Published on 7 marca, 2023 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 24-27.02.2023

Za nami bardzo ciekawy kibicowsko tydzień. W ekstraklasie najwięcej działo się podczas meczu Legii z Widzewem, gdzie do pełnych trybun i pełnej klatki, doszły dobre oprawy z obu stron, a także konkretne racowisko po stronie Legii. Choreografię zaprezentowaną przez Nieznanych Sprawców można uznać za kompletną – pomysłową, innowacyjną i dopracowaną z najmniejszymi detalami. Konkretnie na wyjazdowym meczu ze Śląskiem zaprezentował się Lech, który przyjechał do Wrocławia w 2050 osób z bardzo dobrym pokazem pirotechnicznym.

Lechici na rewanżowym z Bodo/Glimt zaprezentowali oprawę “Hooligans Champions League”. Lech awansował do kolejnej rundy Ligi Konferencji, w której zagra z ciekawym kibicowsko rywalem – Djurgardens. Po ostatnim meczu ze Śląskiem, Widzew zamknął sektor gości na swoim stadionie – oficjalnie z powodu zniszczeń w toaletach.

Oprawy w ostatnim tygodniu zaprezentowali również kibice Lechii, Zagłębia Sosnowiec, ŁKS-u, Podbeskidzia i Olimpii Grudziądz. Bardzo ciekawą zapowiedź wyjazdowego meczu ze Stomilem przygotowali fani Olimpii Elbląg.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław – Lech Poznań (2085)
Na meczu we Wrocławiu niespełna 14 tysięcy kibiców na trybunach, w tym bardzo liczna grupa kibiców z Poznania (2050). Fani WKS-u musieli się mocno zmobilizować, aby być lepiej słyszalnym od licznej grupy poznaniaków. Kibice Śląska wywiesili transparent “To nie nasza wojna” z przekreśloną banderowską flagą. Poznaniacy konkretnie oflagowali swój sektor i zaprezentowali bardzo konkretny pokaz pirotechniczny w sektorze gości.

Legia Warszawa – Widzew Łódź (1730)
Komplet widzów obejrzał mecz Legii z Widzewem. Przyjezdni przyjechali dwoma pociągami specjalnymi w 1730 osób, z których część została zawinięta przez policję przed meczem. RTS zaprezentował w II połowie malowaną sektorówkę przedstawiającą postać kibica uderzającego dłonią w pierś z herbem swojego klubu oraz transparent “Ten złoty herb” + później “ty z dumą noś”. Całość uzupełniła skromna ilość stroboskopów i kolejne dwa transparenty tworzące hasło “I nie pozwól by obrażał go ktoś”. Legioniści na wyjście piłkarzy zaprezentowali oprawę – sektorówkę przedstawiającą kobietę (z logo amerykańskiej wytwórni Columbia Pictures) z wyciągniętą do góry – niczym Statua Wolności – prawą dłonią trzymającą pochodnię. Żyletę przykryła malowana sektorówka, łącząca się z wysokim transparentem na dole w czerwono-biało-zielonych barwach z hasłem “ULTRAS” (czcionka również z filmowej czołówki Columbia Pictures). Całość uzupełniły race odpalone na dachu idealnie wkomponowujące się pochodnię. W drugiej połowie na Żylecie miało miejsce największe racowisko w historii ruchu kibicowskiego na Legii – ok. 320 rac. Na trybunach zawisł transparent “Putin chuj”.

Zagłębie Lubin – Miedź Legnica (700)
Na poniedziałkowych derbach Dolnego Śląska, bardzo przyzwoita frekwencja w młynie Zagłębia i niezła (ponad 700 os.) liczba Miedzi. Przyjezdni przyjechali pociągiem, w niebieskich koszulkach. Dobrze oflagowali swój sektor i odpalili race. Zagłębie z oprawą składającą się z transparentu “Różne miasta – jedne barwy – jedna pasja”, trzech malowanych sektorówek poprzekładanych chorągiewkami w barwach oraz pokazu pirotechnicznego – najpierw świec dymnych, później ogni wrocławskich, strobo i rac.

Piast Gliwice – Cracovia (489)
Fani Cracovii przyjechali do Gliwic w 489 osób, w tym Sandecja (67 z dwiema flagami). Przyjezdni wywiesili 13 flag. Piasta w młynie ok. 300.

Stal Mielec – Górnik Zabrze (360)
Zabrzanie wykorzystali pulę biletów na wyjazd do Mielca, gdzie konkretnie oflagowali sektor gości. Wraz z nimi Wisłoka (56) i GKS (5).

Lechia Gdańsk – Radomiak Radom (300)
Fani Radomiaka do Gdańska przyjechali pociągiem w ok. 300 osób. Lechiści zaprezentowali oprawę – transparent “Lechia to my”, sektorówkę w kształcie koszulki i machajki oraz strobo i ognie wrocławskie. Bardzo słaba frekwencja na stadionie – niewiele ponad 5,1 tys. kibiców.

Wisła Płock – Pogoń Szczecin (200)
Około 4 tysięcy kibiców na meczu w Płocku. Gospodarze wpuścili na swoje sektory delegację Pogoni (200) z flagą.

Warta Poznań – Korona Kielce (110)
Koroniarze do Grodziska Wielkopolskiego przyjechali w 110 osób ze skromnym oflagowaniem.

Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa (90)
Raków w piątek przyjechał do Białegostoku w 90 osób z dwiema niewielkimi flagami i jednym transparentem. Jagiellonia z przyzwoitym młynem.

Niższe ligi:

Ruch Chorzów – Stal Rzeszów (353)
Bardzo dobra liczba chorzowian na meczu rozgrywanym w Gliwicach. Stal również w dobrej liczbie – 353 osoby, w tym Karpaty (50), Łada (5) i Polonia (3).

ŁKS Łódź – Chrobry Głogów (172)
Chrobry przyjechał do Łodzi w 172 osoby, w tym Stilon Gorzów (69) z kilkoma flagami. Z obu stron sporo wymiany uprzejmości. ŁKS z pokazem pirotechnicznym.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Tychy (126)
Gospodarzy w młynie 230. Zaprezentowali oprawę – sektorówkę z herbami miasta i klubu, transparent z panoramą miasta oraz piro.

Resovia – Górnik Łęczna (78)

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice (-)
Otwarcie nowego stadionu w Sosnowcu zgromadziło komplet widzów (11,6 tys.). Niestety meczu nie mogli zobaczyć przyjezdni. Sosnowiczanie wspierani przez Legię (800), Olimpię, Czuwaj, Beskid (42) i Slavię. W II połowie zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “Pamiętniki z wakacji”, malowanej sektorówki oraz kilkunastu rac.

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv