Published on 30 kwietnia, 2019 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 23-28.04.2019

W ostatnim tygodniu rozegrano dwie kolejki ekstraklasy, ale tylko na nielicznych spotkaniach była dobra frekwencja, tak na trybunach gospodarzy, jak i w sektorach gości. Legioniści zaliczyli dwa wyjazdy, na obu prezentując oprawy z wykorzystaniem pirotechniki. Pod względem ultras są w ostatnim czasie właściwie bez konkurencji na naszym podwórku.

Awans do ekstraklasy wywalczył Raków, który również na dwóch ostatnich spotkaniach zaprezentował oprawy – zarówno na swoim stadionie, na meczu z Podbeskidziem, jak i na wyjazdowym spotkaniu w Łodzi. W niższych ligach jednym z najciekawszych akcentów było spotkanie Widzewa z Radomiakiem, na którym stawiła się liczna grupa gości.

W niższych klasach rozgrywkowych dobre wyjazdy zaliczyli fani Polonii Bytom, Widzewa, GieKSy i Ruchu. Pirotechnikę odpalili kibice Radomiaka i Lechii, a ultrasowali także fani Podbeskidzia i RKS-u Radomsko.

Ekstraklasa – 33. kolejka:

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa (1500)
Legioniści do Gdańska przyjechali pociągiem specjalnym, w 1500 osób. W trakcie meczu zaprezentowali malowaną sektorówkę, transparent “Stawka większa niż życie”, a całość podświetlili pirotechniką. Później w asyście wielu dużych flag na kiju odpalone zostały świece dymne, race i stroboskopy. Lechiści w drugiej połowie zaprezentowali racowisko w asyście sektorówki w kształcie koszulki. Na trybunach ok. 25 tys. widzów.

Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec (1300)
Niewiele ponad 11 tys. widzów pojawiło się na poniedziałkowym spotkaniu. Sosnowiczanie w dobrej liczbie, jak na słabe wyniki swojej drużyny. Z obu stron bez oprawy.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław (270)
Wrocławianie przyjechali do Krakowa w słabej liczbie, wspierani przez Slezkiego Opava (10). W sektorze gości fani WKS-u wywiesili, oprócz sześciu flag, transparent skierowany do gospodarzy – “Nie pierwszy raz rekin zdradził brata, Misiek policyjna szmata”. Wisła ze sporą ilością bluzgów pod adresem przyjezdnych.

Piast Gliwice – Cracovia (160)
Około 6 tysięcy widzów stawiło się na meczu w Gliwicach. Piast z przyzwoitym młynem i transparentem mobilizującym do wyjazdu na Legię. Cracovia przyjechała transportem kołowym, z czterema flagami.

Miedź Legnica – Wisła Płock (45)
Nikłe zainteresowanie meczem w Legnicy. W sektorze gości zasiadła także skromna grupa kibiców z Płocka – 45 osób z jedną, niewielką flagą.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok ()
Na trybunach zaledwie 3 tys. widzów i bardzo skromny młyn lubinian. Jagiellonia przyjechała w kilkanaście osób. 

Korona Kielce – Arka Gdynia (0)
Słaba frekwencja po stronie gospodarzy, tak na całym stadionie, jak i w młynie. Kibiców gości brak.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań (-)
Przebudowa stadionu nie za każdym razem może być wytłumaczeniem frekwencji na stadionie Pogoni. Młyn Portowców wygląda bardzo słabo. Na trybunach 4,3 tys. widzów, kibiców gości brak.

Ekstraklasa – 32. kolejka:

Lech Poznań – Legia Warszawa (733)
Legioniści do Poznania przyjechali transportem kołowym, w 733 osób. Na trybunach zaledwie 11 tys. widzów, w tym bardzo słaba liczba w “Kotle”. Legioniści zaprezentowali oprawę – malowaną sektorówkę przedstawiającą kibica trzymającego koronę z napisem “Mistrz” oraz hasłem “Być albo nie być?”, a także odpalili kilkadziesiąt rac. Z powodu zadymienia murawy mecz został na krótko przerwany. Po stronie Lecha brak atrakcji ultras.

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków (200)
Około dwustu wiślaków stawiło się w czwartek na bliskim wyjeździe w Sosnowcu. W sektorze gości wywiesili jedną flagę – “Armia Białej Gwiazdy”.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze (187)
Zabrzanie na wyjazd do Wrocławia pojechali po raz drugi w ciągu 12 dni – tym razem w znacznie słabszej liczbie, 187 osób, w tym GKS Katowice (12) i ROW (2). W sektorze gości wywiesili cztery flagi i dwa transparenty. Na trybunach zaledwie 2 tys. widzów. W młynie WKS-u zawisła tylko jedna flaga.

Cracovia – Jagiellonia Białystok (72)
Białostoczanie na wtorkowym wyjeździe stawili się w 72 osoby, z jedną flagą i transparentem dla zmarłego kibica.

Wisła Płock – Korona Kielce (47)
Koroniarze na wyjazd do Płocka ruszyli w 47 osób, z dwiema flagami.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin (-)
Przeciętny młyn gliwiczan. Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi. Zagłębia brak z powodu zakazu.

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk (-)
Z powodu przebudowy stadionu kibice gości w Szczecinie nie są wpuszczani. Na trybunach 4,5 tys. osób.

Arka Gdynia – Miedź Legnica (0)
Zero wyjazdowe Miedzi przy okazji pierwszego wyjazdu w rundzie finałowej. Na trybunach w Gdyni nie działo się nic godnego uwagi.

I liga:

ŁKS Łódź – Raków Częstochowa (271)
Gospodarze wspierani m.in. przez Lecha i Cracovię (32). W sektorze gości 271 fanów, w tym Lechia (3) z transparentem “EkstRaKlaSa” i chorągiewkami w barwach.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Jastrzębie (270)
Przyjezdni wspierani przez Stalówkę (40) i Piasta (12). Gospodarze zaprezentowali sektorówkę “Bielska duma” i transparent “Mimo wzlotów i upadków tworzymy historię miasta oraz klubu”.

Garbarnia Kraków – GKS Katowice (209)
GieKSa wykorzystała przyznaną im pulę biletów i na stadionie Wisły pojawiła się w 209 osób, w tym Banik (4). W sektorze gości wywiesili trzy flagi.

Wigry Suwałki – ŁKS Łódź (140)
Łodzianie wspierani na tym wyjeździe przez Zawiszę (5) i Lecha (2).

Bytovia Bytów – Chojniczanka Chojnice (90)

Olimpia Grudziądz – ROW Rybnik (69)
Fani ROW-u wspierani przez Górnika (5) z dwiema flagami.

GKS Katowice – Stomil Olsztyn (43)
Stomilowcy na wyjeździe w Katowicach z trzema flagami. Wraz z nimi dwóch lechistów.

Stomil Olsztyn – Termalica Nieciecza (10)
Chojniczanka Chojnice – Warta Poznań (4)

Niższe ligi:

Widzew Łódź – Radomiak Radom (900)
Ciekawe spotkanie w drugiej lidze, na które fani Radomiaka pojechali pociągiem specjalnym w 900 osób. Radomianie dobrze oflagowali swój sektor oraz zaprezentowali flagowisko wraz z pokazem pirotechnicznym.

Warta Zawiercie – Polonia Bytom (408)
Polonia wspierana na tym wyjeździe przez Odrę Opole (60), Górala Żywiec (10) i Arkę (2).

Skra Częstochowa – Widzew Łódź (320)
Widzewiacy na tym meczu z dwiema flagami, wraz z nimi delegacja częstochowskiego FC (25).

Resovia – Ruch Chorzów (293)
Chorzowianie wspierani przez Igloopol (25).

GKS Bełchatów – Resovia (73)
Resovia wspierana przez Siarkę (5) i JKS (3) z jedną flagą.

Rozwój Katowice – Stal Stalowa Wola (51)
Stalówka na wyjeździe w Katowicach stawiła się w 51 osób, w tym GKS Jastrzębie (5). W sektorze gości wywiesili jedną flagę.

RKS Radomsko – Ceramika Opoczno (0)
Gospodarze wystawili 130-osobowy młyn, w którym wywiesili transparent “Przewidujemy tymczasowe zachmurzenie”, nad którym odpalili race i świece dymne.

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv