Published on 30 lipca, 2019 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 26-29.07.2019

Za nami druga seria gier ekstraklasy, a także pierwsze spotkania I i II ligi. Lepiej niż do tej pory prezentuje się frekwencja we Wrocławiu i Poznaniu. Fani Stali Mielec wrócili na trybuny i od razu zaprezentowali oprawę. Ultrasował także Śląsk oraz Lech. W niższych klasach rozgrywkowych prezentacje przygotowali fani Radomiaka, Miedzi, czy Gryfa Wejherowo. Najbardziej efektowną choreografię przygotowali jednak kibice żużlowego Falubazu na derbowym meczu ze Stalą Gorzów.

Niezłe pierwsze wyjazdy w ekstraklasie zaliczyli kibice ŁKS-u i Rakowa. Najliczniej na wyjazdowym szlaku pokazała się jednak Legia.

Ekstraklasa:

Korona Kielce – Legia Warszawa (767).
Legioniści do Kielc przyjechali pociągiem specjalnym w 767 osób. W sektorze gości zawisło 9 flag, a przez całe spotkanie powiewały cztery flagi na kiju. Gospodarze z niezłą frekwencją, powyżej 11 tys. Brak atrakcji ultras.

Cracovia – ŁKS Łódź (630).
Łodzianie do Krakowa przyjechali w 630 osób z sześcioma flagami. Frekwencja w młynie “Pasów” wyraźnie słabsza niż na meczu Ligi Europy z DAC.

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków (250).
Wiślacy na wyjazdowe spotkanie z Lechią przyjechali w 250 osób, a wraz z nimi delegacje Widzewa i Ruchu. W sektorze gości wywiesili 6 flag i transparent ze wsparciem dla chorzowskiego klubu. Z obu stron nie brakowało tego dnia wzajemnych uprzejmości.

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin (237).
Fani Zagłębia, wspierani przez Polonię Bytom (121) i Odrę Opole (4), stawili się w Zabrzu w 237 osób. Przyjezdni wywiesili dwie flagi. Z obu stron nie brakowało uprzejmości.

Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa (187).
Raków w dobrej liczbie pojawił się na wyjazdowym meczu w Białymstoku, gdzie wspierał ich jeden kibic Lechii. W sektorze gości wywiesili 9 niewielkich flag i transparent “Górnik Wałbrzych nigdy nie zginie!”. Na trybunach ponad 12,5 tys. widzów.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice (100).
Zaskakująco dobra frekwencja w młynie wrocławian (ok. 3 tys.). Śląsk zaprezentował oprawę – transparenty z hasłem “Stawiamy sprawę jasno – Mistrzostwa i Pucharów, tego chce to miasto!” podświetloną pirotechniką, a uzupełnioną przez chorągiewki. Piast przyjechał w 100 osób z trzema flagami.

Lech Poznań – Wisła Płock (67).
Słaba liczba fanów z Płocka na piątkowym wyjeździe do Poznania. Lechici zaprezentowali oprawę składającą się z transparentów tworzących hasło “Mistrzostwa, puchary, to tylko dodatki. My chcemy… Miłości, wiary i walki”, a całość podświetliła odpalona pirotechnika (świece dymne i stroboskopy).

Pogoń Szczecin – Arka Gdynia (-).
Niespełna 4 tys. fanów na meczu w Szczecinie, gdzie trwa budowa nowego stadionu. Portowcy wywiesili transparent “Szczecin przeprasza za mIsiło”, odnoszący się do posła PO, który dopuścił się znieważenia symbolu Polski Walczącej.

I liga:

Miedź Legnica – Odra Opole (336).

Radomiak Radom – GKS Tychy (130).
Radomiak z oprawą “Prawdziwe asy na zapleczu ekstraklasy”, do której odpalili trochę pirotechniki. GKS przyjechał w 130 osób.

GKS Bełchatów – Stomil Olsztyn (114).
Stomilowcy obecni w Bełchatowie w 114 osób, w tym Wisła Płock (6) z pięcioma flagami.

GKS Katowice – Znicz Pruszków (0).

Niższe ligi:

Gryf Wejherowo – Widzew Łódź (220).
Widzewiacy w nadkomplecie stawili się w Wejherowie i nie wszyscy zostali wpuszczeni do klatki – część osób spotkanie spędziło na obrzeżach stadionu, w lesie. Gryf z transparentem “Lata walk, wyjazdów, zwycięstw, klęsk. To wszystko dla ciebie Arko”, nad którym odpalili race.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv