Sezon 2015/2016

Published on 26 marca, 2016 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 18-20.03.2016

Dwa mecze w Poznaniu były najciekawszymi wydarzeniami kibicowskimi minionego tygodnia. Najpierw na Bułgarską zawitali fani Zagłębia, a kilka dni później legioniści. Na każdym z nim kibice gospodarzy i gości odpalali pirotechnikę, a lechici dodatkowo świętując 94-lecie klubu, przygotowali trzy choreografie.

Ruch po raz kolejny pomimo zakazu pojawił się na wyjeździe – tym razem dzięki uprzejmości Śląska. Na pozostałych stadionach frekwencja w sektorach gości nie była najlepsza, w trzech przypadkach ze względu na zakazy wyjazdowe. W niższych ligach nieco więcej można było spodziewać się po rywalizacji Beskidu z KSZO, ale brak oprawy po stronie gospodarzy spowodowany był problemami fanów z Andrychowa z policją. Kibice Stali Rzeszów i Bytovii na wyjazdowych meczach swoich drużyn dopingowali zza stadionu, podobnie jak Chrobry przy okazji meczu w Głogowie (zamknięty stadion) z Sandecją.
W weekend fani Górnika Zabrze w 180 osób stawili się na meczu Hajduka z Dinamo Zagrzeb.

Ekstraklasa:

Lech Poznań – Legia Warszawa (2000).
Rekord na trybunach (41,6 tys.), rekordowa zbiórka lechitów na oprawy (41 tys. zł) i liczny wyjazd legionistów (2000). Sponsor poznaniaków przed meczem zorganizował akcję wymiany koszulek z nazwiskiem Hamalainena na trykoty Dawida Kownackiego – wymienionych zostało 29 koszulek. Poznaniacy zaprezentowali kilka opraw. Zaczęli od kartoniady “Kolejorz”, później wywiesili transparenty tworzące hasło “Wielkopolska to nasz dom. Kolejorz dumą, sercem i krwią”, sektorówkę z postaciami kibiców, niebiesko-białe folie oraz kilkadziesiąt rac. W drugiej połowie odpalili stroboskopy, co spowodowało przerwę w meczu, a także sektorówkę z symbolami grup ultras.
Legioniści konkretnie oflagowali swój sektor (21 flag), prowadzili niezły doping, a na początek meczu zaprezentowali sektorówkę – Wielka eLka oraz odpalili 40 rac i 140 ogni wrocławskich. Pod koniec meczu warszawiacy wywiesili flagę “Veni Vidi Vici”.

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów (1300).
Fani Ruchu, dzięki uprzejmości wrocławian, pojawili się na stadionie Śląska w 1300 osób. Przyjezdni wywiesili 3 flagi i prowadzili głośny doping. Na całym stadionie było zaledwie 7,5 tysiąca fanów, a gospodarze w młynie wywiesili jedynie dwie flagi.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok (140).
Wiślacy na meczu mobilizowali się na wyjazd do Chorzowa, na który sprzedali później komplet biletów. Nie brakowało wzajemnych uprzejmości z kibicami gości, którzy przyjechali w 140 osób i z jedną flagą.

Korona Kielce – Piast Gliwice (130).
Gliwiczanie w 130 osób przyjechali do Kielc. W sektorze gości wywiesili cztery flagi i dwa transparenty. Korona z przeciętnym młynem.

Lechia Gdańsk – Termalika Nieciecza (50).
Lechiści na meczu wywiesili płótno poświęcone dwóm kibicom, którzy zginęli przed trzema laty podczas wyjazdu do Gliwic. Termalika przyjechała w 50 osób, z dwoma flagami i rozciągniętą na krzesełkach sektorówką.

Pogoń Szczecin – Cracovia (-).
Portowcy wywiesili płótno upamiętniające kibica, który zginął w 1993 roku. Na trybunach ok. 8 tysięcy widzów, którzy prowadzili dobry doping. Szczecinianie mobilizowali się na manifestację pod urzędem miejskim w sprawie budowy nowego stadionu dla Pogoni. Cracovii z powodu zakazu wyjazdowego – brak.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze (-).
Zabrzanie nie mogli oficjalnie pojawić się na tym wyjeździe ze względu na zakaz wyjazdowy za odpalenie pirotechniki w Poznaniu. Na trybunach ponad 6,2 tys. widzów, czyli – w związku z otwartymi jedynie dwiema trybunami – komplet.

Górnik Łęczna – Zagłębie Lubin (-).
Mecz bez udziału kibiców z Lubina, którzy ukarani zostali zakazem za derbowe spotkanie we Wrocławiu.

I liga:

Wigry Suwałki – Arka Gdynia (143).
Arkowcy przyjechali do Suwałk w 143 osoby i wywiesili dwie flagi. W trakcie meczu sporadycznie dopingowali swój zespół. Wigier w młynie 100. Po meczu przekazali swoje “uwagi” zawodnikom, mobilizując ich przed zbliżającym się meczem ze Stomilem.

Zagłębie Sosnowiec – MKS Kluczbork (20).

Stomil Olsztyn – Bytovia Bytów (20).
Słabsza frekwencja w młynie Stomilu. Goście przyjechali w 20 osób, ale całe spotkanie spędzili za ogrodzeniem (ochrona nie chciała wpuścić na stadion jednego z nich), stąd okrzyki “Piłka nożna dla kibiców”.

Chrobry Głogów – Sandecja Nowy Sącz (-).
Wojewoda dolnośląski zamknął stadion w Głogowie za derby w Miedzią. Chrobry zebrał się w 100 osób i sprzed stadionu prowadził doping przez cały mecz.

Wisła Płock – Miedź Legnica (-).

Niższe ligi:

Polonia Przemyśl – Stal Rzeszów (380).
Stal Rzeszów, mimo zamkniętego sektora gości na to spotkanie, przyjechała do Przemyśla w 300 osób, wspierana przez Karpaty Krosno (80). Prowadzili doping zza ogrodzenia. Gospodarzy w młynie ok. 150.

Górnik Polkowice – Stilon Gorzów (330).
Stilonowcy z dobrym wsparciem Chrobrego (150).

Avia Świdnik – Hetman Zamość (280).
Liczny wyjazd Hetmana do Świdnika, gdzie wypełnili sektor gości i wywiesili dwie flagi.

Stal Mielec – Raków Częstochowa (156).
Raków do Mielca przyjechał w 156 osób, z kilkoma flagami. Gospodarzy w młynie niespełna 400, w tym Sandecja (18), Korona (10) i Czarni Jasło (2). Zaprezentowali foliowy transparent “W drodze po dawny blask”, sektorówkę z gwiazdami i datami mistrzostw Polski, flagi na kiju oraz race.

Beskid Andrychów – KSZO Ostrowiec (107).
Przyjezdni zaprezentowali sektorówkę i racowisko. Gospodarze wystawili 100-osobowy młyn, ale nie zaprezentowali przygotowanej oprawy, w związku z problemami z policją przed wejściem na stadion.

Błękitni Jasienica – Stal Sanok (68).
Górnik Piaski – Ruch Radzionków (53).

Puchar Polski:

Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec (1564).
Sosnowiczanie, wspierani przez zgody, w dobrej liczbie dotarli na półfinałowe spotkanie PP przy Bułgarskiej. Zagłębie odpaliło race, przez co mecz został przerwany na kilka minut. Lechici odpalili wulkany. Na trybunach niespełna 13 tys. kibiców.

Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz (0).
Legioniści kilka razy skandowali hasła pod adresem właściciela klubu z Bydgoszczy. Fani Osucha do Warszawy nie przyjechali. Warszawiacy z głośnym dopingiem przez cały mecz, podczas którego odświeżyli jedną z pieśni.

źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv