Published on 30 października, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 26-29.10.2018

W minionym tygodniu działo się na polskich stadionach oraz kibicowskim szlaku naprawdę wiele – tyle, że można by wydarzeniami obdzielić dobrych kilka kolejek. W piątek fani Legii spalili w Białymstoku dwie flagi Jagiellonii, do czego miejscowi działacze i policja przygotowywali się od lat. Na nic zdały się wielogodzinne kontrole, liczne zakazy i durne wymysły. Flagi poszły z dymem.

Fani Lecha po raz kolejny pojawili się na zakazie w dobrej liczbie. Po meczu psikusa sprawił im jednak Widzew, czekając przed stadionem poznaniaków w ok. 30 osób. Przechwycone zostało 7 flag “Kolejorza”. To najbardziej dotkliwa strata oflagowania, jeśli brać pod uwagę kibicowską czołówkę. Na dodatkowe atrakcje załapali się kibice Ruchu, a także Piasta, wracający z wyjazdowego szlaku.

Kibice Korony oficjalnie przybili układ ze Spartakiem Trnava, GKS Bełchatów zaś przybił układ z Hutnikiem Kraków. W poniedziałek wraz z Zagłębiem Sosnowiec w Krakowie obecny był Beskid Andrychów.

W ekstraklasie w końcu odbyło się kilka meczów z dobrą frekwencją w sektorze gości, chociaż niestety derby Trójmiasta rozegrano bez udziału kibiców gości. Lechiści zaprezentowali na nich dwie oprawy z wykorzystaniem pirotechniki. Ultrasowali także kibice Zagłębia Sosnowiec, Górnika, Miedzi i Śląska (na meczu przyjaźni), Chojniczanki, Igloopolu, GKS-u Jastrzębie, GKS-u Tychy oraz KSZO.

Ekstraklasa:

Miedź Legnica – Śląsk Wrocław (1200).
Piątkowy mecz przyjaźni cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców obu drużyn. Fanów Śląska przyjechało ok. 1200. Ultrasi przygotowali oprawę – transparent “Ciągle uważajcie na nas, tu żaden się się nie boi”, mini sektórowkę podwieszoną do dachu – “UML” oraz mini szarfy w barwach plus piro. Choreo poświęcone Śląskowi było bardzo podobne – również mini szarfy w barwach klubu, piro, a także podwieszone płótno z herbem WKS-u, “Silesia Ultras” oraz trans “Ultrasi nie mają lekko, Ufają tylko Swoim”.

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec (1030).
Liczny wyjazd sosnowiczan na poniedziałkowy mecz w Krakowie, gdzie wspierał ich BKS (125), Czuwaj (93), Beskid (45) i Legia (5). Zagłębie zaprezentowało malowaną sektorówkę z herbem klubu, kuflem piwa, racą i starą piłką oraz hasłem “It’s my drug”, po czym rozświetlili sektor gości pirotechniką. W klatce wywiesili m.in. płótna Czuwaju Przemyśl i Beskidu Andrychów. Po stronie gospodarzy 11 tys. widzów. Wywiesili w centralnym miejscu młyna flagę Polonii Przemyśl – “Władcy Przemyśla”.

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa (770).
Jedno z najciekawszych spotkań minionej kolejki. Legioniści pojechali do Białegostoku pociągiem specjalnym w 770 osób. Byli wpuszczani na stadion przez blisko 5 godzin, a i tak ok. 120 osób musiało pozostać na parkingu. Przyjezdni bez flag i wszyscy na czarno. Na początku drugiej połowy z dymem poszły dwie flagi białostoczan – “FC Hajnówka” oraz “The best fans Białystok”. Gospodarzy na meczu ok. 17 tys. Próbowali rozwalić bramkę dzielącą młyn od trybuny prostej. Po meczu policja szukała osób palących flagi “Jagi”, ale takowych nie zidentyfikowała.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań (700).
Lechici kolejny wyjazd na zakazie organizowali jako “wycieczkę krajoznawczą do stolicy Paprykarzu”. Ich liczba i oflagowanie jak najbardziej na plus. Podobnie jak frekwencja Portowców w młynie. Powrót do Poznania nie był tak spokojny, jak się lechici mogli spodziewać – na miejscu czekała delegacja Widzewa, która powitała flagowych “Kolejorza”. Siedem flag poznaniaków tym samym trafiło w ręce RTS-u.

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin (485).
Zagłębie do Zabrza przyjechało w dobrej liczbie, w dużej mierze dzięki licznemu wsparciu zgód. Lubinian (180) wspierała Polonia Bytom (300) oraz Odra Opole (5). Przyjezdni wywiesili 5 flag. Z obu stron nie brakowało “uprzejmości”. Górnik zaprezentował sektorówkę i transparent “Ś.P. Pastor” oraz odpalił piro.

Korona Kielce – Cracovia (140).
Przyjezdni z pięcioma flagami, w dość słabej liczbie. Młyn Koroniarzy również nie prezentował się zbyt okazale. Wywiesili w nim płótno “Red black Animals” Spartaka Trnava. Koroniarze na tym meczu przybili układ chuligański ze Słowakami.

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia (-).
Ponad 25 tys. fanów obejrzało derby Trójmiasta, w których nie mogli uczestniczyć arkowcy – zakaz za poprzednie derbowe mecze. Lechiści zaprezentowali flagi i piro nad foliowym transem “Ultras Lechia Gdańsk”. Przygotowali również oprawę w formie rebusu – transparent “Podpowiedź: Powiedzenie, które zna każdy mieszkaniec Trójmiasta” oraz “Znasz odpowiedź? Zadzwoń/napisz!” oraz numer telefonu do osoby z Arki odpowiedzialnej za projekt “Kibice Razem”. Całość uzupełniła malowana sektorówka.

Wisła Płock – Piast Gliwice (-).
Gliwiczanie cały czas pozostają w konflikcie z działaczami, stąd ich brak na wyjeździe w Płocku. W ten weekend ograniczyli się na wspieraniu GKS-u Jastrzębie na meczu z GKS-em Tychy.

Niższe ligi:

Widzew Łódź – GKS Bełchatów (618).
Liczny wyjazd bełchatowian do Łodzi, gdzie stawiło się ich 618, w tym Wisła Sandomierz (30), Peliste Bitola (14) oraz Hutnik Kraków (35). Z tymi ostatnimi GKS przybił układ.

Chojniczanka Chojnice – ŁKS Łódź (370).
Spora grupa przyjezdnych nie zajęła miejsca w sektorze gości z powodu zbyt małej liczby biletów. Wraz z nimi Zawisza oraz Lech. Chojniczanka zaprezentowała sektorówkę w kształcie koszulki, pod którą odpaliła świece dymne.

Błękitni Stargard – Ruch Chorzów (203).
Chorzowianie na tym wyjeździe z trzema flagami. Powrót próbowali im umilić fani GKS-u i Górnika.

KSZO Ostrowiec – Stal Rzeszów (180).
Stal wspierana na tym wyjeździe przez Stalówkę (15) i Ładę (1). Przyjezdni wywiesili trzy flagi. KSZO z oprawą składającą się z transparentów “Oto nasz pomnik trwalszy od spiżu”, mini sektorówki i trochę ogni wrocławskich.

Motor Lublin – Chełmianka Chełm (150).
Po raz pierwszy od 38 lat fani Chełmianki w Lublinie zasiedli w sektorze gości. Wywiesili w nim cztery flagi.

GKS Jastrzębie – Podbeskidzie Bielsko-Biała (130).
W środku tygodnia fani z Bielska udali się na bliski wyjazd w 130 osób i z czterema flagami.

MKS Kluczbork – Stilon Gorzów (65).
Stilon wspierany przez Chrobrego (20) z czterema flagami.

Igloopol Dębica – JKS Jarosław (50).
Gospodarze wystawili 80-osobowy młyn, gdzie odpalili świece nad transparentem “100-lecie odzyskania niepodległości”. Gości 50, w tym Unia Nowa Sarzyna (10).

Gwardia Koszalin – Górnik Konin (45).
Mieszko Gniezno – Bałtyk Gdynia (38).
Mamry Giżycko – Jeziorak Iława (35).
Kaszubia Kościerzyna – Pogoń Lębork (34).
Lechia Dzierżoniów – Ruch Radzionków (14).

Raków Częstochowa – Sandecja Nowy Sącz (-).
Gospodarzy w młynie ok. 250. Wśród nich mobilizacja na mecz z Lechem w Pucharze Polski. Sandecja pojawić się nie mogła z powodu zakazu wyjazdowego na pięć meczów (za piro na meczu z ŁKS-em).

 

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv