Published on 21 lutego, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 16-19.02.2018

Za nami druga seria gier w tym roku, podczas której doszło do trzech przyzwoitych wyjazdów. Pirotechnika zapłonęła na kilku stadionach, a odpalili ją fani Lecha, Jagiellonii, Pogoni oraz Śląska. Kilka kolejnych ekip wywiesiło płótna z hasłem “German Death Camps”. Najgłośniej jednak w kibicowskim światku było o wykluczeniu Resovii z listy przyjaciół krakowskiej Wisły.

Po ostatnich, głośnych przetasowaniach (m.in. zerwanie zgody Lechii i Śląska z Wisłą i dołączenie krakowian do grupy Widzew, Ruch, Elana) do grona przyjaciół Wisły dołączyła Resovia, która wcześniej przez wiele lat utrzymywała przyjazne kontakty z Łódzkim Klubem Sportowym. Wtedy też zakończyły się dobre stosunki na linii Wisła – Unia Tarnów. W poniedziałek Wisła zakończyła jakiekolwiek kontakty z Resovią, ze względu na ich dobre stosunki z JKS-em Jarosław, który jest zgodowiczem GKS-u Katowice. “Oświadczamy, że z dniem dzisiejszym kończymy wszelkie relacje z Resovią. Nie do zaakceptowania jest dla nas sytuacja, w której Resovia staje ramię w ramię z JKS Jarosław czyli zgodą cyganów z Katowic. Pamiętajmy także, że wraz ze wspomnianą wcześniej ekipą JKS-u kibice z Rzeszowa chcieli ‘porozmawiać’ z Polonią Przemyśl. Jakichkolwiek ataków na ekipy z którymi łączą nas pozytywne i oficjalne relacje Wisła tolerować nie będzie. Jednocześnie informujemy, że barwy Resovii przestają być akceptowane na Reymonta ze wszelkimi tej decyzji konsekwencjami” – poinformowali wiślacy.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław (882).
Ponad 18 tys. kibiców przyszło na pierwszy w 2018 roku mecz w Warszawie. Wrocławianie przyjechali w 882 osoby, w tym Motor (161), Miedź (31), Lechia 23) oraz Slezsky Opava (12) i Ferencvaros. W sektorze gości wywiesili 8 flag. W trakcie meczu zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “Fire in the hole”, mini-sektorówki “Silesia Fight Division oraz odpalili trochę rac w asyście flag na kiju.

Sandecja Nowy Sącz – Korona Kielce (600).
Na meczu przyjaźni rozegranym w Niecieczy stawiło się 600 Koroniarzy – czyli sporo więcej niż na ostatnim meczu ich klubu z Termaliką. Korona i Sandecja utworzyli wspólny młyn i prowadzili typowo zgodowy doping.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin (594).
Portowcy na wyjazdowe spotkanie z Lechem przyjechali w niespełna sześć setek, w tym Kotwica (30) z flagą. Przyjezdni zajęli miejsca na górnej kondygnacji sektora gości, gdzie odpalili kilkanaście flar. Lechici odpalili kilkadziesiąt rac na drugiej kondygnacji młyna. Spotkanie obejrzało łącznie 14,3 tys. fanów.

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice (120).
Frekwencja na meczach w Gdańsku prezentuje się coraz gorzej. Spotkanie z Piastem obejrzało niewiele ponad 7 tys. kibiców. W tym 120-osobowa grupa kibiców gliwiczan z bębnem, którzy do Trójmiasta przyjechali furami. W sektorze gości wywiesili 6 flag, w tym płótno Bate Borysów. Lechiści bez oprawy, po meczu mieli kilka uwag do przekazania swoim grajkom.

Wisła Płock – Zagłębie Lubin (81).
Zagłębie na tym wyjeździe stawiło się w 81 osób z flagą “Na wyprawie” oraz dwoma transparentami. Wraz z nimi Falubaz. Gospodarze zaprezentowali flagowisko oraz transparent “German Death Camps”.

Górnik Zabrze – Termalica Nieciecza (35).
Na poniedziałkowym meczu w Zabrzu stawiło się 35 kibiców z Niecieczy, którzy w sektorze gości wywiesili trzy flagi. Frekwencja na stadionie w Zabrzu była niższa niż w rundzie jesiennej – niewiele ponad 12 tys. kibiców na trybunach. W młynie zadebiutowała zgodowa flaga “Górnik – Hajduk”.

Wisła Kraków – Arka Gdynia (-).
Spotkanie bez udziału kibiców gości, obejrzało 10 tys. kibiców. Wiślacy wspierani m.in. przez setkę Polonii Przemyśl, którzy w drodze do Krakowa zostali zaatakowani przez nową koalicję. Wisła po tej akcji zerwała przyjazne stosunki z Resovią. Wiślacy wywiesili transparent mobilizujący do wyjazdu na Legię, a także płótno “German Death Camps”.

Jagiellonia Białystok – Cracovia (-).
Białostoczanie przy okazji zapowiadanego przez nich “święta ultry”, zorganizowali m.in. turniej kibicowski, a na meczu na własnym stadionie – niestety bez udziału kibiców gości (Cracovia ma zakaz wyjazdowy do końca sezonu za ostatnie derby) – zaprezentowali sektorówkę na całą trybunę za bramką “ULTRAS”, którą trochę podświetlili pirotechniką.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv