Sezon 2015/2016

Published on 31 marca, 2016 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 25-28.03.2016

W święta wielkanocne ekstraklasa nie grała, ale odbywały się mecze w niższych klasach rozgrywkowych. Najliczniejszy wyjazd zaliczyli w lany poniedziałek fani Wisły Płock do Bełchatowa. Przyjezdni oprócz dobrej liczby, odpalili także kilka rac nad transparentem “Fanatycy nie od święta”. Dobrze na wyjazdach pokazali się także fani GKS-u Katowice w Legnicy, Radomiaka w Legionowie i Motoru w Boguchwale.

Kibice Elany Toruń na własnym stadionie zaprezentowali flagowisko w asyście rac i transparentu “Hokus pokus, czary mary, zgadnij kto odpalił flary”. Oprawy z użyciem pirotechniki przygotowali również fani Hutnika Kraków, Górnika Wojkowice, Sokoła Nisko, Wisłoki i Czuwaju.

I liga:

GKS Bełchatów – Wisła Płock (350).
W lany poniedziałek bełchatowianie wystawili ok. 300-osobowy młyn, w którym zaprezentowali transparenty na dwóch kijach oraz transy tworzące hasło “Torfiorze”. Fani z Płocka wypełnili sektor gości do ostatniego miejsca, prezentując w nim flagowisko, race i świece dymne w barwach klubu oraz transparent “Fanatycy nie od święta”.

Miedź Legnica – GKS Katowice (337).
Gieksiarze stawili się w Legnicy w 337 osób – wszyscy w żółtych koszulkach. Przyjezdni wspierani przez Banika (43) i Górnika (12).

Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki (135).
Fani Wigier przyjechali do Olsztyna w 135 osób, w tym Granica Kętrzyn (24). Nie wszyscy zostali wpuszczeni do sektora dla przyjezdnych, w związku z tym w geście solidarności cała ekipa opuściła stadion i prowadziła doping zza ogrodzenia.

MKS Kluczbork – Arka Gdynia (113).
Do Kluczborka przyjechało 113 fanów Arki, w tym Lech (13), Zagłębie Lubin (5), Polonia Bytom (1) i Cracovia (1). Przyjezdni wywiesili jedną flagę.

Olimpia Grudziądz – Chrobry Głogów (9).

Sandecja Nowy Sącz – Zawisza Bydgoszcz (-).
Gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “Soltanto essa Sandecja”, niewielkiej sektorówki przedstawiającej kibica w kapturze oraz chorągiewek.

Niższe ligi:

Izolator Boguchwała – Motor Lublin (298).
Motorowcy stawili się w Boguchwale w 298 osób, w tym Górnik Łęczna (50) i Śląsk (7).

Legionovia Legionowo – Radomiak Radom (280).
Radomiak w bardzo dobrej liczbie pojawił się w Wielką Sobotę w Legionowie, dobrze oflagowując swój sektor.

JKS Jarosław – Resovia (200).

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Karpaty Krosno (100).
Karpaty wspierane przez Stal Rzeszów (40). Wywiesili w Tomaszowie dwie flagi.

Sokół Sieniawa – Polonia Przemyśl (90).

Granica Kętrzyn – Olimpia Elbląg (45).
Przyjezdni dotarli mocno spóźnieni, przez spisywanie przy wjeździe do Kętrzyna. Granica, wspierana przez Wigry (29), wystawiła 100-osobowy młyn. Gospodarze odpalili świece dymne.

LKS Ostrów – Igloopol Dębica (33).
Błękitni Stargard – Stal Mielec (25).
Świt Skolwin – Bałtyk Gdynia (24).
Raków Częstochowa – Wisła Puławy (8).

Hutnik Kraków – Wisła II Kraków (-).
Derbowe spotkanie w Nowej Hucie zmobilizowało gospodarzy, którzy wystawili liczniejszy niż zwykle młyn, wspierani przez swoją niemiecką zgodę. Wywiesili transparent “Magdeburg dziękujemy”, nad którym odpalili świece dymne w barwach. Później odpalili jeszcze kilkanaście rac.

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv