Published on 27 lipca, 2022 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 22-25.07.2022

W ostatni weekend rozegrano tylko część zaplanowanych spotkań, bowiem trzy zespoły grające w europejskich pucharach (Lech, Lechia i Raków) przełożyły swoje mecze. Najliczniej na wyjazdowym szlaku pokazał się Widzew, który w Białymstoku pojawił się w 1010 osób. Przyzwoity wyjazd do Krakowa zaliczyła Korona.

Z kolei na zapleczu ekstraklasy bardzo przyzwoicie na wyjeździe do Rzeszowa pokazała się Wisła. Sporo działo się przy okazji meczu Arki z Zagłębiem Sosnowiec, przede wszystkim na powrocie sosnowiczan.

Tym razem opraw było jak na lekarstwo. Racowisko na meczu z Zagłębiem zaprezentowali fani Arki. Portowcy z kolei zaprezentowali oprawę na domowym meczu Ligi Konferencji z Broendby. I to by było na tyle. Lechia w ostatnim tygodniu w przyzwoitej liczbie pokazała się na wyjazdowym meczu z Rapidem Wiedeń.

Teraz Pogoń pojedzie do Kopenhagi, Lech czeka wyjazd do Batumi, a Raków do dalekiej Astany. Lechia z kolei na własnym stadionie podejmować będzie Rapid, który z pewnością zawita w dobrej liczbie.

Ekstraklasa:

Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź (1010)
Widzewiacy w bardzo dobrej liczbie na wyjeździe w Białymstoku, dokąd podróżowali autokarami i furami. W sektorze gości stawili się w 1010 osób, z kilkunastoma flagami, na czele z “Władcy Miasta Włókniarzy”. Zarówno RTS, jak i Jagiellonia bez oprawy.

Cracovia – Korona Kielce (550)
Koroniarze na ten bliski wyjazd przyjechali w 550 osób. W sektorze gości wywiesili kilka flag. Na meczu łącznie ponad 8 tysięcy kibiców, w tym przeciętny młyn gospodarzy. Spotkanie rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem z powodu zalania murawy.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin (234)
Fani Śląska na meczu z Pogonią pożegnali swojego piłkarza, wywieszając transparent “Piotr Celeban – legenda bez końca”. Gospodarzy ponad 10 tysięcy na trybunach. Pogoń w 234 osoby, z wieloma wrzutami pod adresem Lechii.

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin (150)
Fani Zagłębia początkowo do Warszawy mieli przyjechać specjalem, ale ostatecznie odwołali pociąg i w 150 osób przyjechali transportem kołowym. Na stadion dotarli z lekkim poślizgiem, wywiesili 5 flag. Na meczu ponad 12 tys.

Warta Poznań – Wisła Płock ()
Najskromniejsza frekwencja spośród wszystkich meczów ekstraklasy w tej kolejce – w Grodzisku Wielkopolskim na trybunach pojawiło się zaledwie 1,5 tys. kibiców. Wiślacy obecni w kilkadziesiąt osób.

Stal Mielec – Radomiak Radom ()
Na meczu bardzo przyzwoita frekwencja – ponad 5,8 tysiąca fanów. Radomiak przyjechał transportem kołowym.

Niższe ligi:

Resovia – Wisła Kraków (906)
Ponad 6 tysięcy kibiców na trybunach na meczu z Resovią. Gospodarze wspierani przez JKS Jarosław, Stal Sanok, Siarkę i Unię Nowa Sarzyna. Wiślacy weszli na stadion spóźnieni – w komplecie zameldowali się dopiero w drugiej połowie. Było ich 906, w tym Polonia Przemyśl (70).

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec (471)
Zagłębie Sosnowiec do Gdyni przyjechało pociągiem specjalnym w 471 osób, w tym Olimpia Elbląg, Legia, BKS Stal (36), Czuwaj (11), Slavia Praga (8) i Beskid (3). Arkowcy na meczu zaprezentowali racowisko. W drodze powrotnej na sosnowiczan wracających specjalem czekała koalicja GieKSy, Górnika i ich przyjaciół w ok. 200 osób. Górą w starciu sosnowiczanie.

Chrobry Głogów – Ruch Chorzów (350)

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv