Published on 24 lipca, 2019 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 19-22.07.2019

Ruszył nowy sezon ekstraklasy, który poprzedziło spotkanie o Superpuchar w Gliwicach. Lechiści wraz ze zgodami stawili się na tym wyjeździe w 1200 osób, z oprawą. Na pierwszym meczu po powrocie do najwyższej ligi choreografię zaprezentowali także fani ŁKS-u oraz Rakowa.

Raków Częstochowa przynajmniej do końca bieżącego roku będzie swoje mecze rozgrywał w Bełchatowie. Niestety, wszystkie spotkania odbędą się bez udziału kibiców gości – ze względów bezpieczeństwa taką decyzję podjął prezydent Bełchatowa.
Kibice z Częstochowy pokazali, że hasło “Piłka nożna dla kibiców” nie jest im obce i fanów Korony wpuścili na swój sektor – Koroniarze zajęli miejsca na tej samej trybunie, na której uformowano młyn.

ŁKS ma pozwolenie na przyjmowanie przyjezdnych na swoim stadionie (na razie otwarta tylko jedna trybuna + tymczasowa klatka), ale ich liczba jest mocno ograniczona (do 240 szt.). Dobrze na wyjazdach w ostatni weekend zaprezentowali się fani Lecha oraz Pogoni. W najbliższy weekend sezon 2019/20 rozpoczną zespoły z pierwszej i drugiej ligi.

Ekstraklasa:

Piast Gliwice – Lech Poznań (773)
W Gliwicach wyraźnie mniejsze zainteresowanie meczem ligowym, w porównaniu ze środowym spotkaniem Ligi Mistrzów. Lechici przyjechali w dobrej liczbie – 773 osoby, z kilkunastoma flagami.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin (500)
Portowcy do Warszawy przyjechali pociągiem rejsowym, w dobrej liczbie, ok. 500 osób, z pięcioma flagami. Na trybunach ok. 13 tysięcy widzów. Legioniści z niezłym dopingiem, przed meczem pożegnali Arka Malarza, który spędził w klubie 4,5 roku. Pod koniec spotkania oberwało się właścicielowi i działaczom – fani skandowali wówczas “Tamten sezon przeje…ny, może w tym się utrzymamy” oraz “Hej Mioduski co zrobiłeś, Legię nam rozpier…łeś”. 

Raków Częstochowa – Korona Kielce (384)
Pomimo zamkniętego sektora gości (decyzja zapadła kilka dni przed meczem), na stadionie w Bełchatowie, gdzie na razie swoje mecze rozgrywać będzie Raków, pojawiła się dobra grupa Koroniarzy. Kibice z Kielc (384), dzięki uprzejmości Rakowa, zajęli miejsca na skraju sektora za jedną z bramek, obok młyna częstochowian. Łącznie tego dnia na trybunach ok. 3 tys. widzów. Raków z oprawą – transparentem “Zobacz Zbyszku, wróciliśmy” oraz sektorówką “1944 – 2014” i chorągiewkami w barwach.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław (350)
Ponad 14,6 tys. widzów na trybunach – jeden z lepszych wyników w naszej ekstraklasie, szczególnie w okresie wakacyjnym. Wrocławianie przyjechali w 350 osób, z czterema flagami. Z obu stron nie brakowało uprzejmości.

ŁKS Łódź – Lechia Gdańsk (240)
Na pierwszym meczu po powrocie do ekstraklasy komplet widzów, co jest o tyle łatwiejsze, że wciąż wybudowana jest tylko jedna trybuna. Kibice gości zasiadają zaś na tymczasowej trybunie za bramką – lechiści przyjechali w komplecie (240 os.), z dwiema flagami. ŁKS z oprawą – transparentem “Przybyliśmy tu pewnym krokiem, by zwyciężać z każdym wrogiem” oraz sektorówką przedstawiającą kibica z biało-czerwono-białą flagą zmierzającego w stronę napisu “Ekstraklasa”.

Wisła Płock – Górnik Zabrze (150)
Na poniedziałkowe spotkanie w Płocku przyjechało ok. 150 kibiców Górnika, którzy w sektorze gości wywiesili 7 flag. Gospodarzy ponad 6.000 tyś.

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok (139)
Białostoczanie na pierwszy wyjazd w nowym sezonie pojechali do Gdyni, gdzie stawili się z jedną, niewielką flagą “BKS”. Arkowcy z transparentem dla przyjaciół z Wałbrzycha – “Górnik Wałbrzych nigdy nie zginie”. Zaprezentowali także niewielkie malowane płótno odnoszące się do ostatniej akcji z lechistami.

Zagłębie Lubin – Cracovia (130)
Po stronie gospodarzy dość skromna frekwencja, szczególnie w samym młynie. Przyjezdni na tym wyjeździe w skromnej liczbie, z jedną niewielką flagą.

Superpuchar:

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk (1200)
Lechiści na mecz o Superpuchar do Gliwic przyjechali w dobrej liczbie – w sektorze gości zasiadło ok. 1200 fanów, z czego samych lechistów było 824. Wspierani przez Śląska (350) oraz Raków (26). Dość skromnie prezentowało się natomiast oflagowanie gdańszczan na tym wyjeździe (dwie flagi). Lechiści zaprezentowali oprawę – chorągiewki w barwach oraz podświetlany pirotechniką foliowy napis “Lechia Gdańsk” z pucharem oraz datami 1983 i 2019. Piast z dobrym młynem (z flagami przyjaciół – Bate Borysów i GKS-u Jastrzębie). W dopingu dało się zauważyć kserowanie najnowszych legijnych pieśni.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv