Published on 23 kwietnia, 2019 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 20-22.04.2019

Ze względu na święta Wielkanocne frekwencja na stadionach w ostatniej kolejce była słaba. Podobnie zresztą było w przypadku liczb wyjazdowych. Żadna z ekstraklasowych ekip nie pojechała na wyjazd w więcej niż 200 osób. W niższych klasach rozgrywkowych było kilka meczów z lepiej wypełnionymi sektorami gości. Widzew w 650 osób pojechał do Tarnobrzega, GieKSa w 366 osób stawiła się w Niecieczy, a na mecz do Lublina zawitało 250 fanów Hutnika Kraków. 

Ciekawy mecz miał miejsce także w Łodzi, gdzie ŁKS podejmował Sandecję. Łodzianie są bardzo bliscy wywalczenia awansu do Ekstraklasy i wszystko wskazuje na to, że po jego wywalczeniu klub swoje mecze rozgrywać będzie na stadionie z jedną trybuną wzdłuż boiska oraz sektorem gości na ok. 300 miejsc za jedną z bramek. Budowa pozostałych trybuna ma się rozpocząć w tym roku.

Fani Wisły Kraków postanowili rozliczyć się ze swoim dotychczasowym przywódcą, który został świadkiem koronnym. Z trybun lżono “Miśka”, który przez wiele lat był czołową postacią w ruchu kibicowskim “Białej Gwiazdy”. 

Oprawy na meczach zaprezentowali tylko kibice w niższych ligach – Radomiak, Ruch Chorzów, Siarka, Widzew, Beskid, ŁKS, Sandecja oraz Dolcan.

Ekstraklasa:

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (189)
W Białymstoku niewiele ponad 8 tys. kibiców na trybunach. Lechici przyjechali w 189 osób, z pięcioma niewielkimi flagami.

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin (150)
Młyn lubinian mocno przerzedzony. Oprócz oflagowania, Zagłębie wywiesiło płótna upamiętniające zmarłych kibiców, jak również transparent ze świątecznymi życzeniami dla kibiców po drugiej stronie muru. Pogoń przyjechała z trzema flagami oraz transparentem PDW.

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec (120)
Ponad 4,3 tys. widzów na trybunach. Skromny młyn Miedzi, niezbyt liczny także wyjazd sosnowiczan, którzy w sektorze gości wywiesili jedną flagę.

Legia Warszawa – Cracovia (105)
Cracovia w słabej liczbie przy Łazienkowskiej – 105 osób, z jedną flagą. Legionistów na trybunach ponad 13,5 tysiąca. Nieznani Sprawcy zapoczątkowali zbiórkę pieniędzy na oprawy – plan jest, by na trzech meczach rundy mistrzowskiej uzbierać 100 tysięcy złotych.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław (90)
W świąteczny poniedziałek na trybunach ok. 3 tysiące widzów. Młyn Koroniarzy bardzo skromny. Skromna również delegacja Śląska – w sektorze gości stawiło się 90 fanów WKS-u, z jedną flagą i dwoma transparentami.

Wisła Kraków – Wisła Płock (80)
Ponad 18 tys. na trybunach w Krakowie, co było najlepszym wynikiem w 31. kolejce. Wiślacy pocisnęli “Miśkowi” – lider ich ekipy w ostatnich dniach poszedł na współpracę z policją. W młynie gospodarzy zawisły tylko dwie flagi. Przed meczem zakończona została zbiórka na pokrycie kary od Komisji Ligi za pirotechnikę odpaloną na meczu z Legią. Zebrano 41 490,86 zł. W sektorze gości kilkadziesiąt osób, które dotarły transportem kołowym.

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice (20)
Lechia do meczu przystępowała jako lider po sezonie zasadniczym. Na trybunach niespełna 14 tys. widzów, co było drugim najlepszym wynikiem ostatniej kolejki. W sektorze gości bardzo skromna delegacja gliwiczan z jedną flagą.

Górnik Zabrze – Arka Gdynia (-)
Arkowcy na wyjazd pojechać nie mogli z powodu zakazu wyjazdowego za derby z Lechią. Na trybunach w Zabrzu ponad 12 tys. widzów.

I liga:

Termalica Nieciecza – GKS Katowice (366)
Katowiczanie wspierani na tym wyjeździe przez Banika (6). W sektorze gości wywiesili dwie flagi.

Bytovia Bytów – Raków Częstochowa (193)
Raków w Bytowie wspierany przez Lechię (63) z jedną flagą.

ŁKS Łódź – Sandecja Nowy Sącz ()
Gospodarze z kompletem na trybunach, zaprezentowali “karciane” kartony, transparent “W walce o awans stawiamy wszystko na jedną kartę” oraz sektorówkę z karcianym królem i ełkaesiacką przeplatanką. Na meczu obecna grupa kibiców gości, która oprócz flag na kijach i sektorówki w barwach, zaprezentowała transparent “Pełni wiary i radości odpalamy psom po złości” podświetlony pirotechniką.

Garbarnia Kraków – Odra Opole (14)

Niższe ligi:

Siarka Tarnobrzeg – Widzew Łódź (650)
Gospodarze z oprawą, na którą składały się mało czytelny transparent (ciemna czcionka na ciemnym tle), mini sektorówki i świece dymne w barwach. Widzewiacy w dobrej liczbie, z transparentem “Widzew tu był” i flagami na kijach. Siarka z licznym młynem, wspierana przez Wisłokę (46), JKS Jarosław (30) i Resovię (20).

Motor Lublin – Hutnik Kraków (250)
Hutnik na wyjeździe do Lublina wspierany przez Magdeburg (20) i Wisłę Płock (12).

Górnik Wieliczka – Beskid Andrychów (100)
Ultrasi Beskidu na tym wyjeździe zaprezentowali malowany transparent “W mieście soli brak kontroli!”, nad którym odpalili kilkanaście rac.

Polonia Przemyśl – Karpaty Krosno (91)
Karpaty wspierane przez Glinika Gorlice (10).

Mieszko Gniezno – Górnik Konin (63)
Granica Kętrzyn – Jeziorak Iława (40)
Skra Częstochowa – Resovia Rzeszów (17)

Ruch Chorzów – ROW Rybnik (-)
Decyzją wojewody śląskiego derbowe spotkanie rozegrano bez udziału kibiców gości. W pierwszej połowie Ruch nie prowadził dopingu, w ramach protestu przeciwko działaczom klubowym. W drugiej połowie chorzowianie zaprezentowali podświetloną pirotechniką folię z hasłem “Nowy stadion w Chorzowie!”.

GKS Bełchatów – Gryf Wejherowo (0)
Gospodarzy w młynie 280.

Puchar Polski – szczebel wojewódzki:

Wisłoka Dębica – Stal Rzeszów (105)
Gospodarze z oprawą, na którą składały się transparenty “Jesteśmy tutaj, to nie przypadek. Wisłoka naszym drogowskazem”, malowana sektorówka oraz kilkanaście rac.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv