Published on 20 września, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 15-17.09.2017

Liczby wyjazdowe w ekstraklasie w miniony weekend nie należały do najlepszych. Jedynie Śląsk w niedalekim Zabrzu stawił się w przyzwoitej, 900-osobowej liczbie. Zdecydowanie lepiej było pod kątem opraw. Grupa “Ultras Lech 01” na meczu z Koroną świętowała kolejną rocznicę działalności, prezentując kilka choreografii.

Ultrasowali także lechiści na meczu z Jagiellonią (sektorówka “Fuck the police” + piro), a racowisko w asyście sektorówki i transparentu “Śląscy najeźdźcy” zaprezentowali fani WKS-u w Zabrzu. W Niecieczy doszło do meczu Sandecji z Termaliką, którego gospodarzem byli “Sączersi”. Tym razem Sandecja wystawiła najliczniejszy jak do tej pory młyn na trybunie krytej. Termalica zasiadła w sektorze gości, domagając się zmiany trenera… bo chyba tak należy odczytywać skandowane hasło “Rumak, Rumak, co to jest?”.

Ciekawie było przy okazji meczu Polonii Przemyśl z Wisłoką Dębica, gdzie przyjezdni sprawdzili autentyczność haseł skandowanych przez ekipę z Przemyśla. Ostatecznie Polonia salwowała się ucieczką na własnym stadionie, co chluby im nie przynosi. Na meczu przyjaźni pomiędzy KKS-em Kalisz i Elaną fani obu ekip utworzyli wspólny młyn i odpalili kilkanaście rac.

Przed nami mecze Pucharu Polski oraz kolejka ligowa, w której najciekawiej zapowiada się mecz Jagiellonii z Legią, po wielu latach w końcu z udziałem kibiców z Łazienkowskiej. Tydzień później odbędą się derby pomiędzy Górnikiem i Piastem.

Ekstraklasa:

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław (910).
Śląsk do Zabrza przyjechał pociągiem specjalnym w 910 osób, w tym Slezsky Opava (24), a także delegacje pozostałych zgód. W sektorze gości wywiesili 8 flag. Wrocławianie mieli na sobie jednakowe koszulki. W trakcie spotkania rozciągnęli malowaną sektorówkę oraz transparent “Śląscy najeźdźcy”, nad którym odpalili kilkadziesiąt rac i achtungów.

Sandecja Nowy Sącz – Termalika Nieciecza (350).
Spotkanie, którego gospodarzem była Sandecja, rozegrano w Niecieczy. Fani Sandecji wystawili liczny młyn na trybunie krytej, gdzie wywiesili flagi i prowadzili doping przez całe spotkanie. Termalica zajęła sektor gości, gdzie wywieszono trzy flagi, a także machano flagami na kiju. Fani Termaliki domagają się zmiany trenera, skandując hasła “Nieciecza, Rumak do zmiany!”.

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin (100).
Słabsza frekwencja na meczu przyjaźni – około 7,3 tysiąca kibiców, w tym setka lubinian z pięcioma flagami. Doping tego dnia nie stał na najwyższym poziomie.

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok (85).
Gospodarze wywiesili transparent “17.09.1939 – czwarty rozbiór Polski”. Później nad transparentami “Ś.P. Benek nie zapomnimy – pomścimy! Śledziu trzymaj się!” rozciągnęli sektorówkę “Fuck the police”, nad którą odpalili kilkanaście rac oraz ognie wrocławskie. Białostoczanie przyjechali w 90 osób, z niewielką flagą oraz transparentem “www.jagaPJW.pl”.

Wisła Płock – Pogoń Szczecin (80).
Niewiele ponad 3 tysiące kibiców przybyło na spotkanie z Pogonią. Portowcy przyjechali w 80 osób, z flagą”PS on tour” oraz transparentem dla dwóch par, które niedawno zmieniły stan cywilny.

Wisła Kraków – Piast Gliwice (75).
Niespełna 11 tysięcy kibiców zebrało się na trybunach stadionu Wisły. Wiślacy wywiesili transparent “Precz z komuną. 18.IX.1939, Wisła pamięta”. Kibice Piasta przyjechali w 75 osób, z trzema niewielkimi flagami.

Lech Poznań – Korona Kielce (60).
Koroniarze na wyjazd do Poznania przyjechali w 60 osób i z dwiema flagami. W Kotle zaprezentowano kilka choreografii z okazji jubileuszu, jaki świętowała tego dnia grupa “Ultras Lech ’01”. Zaprezentowali oprawę z podwieszaną siatką z malowanym logo grupy, transparentem “Mimo wymiany pokoleń” + piro. Jego kontynuacją był transparent zmieniony na “Wciąż wzniecamy ogień”, a także porcja pirotechniki. Kolejna prezentacja składała się z hasła “Skupieni na sztuce” oraz sektorówki przedstawiającej napis “Ultras” na murze. Następnie wywieszony został trans “My to koneserzy stylu, fanatycy tego miasta”, nad którym odpalonych zostało kilkadziesiąt rac.

Legia Warszawa – Cracovia (-).
Cracovia zbojkotowała wyjazd do Warszawy, po tym jak otrzymali informację, że do sektora gości nie zostaną wpuszczeni kibice Polonii. Legioniści odnieśli się do tej sprawy okrzykiem “Piłka nożna dla kibiców, nie dla k… polonistów”. W trakcie meczu pozdrawiali zwolnionego trenera, Jacka Magierę. Skandowano m.in. hasła “Jacek to nie Twoja wina, to ch… jest drużyna” czy “Zamiast zmieniać wciąż trenerów, przehandlujcie tych kelnerów”. Na ogrodzeniu wywieszone zostały także transparenty “17.09.1939 – pamiętamy! Śmierć komunistom”, “20.09 – 75 lat NSZ – pamiętamy!” oraz “Pelczyńska zabierz Żelaznego na bajkę do teatru Żydowskiego!”.

Niższe ligi:

Polonia Przemyśl – Wisłoka Dębica (274).
Liczny wyjazd Wisłoki do Przemyśla, na którym stawiło się ich 274, w tym Siarka (68), ROW (20), Górnik (15) i gościnnie Wisła Sandomierz (4). Przyjezdni wywiesili 7 flag. W trakcie meczu jeden z fanów miejscowych próbował przypalić flagę przyjezdnych racą. Szybka reakcja Wisłoki sprawiła, że wyłamane zostało ogrodzenie i przez murawę zaatakowani zostali gospodarze. Polonia zwinęła flagi i całym młynem uciekła w górę trybuny.

Ruch Chorzów – GKS Tychy (236).

Huragan Morąg – Widzew Łódź (220).
Widzewiacy z trzema flagami.

ŁKS Łódź – GKS Bełchatów (201).
Bełchatowianie weszli na stadion dzięki uprzejmości gospodarzy. GKS wspierany przez Wisłę Sandomierz (22) i Pelister Bitola (4).

Polonia Warszawa – ŁKS Łomża (132).
Przyjezdni z dobrym oflagowaniem oraz sektorówką, pod którą odpalili race i stroboskopy. ŁKS wspierany przez Stomil (25).

MKS Trzebinia – Resovia (120).
Polonia Piotrków Tryb. – RKS Radomsko (120).

Motor Lublin – JKS Jarosław (98).
Przyjezdni, wspierani przez Unię Nowa Sarzyna (35), dobrze oflagowali sektor gości.

Chełmianka Chełm – Avia Świdnik (58).
Gospodarzy w młynie 150, w tym Górnik Łęczna (30) i Motor (10). Przyjezdni z dwiema flagami.

JKS Jarosław – Karpaty Krosno (53).
Przyjezdni wspierani przez Stal Rzeszów (10) z jedną flagą i transparentem skierowanym do Stali Sanok (dotyczącym przechwycenia flagi z piwnicy jednego z kibiców z Sanoka) – “Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada”. Gospodarzy w młynie 200, w tym Stal Sanok (61), Unia Nowa Sarzyna (15) i GKS Katowice (3). Wywiesili transparent “Wy macie układy, my mamy zasady”.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Świt Nowy Dwór Maz. (40).
Fani Świtu przyjechali w 40 osób i z dwiema flagami. Gospodarzy w młynie 25. Przyjezdni wysypali się z sektora gości w stronę miejscowych, ale ci… zmienili miejsce na trybunie.

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna (18).
GKS Tychy – Olimpia Grudziądz (15).
Rozwój Katowice – Gwardia Koszalin (8).

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice (-).
Decyzją wojewody spotkanie rozegrano bez udziału kibiców gości.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv