Published on 27 listopada, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 23-26.11.2018

Liczby wyjazdowe w ekstraklasie w ostatniej kolejce były dość słabe, ale i tak tylko na dwóch stadionach zabrakło przyjezdnych – legioniści z powodu zakazu nie pojawili się w Lubinie, a Zagłębie Sosnowiec, w ramach solidarności z protestującymi fanami Piasta, nie pojechało do Gliwic. Jagiellonia i Górnik pojawili się na wyjazdach pomimo zakazu, odpowiednio w Gdańsku i Kielcach. Na meczu z Legią Zagłębie Lubin świętowało 15-lecie “Orange City Boys”.

Lechici zakończyli protest, ale pomimo mobilizacji i obniżonej ceny biletów do Kotła, nadal frekwencja pozostawia wiele do życzenia. Przy Bułgarskiej pojawiła się skromna oprawa, której hasło “Wiara wystawiona na najcięższą z prób” nawiązuje do sytuacji lechitów, którzy stracili ostatnio 7 flag na korzyść RTS-u. Jak na złość, po meczu kolejny FC Lecha stracił flagę na korzyść Widzewa. Fanom Wisły Płock zabroniono wniesienia przygotowanej oprawy.

W niższych ligach najliczniej na wyjeździe stawili się fani GKS-u Katowice na bliskim wyjeździe do Tychów. O dziwo tym razem wojewoda śląski nie zamknął sektora dla przyjezdnych. Dobrze na wyjeździe w Bełchatowie pokazał się Radomiak. Za odpalenie pirotechniki zatrzymani zostali czterej fani z Radomia.

Fani JKS-u Jarosław stracili dwie swoje flagi na rzecz Stali Rzeszów. Rywale weszli w ich posiadanie na meczu piłki ręcznej w Jarosławiu i co ważne, były to płótna wieszane także na meczach piłkarskich JKS-u.

Ekstraklasa:

Cracovia – Śląsk Wrocław (305)
Na meczu 4,6 tys. widzów, w tym trzy setki wrocławian, którzy do Krakowa dotarli transportem kołowym. W sektorze gości zawisły trzy flagi. Młyn gospodarzy dość skromny. W trakcie meczu sporo wzajemnych uprzejmości.

Lech Poznań – Wisła Płock (233)
Poznaniacy po ostatniej mobilizacji i obniżeniu cen biletów do młyna, przyszli na mecz z Wisłą Płock w zaledwie 8,4 tys. widzów. Frekwencja w Kotle nadal daleka od tej, do jakiej przyzwyczaili fani KKS-u. W trakcie meczu zaprezentowali oprawę, składającą się z malowanego transparentu “Wiara wystawiona na najcięższą z prób”, flag na kiju i kilkudziesięciu rac. Przyjezdni w liczbie 233 z transparentem “Wolność kibicowAnia zabieraCie, duchA sportu zaBijacie”, który odnosił się do zakazu wniesienia przygotowanej oprawy. Więcej dostepne tutaj

Pogoń Szczecin – Miedź Legnica (165)
Blisko siedem tysięcy widzów zasiadło na trybunach stadionu w Szczecinie. Miedź na wyjazd przyjechała autokarem i furami. Wraz z nimi podróżował właściciel klubu, Andrzej Dadełło. Legniczanie wspierani przez Promień Żary (30), Karkonosze Jelenia Góra (9) i Śląsk (2). Przyjezdni weszli na stadion w 25. minucie spotkania i wywiesili pięć flag.

Arka Gdynia – Wisła Kraków ()
Na poniedziałkowym meczu w Gdyni pojawiło się 5,8 tys. widzów. Wiślacy na wyjazd pojechali autokarami, w dość przeciętnej liczbie. W sektorze gości wywiesili m.in. płótna “Wisła Sharks” oraz “Kleparz”. O trzeciej nad ranem przed stadionem piłkarzy Wisły witało kilkadziesiąt osób z racami – w ten sposób fani postanowili podziękować graczom za walkę, pomimo braku wypłat od kilku miesięcy.

Korona Kielce – Górnik Zabrze (140)
Zabrzanie pomimo zakazu wyjazdowego, dzięki pomocy kielczan, stawili się na tym wyjeździe, zajmując miejsca za bramką, naprzeciwko młyna Koroniarzy. Fani KSG bez oflagowania.

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok (104)
Pomimo zakazu wyjazdowego, skromna grupa białostoczan (104 os.) pojawiła się na wyjeździe w Gdańsku, bez flag. Dziwić może bardzo słaba frekwencja po stronie gospodarzy, i to pomimo dobrych wyników osiąganych przez piłkarzy. Lechiści wywiesili transparent “Stomil nigdy nie zginie”.

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa (-)
Legioniści z powodu zakazu wyjazdowego do Lubina pojechać nie mogli. Na trybunach 6 tys. widzów. Zagłębie wspierane przez Falubaz (68), Zawiszę (100), Arkę i Odrę Opole, zaprezentowało oprawę z okazji 15-lecia OCB. Na płocie wywieszone zostało płótno “Orange City Boys”, a ponad nim rozciągnięta sektorówka przedstawiająca zamaskowanego kibica oraz logo grupy i “15 lat” otoczone liśćmi laurowymi. Prezentację uzupełniło kilkadziesiąt rac, a także flagi na kiju.

Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec (-)
Sytuacja w Gliwicach bez zmian. Trwa protest kibiców, przyjezdni w ramach kibicowskiej solidarności nie pojawiają się w sektorze gości, więc na trybunach piknik pełną gębą.

Niższe ligi:

GKS Tychy – GKS Katowice (703)
Katowiczanie w komplecie stawili się na tym bliskim wyjeździe – do celu dotarli samochodami, ze sporym opóźnieniem. Tym razem GieKSa bez zgód. Gospodarze z bardzo licznym młynem, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie spotkania. W trakcie meczu sporo wzajemnych uprzejmości.

Skra Częstochowa – Ruch Chorzów (320)

Znicz Pruszków – Widzew Łódź (210)
Widzewiacy otrzymali 100 biletów na sektor gości, w związku z czym stawili się jedynie na tyłach sektora gości i po zaznaczeniu swojej obecności ruszyli w drogę powrotną.

GKS Bełchatów – Radomiak Radom (138)
Radomianie w 138 osób stawili się na wyjeździe w Bełchatowie, gdzie w pierwszej połowie odpalili trochę piro. Gospodarze wspierani przez Hutnika Kraków (15).

Rozwój Katowice – Elana Toruń (94)
Elana na środowy wyjazd do Katowic pojechała w skromnej, ośmioosobowej grupie. W Katowicach wspierał ich Ruch (86). Przyjezdni wywiesili trzy flagi, w tym jedno płótno chorzowian.

Górnik Łęczna – ROW Rybnik (64)
Przyjezdni z dwiema flagami, wspierani przez Wisłokę (9).

Olimpia Zambrów – ŁKS Łomża (55)
Zagłębie II Lubin – Ruch Radzionków (43)
Raków Częstochowa – Chojniczanka Chojnice (20)
Gryf Wejherowo – Resovia (0)

źródło: własne / legioniści.com

 

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv