Published on 23 października, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 19-22.10.2018

Kibice Lecha zakończyli protest i wrócili na trybuny, ale ten nie okazał się zbyt spektakularny. Frekwencja w “Kotle” była słaba, biorąc pod uwagę wielotygodniowy “odpoczynek” od meczów na własnym stadionie. Zobaczymy jak potoczy się sytuacja na Cracovii, gdzie kibice mają coraz więcej pretensji do działaczy, a przypomnijmy, że “Pasy” do młyna wróciły w sierpniu – również po długim proteście.

Nie wiadomo jak potoczy się sytuacja w Zabrzu, gdzie fani Górnika mają coraz więcej pretensji o słabe wyniki piłkarzy. Trudno powiedzieć, czy tylko tym można tłumaczyć spadek frekwencji zarówno na swoim stadionie, jak i na wyjazdach, ale w Krakowie fani KSG wyraźnie mieli ochotę na rozmowę z trenerem Broszem. Skoro jesteśmy już przy protestujących ekipach, to nadal nie kończy się protest Piasta, który rozpoczął się po pamiętnych derbach z Górnikiem, które nie zostały dokończone.

W miniony weekend wyjazdy w ekstraklasie były słabe. Nawet Wisła wspierana przez Widzew i Ruch, nie była w stanie wykorzystać puli biletów na Legię. Wiślacy zostawili także przed wejściem na sektor gości torbę z kilkudziesięcioma racami, którą następnie “zaopiekowała” się policja. To właśnie było powodem nieodpalenia piro przy okazji oprawy wiślaków, nawiązującej do ostatniego głośnego programu “Superwizjer”.

W niższych ligach prawdziwy najazd na Chorzów miał miejsce przy okazji przyjacielskiej wizyty Widzewa – aż 3,5 tys. wyjazdowej ekipy musi robić wrażenie. W dobrej liczbie na wyjazdowym szlaku pokazała się także GieKSa w Mielcu i Chrobry w Poznaniu. Oprawy przygotowali fani Elany, GKS-u Bełchatów, Chrobrego, ŁKS-u Łomża. Ekipa Zawiszy przybiła układ z Pogonią Lębork, przy okazji meczu Pogoni z Gryfem Słupsk.

Przed nami mecz Jagiellonii z Legią, przy okazji którego jest głośno już sporo wcześniej – oczywiście za sprawą durnych praktyk działaczy klubu z Podlasia.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Wisła Kraków (926).
Ponad 22 tys. widzów przy Łazienkowskiej. Legioniści zaprezentowali kilkadziesiąt flag na kijach, które powiewały przez całe spotkanie. Wiślacy wspierani przez Ruch i Widzew przyjechali pociągiem specjalnym w 926 osób. Wywiesili 9 flag oraz transparent “Legio Chełmża wstydu nie macie, z konfidentem z Apatora się bujacie”. Zaprezentowali także oprawę, na którą składał się transparent transparent “Nieważne fakty, tylko kariera” oraz malowana sektorówka przedstawiająca m.in. dziennikarza TVN-u i hasło “Kasa, kłamstwo i afera”.

Cracovia – Górnik Zabrze (281).
Fani “Pasów” wyrazili swoje niezadowolenie w związku z organizacją ostatnich derbów, na które przypomnijmy wpuszczano jedynie osoby do 16. roku życia. Cracovia wywiesiła kilka transparentów, m.in. “Z naszego stadionu robicie psią budę, banda idiotów zarządza tym klubem!”, “Filipiak z Tabiszem dosięgli nędzy, na mistrza Polski zabrakło pieniędzy”, “Karina dzięki za derby”. Zabrzanie na poniedziałkowym wyjeździe stawili się w słabej jak na odległość i swoje możliwości liczbie – zaledwie 281 osób, w tym ROW (4). W klatce wywiesili kilka flag. Po meczu mieli pretensje do swoich graczy o kolejną porażkę i domagali się rozmowy z trenerem.

Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica (122).
Przeciętna frekwencja w Sosnowcu na meczu z Miedzią. Sosnowiczanie mobilizują się teraz na wyjazd do Krakowa na Wisłę. Miedź przyjechała w 122 osoby, wspierana przez Śląsk (3) i Promień Żary (3). Goście wywiesili cztery flagi.

Lech Poznań – Korona Kielce (78).
Lechici przed tym meczem zapowiedzieli koniec bojkotu i powrót na trybuny. Na razie wyglądał on bardzo słabo – frekwencja na całym stadionie nie przekroczyła 10 tys. widzów, a młyn lechitów wyglądał bardzo skromnie. Koroniarze przyjechali w skromnej grupie z dwiema niewielkimi flagami.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin (65).
Słaba frekwencja na trybunach, ok. 7 tys. widzów. Gospodarze wywiesili transparent z czerwoną kartką dla współpracy klubu z Nigdy Więcej. Portowcy na tym dalekim wyjeździe stawili się w 65 osób.

Zagłębie Lubin – Wisła Płock (35).
Bardzo skromny wyjazd Wisły do Lubina – w sektorze gości zasiadło 35 osób, bez flag.

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia (-).
Arkowcy z powodu zakazu we Wrocławiu nie mogli pojawić się. Frekwencja po stronie gospodarzy o ponad połowę słabsza niż na meczu z Legią – ok. 9 tys.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk (-).
W Gliwicach nadal bez zmian – fani z młyna protestują, lechiści uszanowali to i na wyjazd nie pojechali. Na trybunach 3,8 tys. widzów.

Niższe ligi:

Ruch Chorzów – Widzew Łódź (3500).
Mecz przyjaźni zgromadził ponad 9 tys. widzów, w tym aż 3,5 tys. widzewiaków. Wyjątkowo skromnie wyglądały atrakcje ultras, szczególnie biorąc pod uwagę rzadko spotykaną frekwencję na stadionie Ruchu – raptem odpalono trochę rac.

Stal Mielec – GKS Katowice (343).
Dobry wyjazd katowiczan, których w Mielcu stawiło się 343, w tym JKS Jarosław (60) i Górnik (3). Ponad 130 osób nie weszło na stadion z powodu braku biletów.

GKS Tychy – Raków Częstochowa (211).
Raków w dobrej liczbie w Tychach, z kilkoma flagami rozwieszonymi na swoim sektorze.

Stal Rzeszów – Motor Lublin (190).
Gospodarze z bardzo dobrym młynem, ok. 700 osób. Wspierani przez Stalówkę (140), Ładę Biłgoraj (40), Polonii Przemyśl i Karpaty.

Warta Poznań – Chrobry Głogów (161).
Fani Chrobrego w dobrej liczbie stawili się na stadionie Warty, prezentując oprawę składającą się z transparentów “Fanatycy z arsenu stolicy”, flag na kijach i świec dymnych. Chrobry wspierany przez Stilon Gorzów (30) i Unię Leszno (14).

GKS Bełchatów – Elana Toruń (150).
Gospodarze zaprezentowali sektorówkę “GKSB” z czaszką, flagi na kijach i transparent “Semper Fidelis”. Elanowcy zaprezentowali pasy materiału, flagi na kijach, transparent “Kto szanuje brata swego, trwać będzie w światłości”, a całość podświetlili pirotechniką. Elana wspierana na tym wyjeździe przez Widzew (30).

Orzeł Przeworsk – Karpaty Krosno (101).
Karpaty wspierane na tym wyjeździe przez Polonię (40).

KSZO Ostrowiec – Wisła Sandomierz (77).
Przyjezdni z dwiema flagami, zajęli miejsca razem z gospodarzami.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Hutnik Kraków (60).
Lechia Sędziszów – Wisłoka Dębica (41).
Stal Gorzyce – Igloopol Dębica (20).
Świt Skolwin Szczecin – KKS Kalisz (9).

ŁKS Łomża – Broń Radom (0).
Gospodarzy w młynie ok. 70 z oprawą składającą się z mini sektorówki i pasów materiału. Kibice Broni, mimo zapowiedzi, do Łomży nie przyjechali.

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv