były bardzo słabe. Zagłębie Lubin zaliczyło symboliczny wyjazd w 10 osób do Płocka, co najlepiej przedstawia obecną formę wyjazdową “Miedziowych”. Możliwości wspierania swoich piłkarzy w Szczecinie pozbawieni zostali kibice Sandecji. Pogoń wysłała do Nowego Sącza pismo, że rozdała darmowe bilety na te sektory… i przyjąć “Sączersów” nie może.

Miejmy nadzieję, że za takie zachowanie szczeciński klub zostanie ukarany, aby podobne praktyki nie były powielane przez innych. Przy pełnych trybunach Pogoń świętowała swoje 70-lecie. Trzeba przyznać, że ultrasi Pogoni stanęli na wysokości zadania i przygotowali dobre oprawy z wykorzystaniem pirotechniki.

W niższych klasach rozgrywkowych najciekawiej było na meczu Rakowa ze Stomilem, na którym gospodarze wystawili liczny młyn, a przyjezdni przyjechali liczną grupą, szczególnie biorąc pod uwagę odległość.

Przy okazji wyjazdowego meczu Motoru w Trzebini, układ chuligański przybiły ekipy Motoru Lublin i Hetmana Zamość.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk ().
Poniedziałkowe spotkanie przyjaźni obejrzało ponad 14 tysięcy fanów, co jest zdecydowanie lepszym niż zazwyczaj wynikiem jak na Wrocław. Fani obu ekip zajęli miejsca na jednej trybunie. Właśnie w młynie zaprezentowane zostało flagowisko, sektorówka w kształcie koszulki i kilkanaście rac.

Legia Warszawa – Korona Kielce (200).
Koroniarze przyjechali do Warszawy autokarami w 200 osób. W sektorze gości wywiesili dwie flagi i transparent. Na trybunach niespełna 17 tys. widzów. Legioniści wywiesili transparent “#SaveAlfieEvans Alfie walcz, jesteśmy z Tobą!”. W trakcie spotkania miała miejsce rozgrzewka przed środowym finałem Pucharu Polski.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków (110).
Ponad 15,5 tys. kibiców obejrzało mecz Jagiellonii z Wisłą, po którym gospodarze mogli wyjść na prowadzenie w ligowej tabeli. Miejscowi bez oprawy. Wisła w słabej liczbie, 110 osób z zaledwie jedną flagą “Kleparz”.

Lech Poznań – Górnik Zabrze (106).
Lechici z dobrą frekwencją na poziomie 28,6 tys., jak również z niezłą zbiórką na oprawy: 21 679 zł. Wywiesili transparent “gDrEeAaTtH Britain #AlfieEvans”. Lechici wpuścili na stadion fanów Górnika, którzy na zakazie zaliczyli kolejny mecz wyjazdowy (ten obowiązuje do końca sezonu po meczu z Piastem). Zabrzanie w sektorze gości wywiesili transparent PDW, płótno “Pamiętamy 02.05.15” oraz “Maciek wracaj do zdrowia”. Było ich 106, w tym Wisłoka (2) i ROW (1).

Wisła Płock – Zagłębie Lubin (10).
Frekwencja na stadionie w Płocku na poziomie 7 tysięcy to oznaka bardzo dobrych wyników piłkarzy. Zagłębie tymczasem ostatnio notuje bardzo słabe liczby wyjazdowe. Do Płocka przyjechało ich zaledwie dziesięciu, bez flag.

Cracovia – Termalika Nieciecza ().
Na stadionie Cracovii bez zmian – od derbowego meczu z Wisłą trwa bojkot. Na trybunach 2,2 tys. pikników.

Arka Gdynia – Piast Gliwice (-).
Na piątkowym meczu w Gdyni tylko 4,6 tys. widzów. Młyn arkowców również mocno przerzedzony. Ciekawe, że kilka dni później do Warszawy przyjedzie ich dwukrotnie więcej. Piast z powodu bojkotu (i zakazu), na wyjeździe nie pojawił się.

Pogoń Szczecin – Sandecja Nowy Sącz (-).
Kibice Pogoni już od dłuższego czasu mobilizowali się na mecz z Sandecją, na którym planowali świętować 70-lecie swojego klubu. Stadion w końcu wypełnił się po brzegi, szkoda tylko, że przez to nie pomyślano o przyjezdnych. “Sączersi” wysłali bowiem do Szczecina listę wyjazdową z odpowiednim wyprzedzeniem, ale w odpowiedzi otrzymali pismo, że Powrowcy nie są w stanie przyjąć kibiców gości. Wszystko dlatego, że bilety na sektor gości zostały rozdane miejscowym. Ultrasi Pogoni zaprezentowali się z dobrej strony, przygotowując oprawy – transparent “Niech jej gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie”, wraz z malowaną sektorówką i piro. Później słowo “gwiazdka” na transie zostało zastąpione słowem “Raca”, a nad nim zapłonęło kilkadziesiąt rac. Z atrakcji ultras wymienić należy kilkadziesiąt tysięcy serpentyn, a także malowany transparent “Piroday”, elegancko namalowaną sektorówkę przedstawiającą zamaskowane postacie oraz oczywiście konkretny pokaz pirotechniczny.

I liga:

Raków Częstochowa – Stomil Olsztyn (320).
Liczny wyjazd Stomilu do Częstochowy, gdzie byli wspierani przez Wisłę Płock (75), Polonię Bydgoszcz (12) oraz Lechię. W sektorze gości wywiesili osiem flag.

Odra Opole – Chrobry Głogów (106).
Przyjezdni na ten mecz dotarli mocno spóźnieni. W sektorze gości wywiesili 7 flag. Wraz z Chrobrym, Stilon Gorzów (27).

Chojniczanka Chojnice – Raków Częstochowa (67).
Raków wspierany przez Chemika (2) oraz Lechię (4), stawił się w Chojnicach w 67 osób z dwiema flagami.

Górnik Łęczna – Olimpia Grudziądz (2).
Miedź Legnica – Ruch Chorzów (-).

Niższe ligi:

Śląsk II Wrocław – Górnik Wałbrzych (170).
Na stadionie przy Oporowskiej stawiło się 170 kibiców Górnika, w tym GKS Tychy (29), Gwardia Koszalin (14), Arka (1) i Polonia Świdnica.

Avia Świdnik – Chełmianka Chełm (70).
Chełmianka wspierana przez Górnika Łęczna (25), pierwszych 45 minut spędziła obserwując mecz zza ogrodzenia, wobec postawy działaczy Avii. W przerwie wrócili do domu.

GKS Bełchatów – Olimpia Elbląg (40).
Gospodarzy w młynie ok. 200, w tym Wisła Sandomierz (5). Olimpijczycy przyjechali w 40 osób z jedną flagą.

Wiślanka Grabie – Beskid Andrychów (30).

Unia Tarnów – Stal Rzeszów (-).
Gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “Mościce naszych spotkań lokalizacja”, flag na kiju oraz konfetti.

źródło: własne / legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv