Published on 26 lutego, 2019 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 22-25.02.2019

Za nami bardzo słaby kibicowsko weekend, głównie za sprawą licznych zakazów wyjazdowych, w związku z którymi derbowe mecze wypadły blado. Do Wrocławia nie mogli pojechać fani z Lubina, a do Zabrza sosnowiczanie. Ponadto z powodu zakazów na swoich wyjazdach nie pojawili się fani Pogoni i Jagiellonii, a ekipa Wisły nadal nie odnalazła się w “nowej rzeczywistości”. Jedynym meczem godnym uwagi było sobotnie spotkanie Lecha z Legią, na którym była najwyższa frekwencja, najliczniejsza grupa przyjezdnych oraz atrakcje ultras z obu stron.

Skromną prezentację przygotowała także Cracovia, która na fali lepszych wyników stara się o lepszą frekwencję na swoim stadionie. Fani Śląska oddali hołd zmarłemu kibicowi, prezentując transparent oraz krzyż z rac.

Ekstraklasa:

Lech Poznań – Legia Warszawa (1333)
Fani Legii do Poznania przyjechali pociągiem specjalnym w 1333 osoby. W sektorze gości wywieszonych zostało 9 flag. Legioniści na początku meczu spalili trzy flagi Lecha oraz trochę innych barw, a następnie odpalili 50 rac. Lechici po kilkunastu minutach spotkania zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki, przedstawiającej Niemca trzymanego butem przy podłożu, a jej uzupełnieniem były dwa transparenty “Poznaniak nie pozwolił…” i “Niemca trzymał twarz przy glebie”. Następnie dolny transparent został zastąpiony płótnem z hasłem “1918 niezapomniane zwycięstwo 1919”, a nad nim odpalonych zostało kilkanaście rac. W drugiej połowie gospodarze wywiesili transparent z postaciami z “Blok Ekipy” (z m.in. obitym Spejsonem) oraz hasłem “Legia Warszawa to najlepszy klub kto nie wierzy… Wojtas przyciśnij, bo się wykrwawi”. Na trybunach łącznie 24 tys. widzów.

Miedź Legnica – Wisła Płock (130)
Na trybunach tylko 4 tys. widzów i znacznie skromniejszy niż ostatnio młyn legniczan. Oprawę przygotowała grupa młodzieży na sektorze rodzinnym. Kibice Wisły do Legnicy przyjechali w ok. 130 osób. W sektorze gości wywiesili pięć flag.

Arka Gdynia – Piast Gliwice (8)
Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi. Fani Piasta na tym wyjeździe stawili się w bardzo skromnej liczbie, z jedną niewielką flagą. Po meczu arkowcy skandowali pod adresem swoich piłkarzy “Co wy robicie, wy naszą Arkę hańbicie”.

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin (-)
Derbowe spotkanie we Wrocławiu obejrzało ok. 8 tys. widzów. Wrocławianie zaprezentowali krzyż z rac, chorągiewki oraz transparent “Wiele Tobie zawdzięczamy, wyjazdowicze, ultrasi, chuligani. Pokazałeś nam Śląsk po raz pierwszy, mówiłeś by być z nim do grobowej deski…” – prezentacja poświęcona w hołdzie ś.p. Markowi “Plucie”. Zagłębie na wyjazd pojechać nie mogło, co było karą za mecz u siebie z Miedzią.

Korona Kielce – Pogoń Szczecin (-)
Portowcy do Kielc pojechać nie mogli, ze względu na zakaz wyjazdowy, którym ukarani zostali za pirotechnikę odpaloną na swoim stadionie. Liczba Koroniarzy w młynie mocno przeciętna. W 14. minucie kielczanie uczcili minutą ciszy pamięć Sławomira Rutki.

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków ()
Na trybunach 12,5 tys. widzów, bez oprawy – dość słaba frekwencja biorąc pod uwagę bardzo dobre wyniki piłkarzy i szanse na mistrzostwo Polski. Gospodarze wywiesili transparent “Stomil nigdy nie zginie”.

Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec (-)
Spotkanie znacznie straciło na atrakcyjności ze względu na zakaz wyjazdowy Zagłębia. Gospodarze z przeciętną frekwencją, poniżej 14 tys. widzów. Bez oprawy.

Cracovia – Jagiellonia Białystok (-)
Kibice Jagiellonii na wyjazd do Krakowa pojechać nie mogli, bowiem białostoccy działacze o jeden dzień za późno wysłali zamówienie na bilety. “Pasy” jakby tylko na to czekały, odmawiając wysłania wejściówek. Niestety, mecz rozegrano bez udziału kibiców gości. Spora mobilizacja sprawiła, że na trybunach pojawiło się ponad 11 tysięcy widzów, co w przypadku Cracovii jest bardzo dobrym wynikiem. Gospodarze zaprezentowali na trybunie prostej flagi na kiju oraz transparent “Trzeba mieć charakter i ze stali nerwy, aby nieugięcie trwać przy niej bez przerwy”.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv