Sezon 2015/2016

Published on 28 kwietnia, 2016 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 22-24.04.2016

W minionym tygodniu rozegrano dwie serie gier w ekstraklasie. Ani liczby wyjazdowe, ani oprawy nie prezentowały się najlepiej. Najgorszym wynikiem było zaledwie 56 kibiców Cracovii na wyjeździe do Warszawy. Korona bojkotuje mecze swojego klubu – na spotkaniu z Górnikiem Łęczna wywiesili jedynie transparent skierowany do prezesa.

W niższych ligach ciekawe spotkanie rozegrano w Bełchatowie, gdzie rezerwy GKS-u podejmowały RKS Radomsko. Na derbowym spotkaniu obie ekipy zaprezentowały oprawy z użyciem pirotechniki. Ultrasowali też kibice Hetmana, Sandecji, Hutnika Kraków, Olimpii Grudziądz, Falubazu, Wisły Sandomierz oraz Gryfa.

Ekstraklasa – 33. kolejka:

Pogoń Szczecin – Lech Poznań (578).
Portowcy zaprezentowali malowany transparent “Kłęby dymu widać z dala, Pogoń Szczecin dziś odpala”, sektorówkę, serpentyny oraz świece dymne i race. Lechici do Szczecina przyjechali pociągiem specjalnym w 578 osób.

Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów (510).
Chorzowianie zaliczyli kolejny wyjazd na zakazie. W Lubinie stawili się w 510 osób, w tym Widzew (20) z trzema flagami. Młyn gospodarzy bardzo skromny.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze ().
Jagiellonia na meczu zaprezentowała flagowisko. Górnik w sektorze gości w dobrej liczbie, wywiesili 4 flagi.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk (300).
Około 3 setki lechistów w Gliwicach. W sektorze gości zawisły 4 flagi. Piast mobilizuje się teraz na wyjazd do Warszawy – jeśli uda się wykorzystać 800 biletów, kolejny wyjazd do Chorzowa w całości sfinansuje Stowarzyszenie Kibiców Piasta.

Wisła Kraków – Termalica Nieciecza (110).
Ponad 9 tysięcy kibiców na trybunach, w tym grupa 110 kibiców gości. Termalica wywiesiła dwie flagi oraz rozciągnęła na krzesełkach sektorówkę.

Korona Kielce – Górnik Łęczna (75).
Górnik przyjechał do Kielc samochodami w 75 osób, w tym Chełmianka (14) i Motor (4). Wywiesili jedną swoją flagę oraz płótno Chełmianki i prowadzili przeciętny doping. Korona bez młyna. Wywiesili jedynie transparent “Piłkarzom życzymy sukcesów, mamy dość Paprockiego ekscesów. Ze stadionu znikamy, jak Paprocki odejdzie – wracamy”.

Legia Warszawa – Cracovia (56).
Bardzo słaby wyjazd Cracovii na Łazienkowską, gdzie w sektorze gości stawiło się ich tylko 56 z trzema flagami. Na trybunach 24 tysiące kibiców. Legioniści wprowadzili do repertuaru nową pieśń oraz wywiesili transparent “Ppłk. Zygmunt Szendzielarz ‘Łupaszka’ – wieczna Twa chwała i sława. Pożegna Cię godnie Warszawa”.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław (40).
Większa grupa wrocławian wybrała się na mecz przyjaciół z Opavy, którzy grali w Hradec Kralove. W Bielsku Śląsk wspierany przez Wisłę (20).

Ekstraklasa – 32. kolejka:

Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała (267).
Podbeskidzie na bliski wyjazd w środku tygodnia pojechało w 267 osób, z trzema flagami. Zabrzanie z dobrym dopingiem.

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin (200).
Na meczu pojawiło się niewiele ponad 10 tysięcy kibiców. Lechia przeprowadziła zbiórkę na oprawę – zebrano 5,5 tysiąca złotych. Portowcy przyjechali w 200 osób, z dwiema flagami i jednym transparentem.

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok (63).
Frekwencja we Wrocławiu na niskim poziomie – niewiele ponad 6 tysięcy osób. Jagiellonia podróżująca z przygodami w 63 osoby.

Lech Poznań – Piast Gliwice (46).
Przy Bułgarskiej niewiele ponad 10 tysięcy. Lechici przeprowadzili zbiórkę na oprawę finału PP i zebrali 7212 złotych. Piast z dwiema flagami.

Cracovia – Zagłębie Lubin (37).
Skromny wyjazd lubinian do Krakowa, którzy stawili się w 37 osób i bez flag. Młyn “Pasów” również mocno przerzedzony.

Termalika Nieciecza – Korona Kielce (-).
Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi.

Górnik Łęczna – Wisła Kraków (-).
Wiślacy do Łęcznej pojechać nie mogli – zostali ukarani zostali za mecz w Chorzowie. Gospodarzy na meczu niewiele ponad 3 tys.

Ruch Chorzów – Legia Warszawa (-).
Legioniści z powodu zakazu w Chorzowie pojawić się nie mogli. Gospodarzy ok. 8 tysięcy z dopingiem przez cały mecz.

I liga:

Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia (38).
Arka do Nowego Sącza przyjechała w 29 osób, wspierana przez Cracovię (9). Gospodarze zaprezentowali sektorówkę z nazwą klubu, transparent “Klimat niebezpieczny jak granat bez zawleczki” oraz odpalili race. Sandecja wspierana przez Stal Mielec (51).

Niższe ligi:

Polonia Piotrków Tryb. – Widzew Łódź (700).
Widzewiacy na zakazie pojawili się w Piotrkowie w 700 osób, z dobrym oflagowaniem. Odpalili kilkanaście rac.

Hetman Zamość – Motor Lublin (315).
Motorowcy, wspierani m.in. przez Śląska (55), wywiesili flagę “Śląsk – Motor”.

Karpaty Krosno – Hetman Zamość (140).
Hetman przyjechał na najdalszy wyjazd w 140 osób i z dwiema flagami. Na stadion dotarli w drugiej połowie.

Avia Świdnik – Chełmianka Chełm (130).

Radomiak Radom – ROW Rybnik (127).
ROW, wspierany przez Górnika (20), stawił się w Radomiu w 127 osób i z trzema flagami.

GKS II Bełchatów – RKS Radomsko (100).
Gospodarze wystawili 250-osobowy młyn, który zlokalizowany był na innej niż zazwyczaj trybunie. Zaprezentowali dwie malowane sektorówki – “13 posterunek vs 12 zawodnik” oraz płótno przedstawiające płonący radiowóz z rejestracją “HWDP”. Prezentację uzupełniła pirotechnika – 30 rac, świece dymne i petardy. RKS przyjechał w 100 osób i zaprezentowali transparent “Pomimo trudów kroczymy wytrwale, by wkrótce powrócić w chwale” w asyście flag na kiju oraz pirotechniki (rac, strobo i świec dymnych).

Gryf Wejherowo – GKS Tychy (80).

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv