Published on 21 sierpnia, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 17-20.08.2018

W okresie wakacyjnym liczby wyjazdowe nie powalają. W minionym tygodniu pozytywnie zaskoczyła tylko liczna wyprawa sosnowiczan na mecz przyjaźni do Warszawy. Nieźle pokazali się lechiści w Zabrzu, a koroniarze odpalili skromne ilości pirotechniki w Legnicy. Niestety derbowe spotkanie w Dębicy rozegrano bez kibiców gości, przez co znacznie straciło na atrakcyjności.

Podczas podróży do Chorzowa fani GKS-u Bełchatów natrafili na Rakowa, którzy ruszał wspierać Stomil w Tychach. W niższych ligach dobrze w Opolu pokazała się delegacja GKS-u Jastrzębie i Piasta Gliwice, a także w Toruniu ekipa ROW-u Rybnik ze wsparciem zgód. Pod względem atrakcji ultras było wyjątkowo ubogo – na wyróżnienie zasłużyła prezentacja Okocimskiego i Unii Tarnów na meczu w Brzesku.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Zagłębie Sosnowiec (2000).
Blisko 2 tys. sosnowiczan przyjechało do Warszawy na mecz przyjaźni – Zagłębie zajęło miejsca na Żylecie. Łącznie na trybunach ponad 16 tys. widzów. Przez całe spotkanie prowadzony był zgodowy doping oraz skandowane hasła na piłkarzy i działaczy Legii, w ramach “rozliczenia” fatalnych wyników w europejskich pucharach. W kibicowskim repertuarze pojawiło się kilkanaście okazjonalnych okrzyków, a na płocie wywieszone zostały transparenty “Mioduski jedyny list jaki powinieneś napisać, to list pożegnalny”, “K€pcija i Zachor$ki won!”, “Kopacze idźcie do normalnej pracy. Do sportu się nie nadajecie” oraz “Miś Kazek na prezesa!”.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk (420).
Lechiści na wyjazdowy mecz do Zabrza pojechali pociągiem specjalnym w 420 osób. Wraz z nimi symboliczne wsparcie Śląska (1), Stomilu (1) i Rakowa (1). Przyjezdni nieźle oflagowali swój sektor. Gospodarzy na trybunach ok. 14 tys.

Miedź Legnica – Korona Kielce (150).
Młyn gospodarzy skromniejszy niż na poprzednich meczach. Wywiesili transparent o rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz zaprezentowali flagowisko w sektorze rodzinnym. Koroniarzy 150 osób z dwiema flagami. Odpalili trochę piro pod folią z hasłem “Tak się bawią w Legnicy”, którego dokończeniem było wywieszone poniżej płótno “Fanatycy znad Silnicy”.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin (132).
Jak można się było spodziewać, frekwencja na poniedziałkowym meczu nie zachwyciła. Portowcy do Wrocławia przyjechali w 132 osoby (w tym dwóch zakazowiczów) z jedną flagą, “Andrzej Kiełek”.

Cracovia – Zagłębie Lubin (71).
Skromna liczba lubinian na tym niezbyt dalekim wyjeździe – w Krakowie stawiło się ich 71 z jedną flagą “Na wyprawie”. Po stronie gospodarzy słaba frekwencja – tylko 4 tys. widzów. Wywiesili m.in. transparent “Bałdys won!”.

Lech Poznań – Wisła Kraków (-).
Spotkanie obejrzało ok. 13 tys. widzów. Przy Bułgarskiej nadal brak odpowiedniej atmosfery z powodu protestu kibiców z Kotła, którzy miejsca w młynie zajęli tylko na ostatnim spotkaniu Ligi Europy.

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice (-).
Gliwiczanie nadal protestują przeciwko swoim działaczom. Gospodarze wywiesili transparent przypominający o kolejnej rocznicy Bitwy Białostockiej.

Wisła Płock – Arka Gdynia (-).
Arkowcy nadal pokutują za finał Pucharu Polski i jeszcze długo nie będą mogli pojawiać się na wyjazdach. Gospodarze ze skromnym młynem. Rozpoczęli mobilizację na najbliższy wyjazd do Warszawy.

Niższe ligi:

Odra Opole – GKS Jastrzębie (323).
Dobry wyjazd GKS-u do Opola, gdzie wspierani byli przez Piasta (130).

Orlęta Łuków – Hetman Zamość (190).
Hetmanowcy w Łukowie stawili się w 190 osób, w tym Motor (40). Wywiesili trzy flagi.

Elana Toruń – ROW Rybnik (177).
Dobry wyjazd fanów z Rybnika, wspieranych przez GKS Katowice (70), Banika (9) i Górnik (3).

Resovia – Górnik Łęczna (121).
Fani Górnika symbolicznie wspierani przez Chełmiankę (1) i Motor (1), w sektorze gości wywiesili dwie flagi.

GKS Tychy – Stomil Olsztyn (120).
W sektorze gości zasiadło 120 fanów, w tym Raków i Chemik. Przyjezdni wywiesili pięć flag.

Sokół Kolbuszowa Dolna – JKS Jarosław (25).

Wisłoka Dębica – Igloopol Dębica (-).
Ze względu na kary po poprzednich derbach, tym razem Igloopol na stadion lokalnego rywala nie mógł wejść i podczas meczu zebrali się na własnym stadionie.

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv